זמן קצר לאחר החזרת המנדט לנשיא עקב הכישלון להקים ממשלה, האשים גנץ כי עקב התעקשותם של גורמים במפלגה זו איבדה את ההזדמנות שהייתה לה להקים ממשלה. התנגדות האוזר והנדל לממשלת מיעוט וסירובו של לפיד לאחדות בממשלה בראשות נתניהו

בצל החזרת המנדט לנשיא המדינה עם כישלון המאמצים להקמת קואליציה, וב'כחול לבן' כבר נשמעים קולות המטילים את האחריות לכישלון המגעים הקואליציוניים על גורמים בבית פנימה.

אמש דיווח עמית סגל, כי בחדרים הסגורים מתח בני גנץ ביקורת חריפה נגד שני הח"כים של מפלגת 'תל"ם' יועז הנדל וצבי האוזר אותם האשים באיבוד ראשות הממשלה, זאת לאחר שסרבו והביעו התנגדות נחרצת לתמוך באופציית ממשלת המיעוט אשר נשענת על תמיכת המפלגות הערביות תוך הימנעות ליברמן בהצבעה בכנסת. ״בגלל יועז (הנדל) וצביקה (האוזר) אני לא ראש ממשלה״. כך גנץ.

עם זאת מתח גנץ ביקורת גם על חברו להנהגת המפלגה יו"ר 'יש עתיד' ח"כ יאיר לפיד, ״בגלל לפיד ירדו הסיכויים לאחדות״, האשים גנץ כשהוא מכוון להתנגדתו הנחרצת של לפיד למתווה הנשיא ולכל מתווה אחר הכולל כהונה של נתניהו ראשון כראש הממשלה.

בראיון לגל"ץ השר זאב אלקין חבר צוות המו"מ של הליכוד את 'כחול לבן' אותם האשים בכישלון המגעים להקמת ממשלת אחדות שכן המפלגה הביעה עמדה נחרצת נגד רה"מ נתניהו והביעה התנגדות עזה לישיבה בממשלה בראשותו, "הבעיה של כחול לבן היא שהם מתנגדים לנתניהו גם אם בני גנץ יכהן הראשון כראש ממשלה ונתניהו יהיה השני ברוטציה. הם פוסלים כל ישיבה אפשרית עמו", הסביר אלקין.