חה״כ מיהדות התורה הגיש הצעה דחופה לסדר היום בנושא העדר מיגון למקרי חירום ומלחמה בדרום הארץ. בנאום במליאת הכנסת אמר ח"כ טסלר: "לצערנו הרב, האירועים הביטחוניים בדרום הארץ ובעוטף עזה, מציפים שוב את הבעיה החמורה של העדר מיגון למקרי חירום"

ח״כ יעקב טסלר (יהדות התורה) הגיש היום (רביעי) הצעה דחופה לסדר היום בנושא העדר מיגון למקרי חירום ומלחמה בדרום הארץ. בנאום במליאת הכנסת אמר ח"כ טסלר: "לצערנו הרב, האירועים הביטחוניים בדרום הארץ ובעוטף עזה, מציפים שוב את הבעיה החמורה והקשה של תושבי הדרום, והיא: העדר מיגון למקרי חירום".

"כשיש מצב חירום כפי שחווינו זה עתה, נאלצות המשפחות, ילדים ומבוגרים, לרוץ למיגונית רחוקה מדירתם. חלקם מסתתרים בחדרי מדרגות, חלקם נדחפים יחד למיגונית בודדת והפאניקה גדלה והולכת עם כל אזעקה שנשמעת".

"מנתוני פיקוד העורף עולה כי במרחק קילומטר מהגדר ישנם 413 בתי אב ללא ממ"ד, במרחק של 1 עד 4 קילומטר ישנם ב-4,250 בתים ללא ממ"ד, ובמרחק 4 עד 9 קילומטר ישנם 12,160 בתים. עשרות אלפי איש ללא מיגון לעת סכנה".

"מיד שנבחרתי לכנסת ה21, הגשתי הצעת חוק שעניינה אישור הוספת ממ"ד בהליך מהיר ובפטור בהטלים ומהליכים בירוקרטיים ואחרים. מטרתי בהצעת החוק לפשט עד למינימום את הליך הוספת החדר המוגן ולעודד את האזרחים ליזום זאת ללא חשש מתהליך ארוך ומסורבל". הח"כ הוסיף: "זו הדרך היחידה, המהירה, הזולה, והטובה ביותר, למיגור התופעה של מחסור במיגון".

עוד אמר ח"כ טסלר: "כי כמי שחווה בשנים האחרונות את ההתקפות והרגיש את הצורך והמחסור בממ"דים, אני חושב שהגיע הזמן שהמדינה תעשה את המינימום למען ביטחון תושביה, ותצטרף ליוזמה שלי שתאפשר להם להתמגן בצורה מהירה וקלה".