לאחר שנועדו ביום א' נפגשו הבוקר פעם נוספת ראש הממשלה וליברמן בניסיון לגשר על הפערים ולפעול לכינונה של ממשלת אחדות לאומית עם 'כחול לבן'. רה"מ צפוי להצטרף הערב לפגישת צוות המו"מ של הליכוד במעונו של נשיא המדינה

ראש הממשלה בנימין ונתניהו ויו"ר ישראל בתינו אביגדור ליברמן נועדו הבוקר בפעם השנייה במהלך היממה האחרונה בניסיון להגיע להבנות שיובילו לכינונה של ממשלה חדשה בישראל.

מדובר בפגישת המשך לזו שהתקיימה ביום ראשון בשעות הערב, פגישה ממושכת שהוגדרה מראש ככזו שתכריע לאן פני הצדדים ואם יש טעם להמשיך בהידברות ביניהם.

בסיום הפגישה התפרסמה הודעה משותפת לליכוד וישראל ביתנו בה נאמר, כי "ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר עם יו״ר ישראל ביתנו ח״כ אביגדור ליברמן במשרד ראש הממשלה בירושלים. הפגישה הייתה טובה ועניינית והשניים ימשיכו במאמצים להקמת ממשלת אחדות".

בכיר ב'כחול לבן' התייחס בשיחה עם "ויינט" למגעים בין נתניהו וליברמן ולהתקרבות הזהירה שנרשמה בין השניים ואמר, כי "לפי שעה נראה שפניה של מדינת ישראל לבחירות. אנחנו לא כל כך מוטרדים מליברמן, שכן הוא יכל ללכת עם נתניהו כבר מזמן".

הבוקר נודע, כי ראש הממשלה צפוי להצטרף אף הוא לפגישה שתוכננה להערב בין צוות המו"מ של הליכוד לנשיא ריבלין. מדובר בפגישה שתואמה כבר בתחילת השבוע. מוקדם יותר צפוי הנשיא להיפגש עם השר רפי פרץ ועם יו"ר המחנה הדמוקרטי ח"כ ניצן הורוביץ.

אתמול בפתח ישיבת הסיעה הציב יו"ר ישראל בתינו אביגדור ליברמן אולטימטום לרה"מ וליו"ר כחול לבן כשאמר, כי "אם עד רביעי ב-12:00 לא נגיע לחתום על הסכם קואליציוני – אז כל אחד לנפשו. השאלה אם ממשלה צרה או בחירות שלישיות זו שאלה טובה. אני אעשה אז הערכת מצב. אני מקווה שכולנו נצליח להתעלות, להתגבר על כל הפערים ולהקים ממשלת אחדות".

כזכור, לאחר הפגישה עם רה"מ ביום ראשון הגדיר ליברמן את השיחה כעניינית ואמר: "לא בזבזנו זמן על חשבונות העבר. דיברנו על דברים מעשיים, פרקטיים, איך אפשר להתקדם לכיוון ממשלת אחדות. כשנקים ממשלת אחדות נקציב יום שלם לכל הריבים".