Yonatan Sindel/Flash90

מפלגת העבודה תעתור לבג"צ בדרישה להורות על נבצרות של ראש הממשלה

מפלגת העבודה תעתור לבג"צ בדרישה להורות על נבצרות של ראש ממשלה • בכחול לבן ציטטו את נתניהו: "ראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות, אין לו מנדט מוסרי וציבורי" • גבי אשכנזי: "יום עצוב למדינת ישראל. מקווה בשביל אזרחי ישראל שייצא זכאי"

בעקבות החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על כתבי האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו״ר מפלגת העבודה ח"כ עמיר פרץ הכין צוות משפטי שיעתור לבג״צ בדרישה להורות על נבצרות של ראש ממשלה. "כתבי האישום של נתניהו הם הסיבה שלא קמה בישראל ממשלה. בדמוקרטיה – לא נוכל להשלים עם ראש ממשלה תחת כתב אישום. רק בגלל כתבי האישום נוצר הפלונטר הפוליטי בישראל. אם נצליח למנוע מנתניהו להאחז בקרנות המזבח, נמנע בחירות בפעם השלישית תוך שנה", אמר פרץ.


דברי עמיר פרץ

מכחול לבן נמסר כי, "ראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות, אין לו מנדט מוסרי וציבורי לקבוע דברים כל כך גורליים למדינת ישראל. כי קיים חשש, אני חייב להגיד, אמיתי ולא בלתי מבוסס, שהוא יכריע הכרעות על בסיס האינטרס האישי של ההישרדות הפוליטית שלו, ולא לפי האינטרס הלאומי". יצויין שזהו ציטוט מדברי נתניהו על ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שהורשע בפלילים.


דברי נתניהו נגד אולמרט

יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ גבי אשכנזי אמר בתגובה להחלטת היועץ המשפטי לממשלה: "יום בו מוגש כתב אישום נגד ראש ממשלה, הוא יום עצוב למדינת ישראל. אני מקווה בשביל נתניהו ובשביל אזרחי ישראל שייצא זכאי, אבל אין ספק שכעת הוא צריך להתרכז בניהול המשפט שלו ולא בניהול המדינה. העניינים המשפטיים של נתניהו משתקים את מדינת ישראל כבר 3 שנים. ודי. הגיע הזמן להסקת מסקנות ולחשבון נפש. הגיע הזמן לשים את ישראל לפני נתניהו".

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה התייחס גם הוא להחלטת היועמ"ש נתניהו ואמר כי, "ביום שנתניהו ישלם על פשעיו הפליליים נוכל להתחיל לתקן את הנזק שהסב בפשעיו החברתיים, הגזענות ושנאה שהפיץ לא יעלמו איתו למעשיהו, וזה תלוי בנו – ערבים ויהודים – לבנות יחד חברה שוחרת שלום, ודמוקרטיה שיוויונית שתשרת את כלל אזרחי המדינה". עמיתו, ח"כ אחמד טיבי דרש ממנדלבליט לחוות את דעתו, "האם ניתן להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על נאשם בשוחד?"

יו"ר המחנה הדמוקרטי ח"כ ניצן הורוביץ: "נתניהו חייב ללכת עכשיו. למען אזרחי ישראל והמדינה, למען הדמוקרטיה ושלטון החוק, אסור שנתניהו יכהן ולו רגע אחד נוסף. מדובר בשפל היסטורי. בפעם הראשונה בתולדות ישראל נאחז ראש ממשלה בכיסאו תחת כתב אישום חמור, זוהי קריאה אחרונה לכל נבחרי הציבור, לסיעות הכנסת ולחברי הליכוד בפרט: אמרו בקול ברור, עד כאן. תם עידן נתניהו. בגסיסתו הפוליטית ישרוף ראש הממשלה היוצא כל חלקה טובה של יושר וממלכתיות. מי שידבוק בנאמנות עיוורת אליו, ייזכר כמי שנתן ידו להשחתה החמורה ביותר של הדמוקרטיה הישראלית ולפגיעה ישירה במדינה".

ח"כ איציק שמולי מ'העבודה' מסר כי : "מלא יהיה כלום כי לא היה כלום הגענו לכתב האישום החמור בהיסטוריה של המדינה שהוגש כנגד נבחר ציבור בעבירות של טוהר המידות. נתניהו איבד כל סמכות מוסרית וציבורית לקבל החלטות בשם העם ומדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה ראש ממשלה שכבול לענייניו בבית המשפט בבוקר וצריך לכנס קבינט בטחוני בלילה. עליו לפנות את מקומו כדי לנהל את ענייניו מחוץ לפוליטיקה ולהפסיק להשתלח ולשסע את שליחיו במערכת אכיפת החוק שעשתה עבודתה נאמנה באופן מקצועי ויסודי. הדבר יאפשר ברגע גם הקמת ממשלת אחדות עם הליכוד ויחלץ את ישראל מהתסבוכת הפוליטית שאליה נקלעה".

10 תגובות

צודקים די נמאס

תכלס הם צודקים ביבי הביתה!!!
סער לראשות הממשלה

"ביבי מלך ישראל חי חי וקיים" על אפם וחמתם של השמאלנים והערבים והאנטי ציוני

אמיר פרץ אתה נראה ונשמע כמו ליצן הכנסת .. לך ללשכת עבודה . אפילו בסטה דל אבטיחים גדולה עליך איש מצחיק . אל תדבר כל דיבור שלך כולו טיפשות והזיות

זה הכלל במדינה דמוקרטית שופטת ע"פ ערכאות הגויים קודם מנסים להדיח ע"י בחירת הציבור ועם בכל אופן לא הולך בשביל זה יש בג"ץ. ספטמבר צדקו אי אפשר לחיות כאן…

אין מחליף לנתניהו זאת עובדה!!!
הליכוד שהכרנו ז"ל

זה הכל מתוכנן מראש להפיל ראש ממשלה מכהן כשיודעים שהעם בוחר בו שוב ושוב

אם בג"ץ יתערב בשלטון עד כדי כך לא יהיה מנוס מלצאת להפגנות להצלת הדמוקרטיה

לא הגזמת , בכלל לא…
אדיוט ומומר,
להשוות את ביבי החילוני לדוד המלך?????
לאיפה עוד נדרדר???

מפלגת האבודה אתם לא רלוונטים יותר.הרסתם אל המפלגנ המפוארת הזאת 4 מנדטים מי אתם בכלל.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן