"המנכ"לית של ציפי לבני", כך כינה שר המשפטים אמיר אוחנה את מנכ"לית המשרד עם כניסתו לתפקיד הנחשק כשהוא מנמק את סיבת פיטוריה המידיים, "בעיניי היא לא הייתה גורם מסייע לשינויים שאני מדבר עליהם מבחינת השקפת העולם"

הקלטות בהן נשמע קולו של שר המשפטים אמיר אוחנה מסביר ומנמק את סיבת פיטוריה של מנכ"לית משרד המשפטים עם כניסתו לתפקידו, מעוררות סערה בפרקליטות. כזכור, עם כניסתו לתפקיד אחת ההחלטות הראשונות שקיבל השר, היו פיטוריה של מנכ"לית המשרד הוותיקה הגב' אמי פלמור, לדברי השר מדובר בפיטורין על רקע מקצועי גרידא, שכן כך הנוהג ומקובל הוא כי תפקיד המנכ"ל מהווה משרת אמון.

אלא שההקלטות שנחשפו, מאששות את טענות מתנגדי השר כי מדובר היה בפיטורין שלא על רקע מקצועי. כך דווח ב'גל"צ'.

"בתקופה הקצרה שלי במשרד המשפטים הרחקתי את מי שאני ראיתי כמנכ"לית של ציפי לבני. בעיניי היא לא הייתה גורם מסייע לשינויים שאני מדבר עליהם מבחינת השקפת העולם". כך נשמע השר באותו כנס סגור שמיועד היה לחברי תא הליכוד באוניברסיטה העברית בירושלים.

בדבריו לא הסתיר השר את דעתו על הפרקליטות ואמר, כי "צריך לבער מהפרקליטות את הנגע של שיכרון הכוח, 'אני ואפסי עוד'. הם יכולים לעשות הכל, מי ייגע בהם? מי יחליט לפתוח נגדם בחקירה? מי יחליט לבדוק את ההדלפות שמונעות משפט צדק הוגן? מי יחליט לבדוק את ההוא שכותב מכתבים לשופטים מכהנים?"

בדבריו התייחס אוחנה למינויו כשר שנעשה בבחינת ברירת מחדל מצדו של ראש הממשלה כשהוא מנתח את סיכויי מידת הישארותו ואמר, כי "אם תוקם ממשלת ימין עם ליברמן – אני מאמין שהסבירות שאשאר שר משפטים גבוהה מאוד, 90%, אולי אפילו יותר. אבל בוודאי שבתרחיש של ממשלת אחדות או ממשלת מיעוט זה לא יקרה".