גמישות נוספת בחוק הגיוס? "התלמידים הספרדים הראשונים להיפגע"

מקורבו של נשיא מועצת חכמי התורה חכם שלום כהן מתריע מפני גמישות נוספת ב'חוק הגיוס' במסגרת המאמצים לרבע את המעגל בין החרדים ל'ישראל בתינו': "נושא הצבא חורה מאד לחכם שלום, בכל פשרה ספרדים מהפריפריה הראשונים לשלם מחיר"

לאחר שבימים האחרונים הועלו על השולחן מספר 'מתווי פשרה' בניסיון לרבע את המעגל בין 'ישראל בתינו' והמפלגות החרדיות והדיווח הבוקר כי במפלגות החרדיות יש מי שמוכן ללכת כברת דרך נוספת אל מול דרישותיו הנחרצות והבלתי מתפשרות של אביגדור ליברמן, עולה החשש בקרב ציבור בני התורה הספרדים, כי כל פשרה נוספת בחוק הגיוס יפגע בראש ובראשונה בבחורי הישיבות אלו.

בראיון הבוקר ל'קול ברמה' העלה "נושא הצבא חורה מאד לחכם שלום, בכל פשרה ספרדים מהפריפריה הראשונים לשלם מחיר", אמר הרב בן שמעון תוך שהוא חושף כי אף שוחח בענין עם יו"ר סיעת הליכוד בכנסת ח"כ מיקי זוהר, "אמרתי לח"כ זוהר, שלא יעז לעלות לחכם שלום להציע פשרות בגיוס".

עוד הוסיף כי, "אני מצר על כפיות הטובה של יו״ר סיעת הליכוד, ועל הדמיון הפורה שהעלה את הרעיון לשכנע את גדולי התורה להתפשר בנושא של חוק הגיוס. כפיות הטובה כנגד המפלגות החרדיות שמאתרגות את נתניהו כפי שלא היה מעולם, והן אלה שנדרשות בסופו של דבר לשלם את המחיר- לא יעלה על הדעת".

"הליכוד מצידו לא מוכן להתפשר על נתניהו, אבל דורש מאיתנו שאנחנו נתפשר ועוד על מה? על חוק הגיוס שהוא בנפשו של הציבור החרדי. לא ניתן לזה לקרות. הזהרתי את יו״ר סיעת הליכוד, מיקי זוהר, שלא יעז להעלות הצעות פשרה בעניין חוק הגיוס בפני הרב שלום, נשיא מועצת חכמי התורה", דברי בן שמעון.

כזכור, אמש הביע יו"ר ש"ס אריה דרעי תרעומת לנוכח קריאתם של זוהר ושל גורמים נוספים בליכוד לחרדים להתגמש ולהציע פשרות נוספות במסגרת הניסיונות הנואשים להחזיר את ליברמן לגוש הימין, ב"כאן" דווח, כי
‏דרעי לא התלהב מהראיונות של ח"כים בליכוד שדרשו מהחרדים וויתורים והעביר מסר לנתניהו, "אל תעשו לנו סיבובים בתקשורת".

הבוקר דיווחנו כי אחת ההצעות שהועלו במסגרת ניסיונות הגישור בין הצדדים ועומד כרגע על שולחן הדיונים הוא ויתור והיפרדות של החרדים משליטה והיאחזות במשרדים והוועדות בהם החזיקו עד היום כגון משרדי הבריאות והפנים כמו גם ועדת הכספים, וזאת על מנת להעניק לליברמן תמונת ניצחון בקרב ציבור תומכיו, כשמנגד יתחייב ליברמן להמשך שמירה על הסטטוס קוו ללא כל פגיעה בנושאי דת ומדינה. בהקשר זה ההערכה היא, כי יידרשו שינויים קוסמטיים כאלו ואחרים ב'חוק הגיוס' שמהווה אחד מסמלי המאבק של 'ישראל בתינו' במגזר החרדי.

5 תגובות

אם יהיה התגמשות בנושאי גיוס זה יהיה הושה וחרפה לנציגים החרדים בממשלה

לא בושה ולא כלום.
הכל שטויות בחוק הזה לא רשום שם שאף חרדי יתגיס בעל כורחו.ולא גיוס לבחורי ישיבה.הכל נשאר בדיוקסכמו שהיה זה רק רעש תיקשורתי.
אז שיתנו להם את הכיף הזה של הרעש התיקשורתי.שאנחנו לא נבקה לדורות על השטויות של לפיד וגמץ מתכננים רק שניפול ללוע שלהם ואז תיראו איך יבלעו אותנו שלא יראו וישמעו אותנו יותר.
אז שיתנו לליברמן את ההיתפשרות של חוק הגיוס ונציל את החרדים משמד אמיתי מגנץ ולפיד.

אם "בן שמעון" הוא רב (ככתוב בתחילת הכתבה-), לא הולם לכתוב בגוף הכתבה סתם 'בן שמעון".

שכל הבוחרי ישיבות התגייסו , העיקר לשמור על גוש ה55 הימני ציוני חילוני…..

שיגייסו את הרוסים הלא יהודים והערבים. יהודי שמתגייס הינו בבחינת שמד לצאצאיו וזה פשוט לגזום עץ חי עם פירות.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן