תגובות מעורבות במערכת הפוליטית חה"כ לפיד: "להודעת היועץ המשפטי לממשלה יש רק משמעות אחת - בנימין נתניהו אינו יכול להמשיך לכהן כראש ממשלת ישראל". בתוך כך, העבודה-גשר דורשת להקים וועדה שתדון בשאלת חסינותו של ראש הממשלה


דברי ח"כ משה יעלון הערב

ראשי כחול לבן מגיבים הערב לכתבי האישום עליהם הכריז היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלביט נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. יו"ר המפלגה חה"כ בני גנץ צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "יום עצוב מאוד למדינת ישראל". לעומתו ח"כ יאיר לפיד קרא בתגובתו לנתניהו להתפטר מראשות ממשלה.

לפיד קובע כי "להודעת היועץ המשפטי לממשלה יש רק משמעות אחת – בנימין נתניהו אינו יכול להמשיך לכהן כראש ממשלת ישראל". עוד הוסיף בתגובתו: "זהו יום עצוב למדינת ישראל וגם לי באופן אישי. לא ייתכן שראש הממשלה יפציץ בלילה בסוריה ויילך בבוקר להתעמת עם ניר חפץ. לא ייתכן שמי שאחראי על מערכת החינוך של ילדינו יהיה נאשם בעבירות פליליות חמורות".

לפיד הוסיף: "לא ייתכן שמי שאמור להגן על המערכת המשפטית, משיקולים זרים, יאשים את המערכת המשפטית בשיקולים זרים. בעיקר לא ייתכן שהוא יגרור איתו מדינה שלמה לסחרור מסוכן שייגמר באלימות ובמשבר פנימי חסר תקדים. עד לשנים האחרונות בנימין נתניהו הקדיש את רוב חייו לחיזוק מדינת ישראל. אם עדיין אכפת לו ממנה, הוא צריך לעשות למענה עוד דבר אחד: להתפטר".

חה"כ משה (בוגי) יעלון אמר אף הוא כי במצב הזה ראש הממשלה נתניהו לא יכול להיות מועמד לראשות ממשלה יותר. וקרא לו ל"קבל את ההחלטה הנכונה". עוד הוסיף: "אבל הערב הזה הוא גם תעודת כבוד למערכת משפט עצמאית, שעל אף שהיא תחת מתקפה בתקופה האחרונה, קיבלה החלטה נכונה, ללא פחד וללא מורא".

בתוך כך, סיעת העבודה-גשר פנתה ליועמ"ש הכנסת עו"ד איל אינון בדרישה להקים את ועדת הכנסת שסמכותה לדון בשאלת חסינותו של ראש הממשלה, בשונה מהועדה המסדרת הזמנית שהוקמה.

מנגד, יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, כתב בחשבון הטוויטר שלו כי מדובר ביום קשה למדינת ישראל, והוסיף: "אנחנו צריכים לתת לטחנות הצדק לבצע את עבודתם ולתת לראש הממשלה את ההזדמנות להוכיח את חפותו בבית המשפט".

יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר הוציא הודעת תמיכה וכתב: "‏הרגש הראשון שעולה בי: עצב גדול. כואב לי על רוה״מ, איזו מתנה ״נהדרת״ העניקה לו המדינה על כך שנתן את מיטב שנותיו למעננו. הכל היה ידוע מראש, ידענו שהיועמ״ש לא יעמוד בלחץ שהופעל עליו, ידענו ששי ניצן נאבק במלוא העוצמה שיגישו נגד רוה״מ כתבי אישום חמורים בכל מחיר. לא נשתוק. לא נוותר".

ח"כ שלמה קרעי כתב כי, "לקרוא את כתב האישום ולפחד. מגישים כתב אישום נגד רה"מ על שוחד כאשר כתב האישום מאולץ ומופרך. היועמ"ש לא הצליח לסתום עם האצבע את שטף הטרלול והניסיון להפיכה שלטונית באמצעות צבא של פרקליטים. צבא המונהג על ידי אדם אחד ששם לו למטרה להדיח ראש ממשלה מכהן. רה"מ חף מפשע עד שיוכח אחרת. הוא ימשיך לכהן כי כך קובע החוק ואף שופט בג"צ לא יעז להתערב בזה. יש ציבור גדול מאוד שישמור על החוק במקום אלו שאמונים עליו באופן רשמי ומעלו בתפקידם".