פשרה? "ויתור על ועדת הכספים ומשרד הפנים – בתמורה להתגמשות ליברמן"

כיממה וחצי לפקיעת המנדט שניתן ליו"ר 'כחול לבן', הקרב על ליבו של יו"ר 'ישראל בתינו' בעיצומו. לאחר שאופציית ממשלת המיעוט ירדה מהפרק, הרי שבמסגרת מאמצי הימין להשיב את ליברמן אל חיקו, נבחנת אופציה שלא נשללה על הסף ע"י אף אחד מהצדדים

כיממה לפני פקיעת מועד המנדט שניתן ליו"ר כחול לבן להקים ממשלה, ובצל הלחץ הגובר בליכוד מפני הקמת ממשלת מיעוט בתמיכת המפלגות הערביות וליברמן, נעשים בימים האחרונים מאמצי גישור בניסיון להציג מתווה פשרה בין המפלגות החרדיות ל'ישראל בתינו'.

הבוקר דווח ברשת ב' כי לראשונה נרשמה התקדמות במגעים שהתקיימו בימים האחרונים סביב הנושא. הבוקר צפוי אביגדור ליברמן להיפגש עם ראש הממשלה לאחר השיחה שקיימו ביניהם אמש. על פי הדיווח, גורמים המתווכים בין הצדדים הציעו להוציא את המפלגות החרדיות ממוקדי הכח וההשפעה שלהן בהם נהגו להחזיק עד היום, כגון משרד הפנים וועדת הכספים כשבתמורה לכך תציג 'ישראל בתינו' התגמשות בנושאי דת ומדינה תוך שמירה על הסטטוס קוו, ובכך יתאפשר לליברמן להציג לתומכיו 'תמונת ניצחון' מול המפלגות החרדיות.

הבוקר ב'ידיעות' צוטט 'בכיר במפלגה חרדית' שסיפר, "הבהרנו לנתניהו שאיננו יכולים להעניק לליברמן תמונת ניצחון", אם כי לראשונה מזה זמן הביע הבכיר אופטימיות זהירה והוסיף, "בכל מקרה, אנחנו יכולים להגיד שכבר יש אופטימיות זהירה".

כזכור, במסגרת מאמציו להחזיר את ליברמן לגוש הימין, נועד אתמול ראש הממשלה עם ראשי המפלגות החרדיות ודחק בהם להתגמש מול אביגדור ליברמן, ב'ווינט' דווח כי נתניהו ביקש מהבכירים החרדים "להתגמש" בדרישותיהם. "תרבעו את המעגל הזה", אמר להם ראש הממשלה, בתגובה, הבהירו נציגי החרדים כאמור, כי הם "לא יכולים" להעניק ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן "תמונת ניצחון". למרות זאת, הם הבהירו לנתניהו שהם אינם מעוניינים בבחירות ואף לא פוסלים את ליברמן.

גורם באחת הסיעות אמר: "בניגוד לליברמן, אנחנו לא מקבלים החלטות לבד. לנו יש מועצה להגיע אליה – ושם מתקבלות החלטות. בשונה ממנו, שהוא מקסימום מעלה פוסט בפייסבוק ומסביר מדוע קיבל החלטה כזאת ולא אחרת". עם זאת, למרות שלא עלו סעיפים ספציפיים, עדיין ניכר כי ישנם חוקים שהחרדים מוכנים להתגמש בהם כגון חוק המרכולים וחוק הגיוס.

3 תגובות

אל תתקפלו
אל תאמינו לו

ליברמן שוב משחק על העצבים של כולם הוא רוצה בחירות אחרי שישפיל את כולם

רק לראות איך המשפיל מושפל זה הרווח של מדינת ישראל שאין אדם מעל המדינה,

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *