Tomer Neuberg/Flash90

גנץ החזיר את המנדט: ‏"הפכתי כל אבן, אבל ממול הוצב בלוק של מפסידים"

יו"ר כחול לבן הודיע לנשיא כי לא עלה בידו להרכיב ממשלה: "מול האבנים שהפכתי בכדי להגיע לאחדות, הוצב בלוק המתעקש לראות את טובתו האישית של אדם אחד לפני טובתם של החולים במסדרונות. מול החול שסילקתי הוצבה חומת מפסידים"

 • את היין הזה כבר טעמתם? לחיצה אחת והשליח בדרך אליכם

  תוכן מקודם

 • באופן אישי: גדול הדור מעיין במקרי הצדקה של ועד הרבנים

  תוכן מקודם

 • אל תדלגו עליהם! עשרות ילדים מחכים שתקראו את זה עכשיו

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

ארבע שעות לפני תום המנדט, יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ שוחח הערב עם נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין והודיע לו כי לא עלה בידו להרכיב ממשלה. מכחול לבן נמסר כי, גנץ אמר לנשיא כי הוא מחויב גם ב-21 הימים שנותרו להמשיך ולעשות כל מאמץ בכדי להרכיב ממשלה טובה לאזרחי ישראל. גנץ הודה לנשיא על הסיוע בתהליך וביקש להמשיך ולהיעזר בו גם בהמשך הדרך.

מיד לאחר מכן כינס גנץ מסיבת עיתונאים ואמר כי, "בשבועות האחרונים עשינו מאמצים כבירים בכדי להקים ממשלת אחדות רחבה וליברלית, בדיוק כפי שאזרחי ישראל בחרו. ממשלה שתשרת את כולם – דתיים וחילונים, יהודים וערבים. אלו שהצביעו כחול לבן, ואלו שלא. אבל הקמת ממשלה אינה רק משימה טכנית של חיבור אצבעות לרוב. הקמת ממשלה היא שליחות ערכית ומוסרית, היא שליחות היסטורית".

"מהיום בו נכנסתי לחיים הציבוריים התחייבתי לא להפנות עורף לערכים הבסיסיים עליהם התחייבתי בפניכם. לא להפנות גב למוסר האנושי הבסיסי של כבוד לאדם, גם אם הוא יריב פוליטי. ולא לראות בשליחות ההיסטורית כלי להגשמת צרכים אישיים. ב- 28 הימים האחרונים הפכתי כל אבן, וסילקתי כל גרגר חול בניסיון להקים ממשלה המביאה למדינת ישראל מנהיגות של כבוד, מנהיגות של מוסר ושל ערכים.
מנהיגות שנשכחה".

"מול האבנים שהפכתי בכדי להגיע לאחדות ופיוס, הוצב "בלוק" המתעקש לראות את טובתו האישית של אדם אחד לפני טובתם של החולים השוכבים במסדרונות. מול גרגרי החול שסילקתי הוצבה "חומת מפסידים" המתעקשים למנוע מאזרחי ישראל להקים ממשלה בראשות אלו שניצחו ולצעוד לעידן של שפיות ויציבות פוליטית. זהו מהלך מסוכן, ראשון מסוגו בתולדות המדינה, למנוע מאזרחי ישראל במשך למעלה משנה לכונן את השלטון שבחרו בו ברוב קולות ברור ומוחלט, ולהתבצר בממשלת מעבר כבר למעלה משנה".

"מעל חשבונות אישיים וגורל אישי של מנהיג כזה או אחר עומד הריבון, עומד העם, והעם בחר בי ובחבריי להנהגת "כחול לבן" להוביל את ישראל. מעל העם לא עומד אף ראש מפלגה. לא מפלגה חילונית ולא מפלגה חרדית או ערבית. אין לאף אדם זכות למנוע מהעם את בחירתו, ואין לאף ראש מפלגה זכות לומר לעם: האינטרס האישי שלי קודם לאינטרס שלכם".

"מאז שנכנסתי לחיים הציבוריים הוכחתי שאינני מתקפל מול איומים מכל סוג שהוא. לא איומי בחירות ולא איומים בממשלות אלטרנטיביות. חיי כלוחם וכמפקד לימדו אותי לעמוד זקוף על דעתי ועל שליחותי. שום פיתוי לא קונה אותי ושום איום לא מפחיד אותי. דרשתי מראש המפלגה שהפסיד בבחירות לנהל מולי משא ומתן ישיר, בכבוד ובאופן ענייני".

"בתגובה, קיבלתי ממנו וממקורביו: גידופים, קריאות נאצה וסרטונים ילדותיים שאינם מתאימים לרוח הישראלית, שלא מתאימים למוסר היהודי, שהם חלק מ"מנת רעל יומית" המוזרקת לחברה הישראלית יום יום, מפלגת אותה ומרעילה אותה. זהו חלק מקמפיין שנאה והסתה שמטרתו להצדיק את ההתבצרות בשלטון מעבר בניגוד לרצון הבוחר. נתניהו צריך לזכור: בישראל- עדיין יש דמוקרטיה, גם אם היא פחות מדברת אליו".

"היה עליו להפנים שתוצאות הבחירות מחייבות אותו לנהל משא ומתן ישיר, ללא בלוקים וללא גדרות הפרדה. אלו מהווים ניסיון בוטה ואלים למנוע מהבוחר את הכרעתו הדמוקרטית. רוב העם הכריע בעד ממשלת אחדות ליברלית בראשות כחול לבן. רוב העם בחר להחליש את כוחם של הקיצוניים ורוב העם בחר ללכת בדרך שונה מזו שנתניהו הנהיג בשנים האחרונות. אני לא מוכן לשתף פעולה עם ניסיון להפוך את רוב העם לבן ערובה של קומץ קיצוניים, אני לא מוכן להיות שותף לכפיית אג'נדה קיצונית על רוב העם שבחר אחרת. ואינני מוכן גם לקבל דה לגיטימציה של אף ציבור בישראל".

"הייתי נכון לפשרות מרחיקות לכת כדי לכונן ממשלה יציבה ומאחדת. לו הייתם יודעים את עומק הנכונות ייתכן וחלקכם אף היה כועס עלי אבל טובת ישראל לפני הכל. מעל כל שיקול אחר.גם היום אני פונה שוב לנתניהו: ישראל חשובה וחזקה ממך. בחירת אזרחי ישראל חשובה וחזקה מכל בלוק ומכל גדר הפרדה פוליטית. קמפיין השנאה שאתה מלבה כבר גרם לאסון כבד בעבר, והניסיון לשסות איש באחיו לא יצליח לך. לא נאפשר לך להצית מלחמת אחים. נתניהו, גם לסבלנות שלנו מול זריעת השנאה יש גבול".

"נותרו כעת 21 ימים כדי לממש את ההכרעה הדמוקרטית. אלו 21 ימים גורליים שבהם תיבחן הדמוקרטיה הישראלית במבחנה החשוב ביותר. גם בימים אלו אעמיד את עצמי ואת לוח הזמנים שלי למשא ומתן ישיר, ענייני ומהיר כדי לכונן ממשלה שתוציא את ישראל מהשיתוק הטוטאלי שכפו עליה "בוני הבלוקים". שתוציא אותה מהשיתוק הבטחוני, המדיני, מהפקקים האיומים.

"שתוציא את החולים מהמסדרונות ואת התעשיה מהמיתון המאיים להשתלט עליה. נתניהו – המדינה היא לא שלך. המדינה גם לא שלי. המדינה היא של אזרחיה. שחרר את המדינה מעניבת החנק, וכנס למשא ומתן ישיר כעת. אתה מוליך אותנו להתנגשות מסוכנת שבסופה מחיר היסטורי כבד שאתה ורק אתה, תהיה אחראי לו".

לסיום הוסיף, "שלמה המלך אמר בספר מִשְלֵי: "בְּאֵין חָזוֹן יִפָּרַע עָם". עם ישראל זקוק למנהיגות עם חזון ולא למנהיגות עם חסינות. מנהיגות שסוללת כבישים לטובת העם, ולא מסלול עוקף חקירות לטובת עצמה. מנהיגות בעלת חזון חברתי לעבוד למען העם. מנהיגות שאינה שקועה בבוץ המשפטי שלה עצמה, אלא שקועה כל כולה בטובת העם. ואם בסופו של יום נידרדר בגללך לבחירות, אזרחי ישראל מימין ומשמאל, שנמאס להם מהמצב הקיים ילכו איתנו, אנחנו ננצח ונרכיב ממשלת פיוס לאומית רחבה וחזקה. בסופו של יום- השפיות תנצח".

17 תגובות

יאלה תחפף הביתה

חוצפן היית מוכן לשתף פעולה על תומכי טרור, אבל לשתף פעולה עם יהודים שהשקפתם שונה לא היית מוכן, איזה צביעות

גנץ השקרן הלאומי מתעתע בעם ישראל עם השקרים שלו. איך יתכך שיהודי כמו גנץ מתנהג כמו מומר . ואינו רוצה חרדים שהם פי מליון טובים מימנו ומשכמותו ישתלבו הכנסת בסיבת יהיר העמלקי . על מי אתה מנסה לעבוד . את מי אתה מרמה . בחירות בשלישית הם רק בסיבת השנאה שלך לחרדים . גנץ תתבייש לך נותך לערבים תומכי שהידים כן להתחבר איתו ואילו את החרדים דוחה בשאת נפש . תתבייש לך שקרן מדופלם ועז פנים .. תתבייש אנו ודאי לא מאמינים לשקרים ולתככים שלך איש עלוב ולא רצוי

גנץ לא יוכל להכנס לנעליו של נתניהו, הוא קטן מידי, על אף שרוממות המוסר בפיו

גנץ מנסה לקבע שהוא ניצח את הבחירות ומולו עמד בלוק של מפסידים. שרוב העם בחר בו אבל המיעוט כפה עליו שלא להקים ממשלה. משפטים שסותרים את עצמם, אם מולך עמד בלוק שלא נתן לך להרכיב ממשלה איך בדיוק ניצחת את הבחירות? אמרת שרוב העם בחר בך, אז מדוע אינך ראש ממשלה? הכנסת מבטאת את רצון העם, אם לא השגת רוב בכנסת כנראה שרוב העם לא בדיוק רצה אותך.

איך הוא חשב להצליח במקום שביבי נכשל…

חברה מישהו יודע אם היה לו פדיחות וטעיות כהרגלו בקודש.
אם הוא היה מגמגם זה היה לטבתו אבל הוא לא.
הוא מטלבלב

יודע להפסיד בכבוד כמו מנהיג אמיתי

ביבי שבר את כללי המשחק ועכשיו הוא יאכל אותה ביום הבוחר
הליכוד יעמוד על חד ספרתי

אולי מישהו יסביר לעם הארץ הזה שלפסוק במשלי יש המשך "ושומר תורה אשרהו" ושהחזון המדובר שם הוא נבואה שבלעדיה מאבדים המוסר אבל השומר תורה אשרי לו… אני לא יודע אם זה עצוב או מצחיק…

אחלה משחקי מילים " הפכתי כל אבן אבל נתקלתי בבלוק" אהבתי.

גנץ אתה יכול ללכת הבייתה. שלום ולא להתראות גם בחלום.
לא רוצים לראות את פניך הטמאות באתר JDN לאלתר. ומקווה שלא נראה ולא נשמע ממך יותר. אז גוד ביי.

בנוגע ל"מנת רעל יומית" המוזרקת לחברה הישראלית יום יום" עליו התלוננת, אולי כעת תבין מה עוברים חלק מהציבור – החרדים – שאותה אתה מכנה שוב ושוב "בלוק".
אין מנוס מלעשות "בלוק" מול אנשים המתחברים ל"רעל" עצמו. יש לך כעת 21 יום לעשות חשבון נפש על "הבלוק" שאתה הקמת לפני ש'אתה' מדרדר אותנו לבחירות.

שביבי נכשל פעמים רצוף קראתם לו דוד מלך ישראל משה רבנו ועוד עכשיו שגנץ נכשל פעם אחת אתם קוראים לו הביתה????

נראה כאילו לפיד כתב לו גם את הנאום

אמרת שרוב העם בחר בכם אז איך לא הצלחת להרכיב ממשלה? לליכוד היה בוגד פוליטי, אצלכם לא. אז תסביר איפוא הרוב שלך?

הפכתה כל אבן וממולך ניצב בלוק. אדון בלטה אתה שקרן גדול לא רציתה להקים ממשלה עם ביבי. אבל רדפתה אחרי החרגים

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן