בתגובה לירי על רמת הגולן: צה"ל תקף הלילה עשרות מטרות בסוריה

בתגובה לירי הרקטות אתמול מסוריה לרמת הגולן, תקף צה"ל הלילה עשרות מטרות של הצבא האיראני על אדמת סוריה באחת התקיפות הנרחבות ביותר שידעה בשנים האחרונות. דובר צה"ל: "רואה במשטר הסורי כמי נושא באחריות לנעשה בשטחו"

בתגובה לשיגור הרקטות אתמול לפנות בוקר מסוריה לכיוון רמת הגולן על ידי כח איראני, צה"ל קיים הלילה תקיפה נרחבת בסוריה ותקף מטרות צבאיות איראניים וסורים. המטרות כללו טילי קרקע-אוויר, מפקדות, מחסני אמל"ח ובסיסים צבאיים.

במהלך התקיפה, בוצע ירי של טילי קרקע-אוויר סורי על אף אזהרה ברורה שהועברה להימנע מירי זה. בעקבות כך הושמדו מספר סוללות הגנה אווירית סוריות.

דובר צה"ל מסר, כי התקיפה האיראנית לעבר שטח ישראל אתמול היא הוכחה נוספת וברורה לתכלית הנוכחית האיראנית בסוריה. כאשר התבססות זו מהווה סכנה לביטחון ישראל, ליציבות האזורית ולמשטר הסורי. דו"צ מסר עוד, כי צה"ל רואה במשטר הסורי כמי נושא באחריות לנעשה בשטחו, ומזהיר אותו מלפעול או לאפשר פעולה נגד ישראל, שכן פעולות מסוג זה יגררו תגובה חריפה.

"צה"ל ימשיך לפעול באופן תקיף ונחוש נגד ההתבססות האיראנית בסוריה ונמצא במוכנות גבוהה למגוון תרחישים וימשיך לפעול ככל שיידרש למען ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל". לשון הודעת דו"צ שאף קורא לציבור "להישמע להנחיות פיקוד העורף שיעודכנו אם יידרש".

כזכור, ארבע רקטות נורו אתמול משטח סוריה אל מרחב צפון רמת הגולן. הרקטות ששוגרו יורטו על ידי לוחמי כיפת ברזל – כך מסר הלילה דובר צה"ל. עוד נמסר כי ככל הנראה הרקטות לא נפלו בשטח ישראל. האזעקה נשמעה סמוך לשעה 05:00 בבוקר במושב שאר ישוב ובקיבוצים דן, דפנה, כפר סאלד ושניר שבגליל העליון, וכן בנמרוד, מסעדה, עין קנייא, מג'דל שמס ונווה אטי"ב שבצפון רמת הגולן.

ב'חדשות 12' דווח כי במערכת הביטחון נערכים לכך שהאיראנים ימשיכו לנסות ולירות לשטח ישראל כדי למנוע תקיפות עתידיות בשטח סוריה. על פי הדיווח של ניר דבורי, במערכת הביטחון בישראל מעריכים שמי שעומד מאחורי המטח לפנות בוקר מפאתי דמשק הם מיליציות שיעיות פרו-איראנית.

התקיפה הלילית הנרחבת בסוריה בתגובה לירי רקטות לגולן – סיקור נרחב ב'חדשות JDN
אזעקות ברמת הגולן: 4 רקטות שוגרו מסוריה -ויורטו; פיצוצים בדמשק
התחממות בצפון: בישראל נערכים לאפשרות שאיראן תמשיך לשגר רקטות
תקיפה נרחבת הלילה בסוריה: כ-20 מטרות איראניות בסוריה הושמדו
דובר צה"ל: "תקפנו מטרות של כוח קודס האיראני ושל צבא סוריה"
נתניהו: "מי שיפגע בנו – אנו נפגע בו"; בנט: "הכללים השתנו"
גורם ביטחוני בכיר: "אנחנו מתחילים להתקרב לראש התמנון האיראני"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן