בנימין נתניהו ובני גנץ ייפגשו בשעה 22:00 במשרד ראש הממשלה בירושלים. קודם לכן ייפגש נתניהו יחד עם צוות המו"מ הקואליציוני של סיעת הליכוד עם נשיא המדינה ראובן ריבלין. בית הנשיא: "מאמצים הקדחתניים למניעת בחירות שלישיות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ ייפגשו הערב בשעה 22:00 במשרד ראש הממשלה בירושלים. קודם לכן, בשעה 19:15 ייפגש נתניהו יחד עם צוות המו"מ הקואליציוני של סיעת הליכוד עם נשיא המדינה ראובן ריבלין. זאת "במסגרת המגעים היומיומיים למען הרכבת ממשלה והמאמצים הקדחתניים למניעת בחירות שלישיות", נמסר מבית הנשיא.

הפגישה מגיעה על רקע מתקפה קשה של נתניהו נגד גנץ. אמש, בעקבות ההצהרה ההיסטורית של ארצות הברית כי ההתיישבויות היהודית בהודה ושומרון לא מפרות את החוק הבינלאומי, תקף ראש הממשלה את יו"ר 'כחול לבן' ואמר כי, "מקומם שבשעה שהממשל האמריקני מכיר בחוקיות ההתיישבות ביהודה ושומרון, בני גנץ מקים ממשלה עם תומכי טרור שאינם מכירים באף אחת מהזכויות שלנו בארצנו".

אתמול תקף גנץ את נתניהו ואמר כי, "לאורך הפגישות של צוותי המשא ומתן שלנו ושל הליכוד ושלי עם נתניהו, הבנו שאנחנו מדברים לקיר. מדברים לבלוק. ביומיים האחרונים ההיסטריה שברה שיאים חדשים. קמנו בבוקר שבת וגילינו שאנחנו לא פחות ולא יותר- במצב חירום. סכנה. פיגוע. לא בגלל שאנחנו נגררים לבחירות בפעם השלישית. לא בשל רקטות שנוחתות בשדרות ובבאר שבע. ולא בגלל החולים השוכבים במסדרונות בתי החולים. קיבלנו, כל אזרחי ישראל-מופע מכוער ומסוכן של צביעות, שקרים והסתה נגלה לנגד עיננו".

נתניהו וליברמן נועדו: "ממשיכים במאמצים להקמת ממשלת אחדות"

הבוקר נפגש ראש הממשלה עם יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן, במסגרת המאמצים להחזירו לגוש הימין. בהודעה משותפת לליכוד וישראל ביתנו נמסר כי, "ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר עם יו״ר ישראל ביתנו ח״כ אביגדור ליברמן במשרד ראש הממשלה בירושלים. הפגישה הייתה טובה ועניינית והשניים ימשיכו במאמצים להקמת ממשלת אחדות".

כזכור, ראש הממשלה נועד אמש עם ראשי המפלגות החרדיות ודחק בהם להתגמש מול אביגדור ליברמן, ב'ווינט' דווח כי נתניהו ביקש מהבכירים החרדים "להתגמש" בדרישותיהם. "תרבעו את המעגל הזה", אמר להם ראש הממשלה, בתגובה, הבהירו נציגי החרדים כאמור, כי הם "לא יכולים" להעניק ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן "תמונת ניצחון". למרות זאת, הם הבהירו לנתניהו שהם אינם מעוניינים בבחירות ואף לא פוסלים את ליברמן.

גורם באחת הסיעות אמר: "בניגוד לליברמן, אנחנו לא מקבלים החלטות לבד. לנו יש מועצה להגיע אליה – ושם מתקבלות החלטות. בשונה ממנו, שהוא מקסימום מעלה פוסט בפייסבוק ומסביר מדוע קיבל החלטה כזאת ולא אחרת". עם זאת, למרות שלא עלו סעיפים ספציפיים, עדיין ניכר כי ישנם חוקים שהחרדים מוכנים להתגמש בהם כגון חוק המרכולים וחוק הגיוס.

הבוקר דווח ב'כאן חדשות' כי גורמים המתווכים בין הצדדים הציעו להוציא את המפלגות החרדיות ממוקדי הכח וההשפעה שלהן בהם נהגו להחזיק עד היום, כגון משרד הפנים וועדת הכספים כשבתמורה לכך תציג 'ישראל בתינו' התגמשות בנושאי דת ומדינה תוך שמירה על הסטטוס קוו, ובכך יתאפשר לליברמן להציג לתומכיו 'תמונת ניצחון' מול המפלגות החרדיות.