Yossi Zeliger/Flash90

האם ישראל חיסלה דמות איראנית בכירה על אדמת סוריה?

דיווחים סותרים בעולם הערבי האם ישראל אכן חיסלה דמות איראנית בכירה בדמשק בתחילת השבוע מה שגרר בעקבותיו את ירי הטילים לעבר רמת הגולן. רוסיה הביכה את ישראל ופרסמה את נתיב הטיסה של מטוסי חיל האוויר בדרכם לתקוף בסוריה

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

ביממה האחרונה דיווח רשת אל ערבייה, כי בתחילת השבוע חיסלה ישראל בכיר איראני על אדמת סוריה. הדיווח מגיע כשני יממות לאחר ירי הטילים מכיוון סוריה לעבר רמת הגולן ותגובת ישראל בעקבותיה. דיווח נוסף של הרשת מגלה, כי מתקפת התגובה של ישראל בסוריה כוונה נגד יועצים איראניים של הנשיא אסד.

במקביל העיתון 'אל אחבאר' המזוהה עם חיזבאללה הכחיש את הדיווח וציין כי סוכני המוסד לא חיסלו כל דמות בכירה בדמשק והפרסומים בענין שגויים. יצוין, כי בניגוד לדיווחים בסוריה על כי מספר ההרוגים במתקפה הישראלית עמד על 23 בני אדם, הרי שהערכה במערכת הביטחון היא, כי בסה"כ נהרגו בתקיפה 11 אנשי מליציות שונות שפעלו בישרות האיראנים.

בישראל בשל כך, נשמרת הכוננות הגבוהה בגבול הצפוני וההערכה היא כי תגובה איראנית לפעולה בא תבוא כאשר שאלת המפתח הוא העיתוי. לפי הדיווח של טל לב רם במעריב, הרי שבמערכת הביטחון הישראלית סבורים שהאיראנים, באמצעות המליציות השיעיות, אכן נערכים לתגובות נוספות, אבל לא בהכרח בטוח הזמן המידי. יוסי יהושע הכתב הצבאי של 'ידיעות' מעריך גם הוא כי ישראל נערכת להסלמה בגבול ומסביר: "ישראל מסכמת שבועיים מוצלחים מאוד מול איראן ושלוחותיה, בעזה ובסוריה וצריך לפרגן לאמ״ן וחיל האויר. הערכה כעת היא שסולימני יודע לקום מהקרשים, לכן נערכים בהגנה, ובישראל מזהירים: אם נותקף – נגיב בעוצמה".

בתוך כך, בעוד בשבועות האחרונים ניכרת התקררות הדרגתית ביחסי ישראל רוסיה בהם התגאה ראש הממשלה, הרי שביממה האחרונה החליטה רוסיה להביך את ישראל במישור הבינלאומי וחשפה מידע על ארבע תקיפות שביצעה ישראל לכאורה בשבועיים האחרונים כשגולת הכותרת, הוא העובדה כי מטוסי הקרב של חיל האויר טסו מעל שמי הממלכה האשמית, ירדן.

ב'ויינט' דווח, כי במהלך התקיפות, נזהרה ישראל שלא לפגוע בחיילים, באזרחים ובאינטרסים רוסיים, ונתנה להם התרעה כללית על התקיפה באמצעות מנגנון התיאום זמן קצר לפני שבוצעה. בזמן האחרון נרשמה שוב הידרדרות ביחסי רוסיה-ישראל, ונסיעת ראש המטה לביטחון לאומי של נתניהו למוסקבה שלשום, בלוויית קציני צה"ל, נועדה לתקן זאת.

2 תגובות

מה איכפת לי מה ישראל חיסלה. הרי כל מה שעושים הציונים עושים בשביל בני התורה והישראל. כדי שנוכל אנו לעבוד את השם ונינצל מכל אויבינו.
על כן הציונים יעשו עבודתם בעולם הזה כי לכך השם שלחם.
הם לא יודעים כי אין בלתי השם שמצליחים כך להלחם באויבים. כי אם מאת השם הדבר.
לכן נבראו הציונים שאף על פי שאין בהם תו'מ הם העומדים על המשמר והשם מכוונם למעננו.

היה עדיף שתשתוק…

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell