Yonatan Sindel/FLASH90

"מצב חירום": צוותי המו"מ של הליכוד וכחול לבן ייפגשו עם יו"ר הכנסת

אדלשטיין הודיע כי הוא מחדש את המו"מ להקמת ממשלה וייפגש הערב עם צוותי המו"מ של הליכוד וכחול לבן: "זו אכן אזעקת אמת. זהו רגע האמת של הפוליטיקה הישראלית. לא יהיה עוד רגע אחר. זהו הרגע לבחור בין מנהיגות לפחדנות" • צפו

 • הגאון ר' אלימלך בידרמן בבקשה מפתיעה

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • סיטואציה מביישת: עזרו לבת ישראל עזובה

  תוכן מקודם

 • שמיים סגורים: שערי דמעות לא ננעלו בליזענסק

  תוכן מקודם

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין קיים לפני זמן קצר (רביעי) הצהרה לתקשורת ואמר כי, "פניתי היום לשני ראשי המפלגות הגדולות ובקשתי מהם להורות לצוותי המו"מ להיפגש איתי, כאן, עוד הערב, בלשכתי. להתכנס לניסיון אחרון להקים ממשלה ולמנוע בחירות נוספות. אני שמח להודיע לכם כי פנייתי נענתה בחיוב מצד שני המנהיגים ועוד הערב יחל הניסיון להחזיר את השפיות לישראל".

"לפני כשבוע המנדט להרכבת הממשלה עבר לכנסת. עבר, כשהוא שחוק, חבוט ומלווה בתחושות כעס ותסכול ציבורי עצום. הזמן עובר ונדמה שכולם כבר ויתרו, וחזרנו – מהר מדי לסיסמאות וחישובי בחירות. כולם מבינים: ישראל מצויה בעיצומו של מצב חירום שלטוני שעלול להביא לקריסה כלכלית וחברתית. זו אכן אזעקת אמת. זהו רגע האמת של הפוליטיקה הישראלית. לא יהיה עוד רגע אחר. זהו הרגע לבחור בין מנהיגות לפחדנות. בין התחברות לכמיהת הציבור, כל הציבור, לבין משבר אמון קולוסאלי. זהו הרגע שצריך להגיד שמספיק זה מספיק".

אדלשטיין ייפגש בשעה 17:00 עם צוות המשא ומתן של כחול לבן, דר' יורם טורבוביץ ושלום שלמה וכשעה לאחר מכן יוועד עם ראשי צוות המשא ומתן של הליכוד, השרים יריב לוין וזאב אלקין. הוא עדכן בכך את ראש הממשלה בנימין נתניהו. לפי שעה לא צפויה פגישה משותפת, ואדלשטיין ייפגש עם כל צוות בנפרד.

מכחול לבן נמסר: "אנו מברכים על יוזמתו של יו"ר הכנסת כמו גם על כל דיאלוג שיוכל לקדם ממשלת אחדות רחבה בהובלת כחול לבן ביחד עם הליכוד, אשר תתבסס על קווי יסוד משותפים. יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל') בני גנץ, הנחה את צוות המשא ומתן, בראשות ד"ר יורם טורבוביץ ומר שלום שלמה לעשות כל מאמץ כדי למנוע בחירות שלישיות מיותרות ויקרות ולהיוועד עם יו"ר הכנסת עוד היום במטרה לדון בכך".

מהליכוד נמסר כי, "מברכים על הצעתו של יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין בניסיון נוסף למנוע בחירות. ראש הממשלה נתניהו הנחה את צוות המו״מ של הליכוד להיענות מיידית ליוזמה".

גורמים בגוש הימין אומרים כי יו"ר הכנסת עושה מאמץ על מנת לקדם את אותו מתווה האחדות, עליו הצוותים דיברו לפני שבוע. לפי מתווה האחדות, נתניהו הוא הראשון שיכהן במשך חודשים בודדים ולאחר מכן יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ יכנס לתפקיד רה"מ ויכהן שנתיים. גורמים בכחול לבן מסרו בתגובה: "לא נכהן תחת נתניהו גם לא לזמן קצר".

בטרם ההצהרה, שנמסרה מלשכתו בכנסת, אדלשטיין נפגש עם ח"כ משה יעלון (כחול לבן) ולאחריה על פי דיווחים כינס יעלון בלשכתו ישיבת סיעה עם חברי 'תל"ם'. אדלשטיין זימן אותו אליו מכיוון שיעלון נחשב לאחד ממובילי ההתנגדות לישיבה תחת נתניהו בממשלת אחדות. בליכוד סבורים שגנץ יסכים למתווה ומנסים לשכנע אדם נוסף מרביעיית ההנהגה של כחול לבן לתמוך בכך.

יו"ר סיעת העבודה-גשר, ח"כ איציק שמולי, אמר בתגובה להצהרת אדלשטיין, "לא שנה, לא חודש ואפילו לא יום אחד שאפשר להצדיק ישיבה תחת נתניהו שתלבין את תיקיו הפליליים ותכשיר את מסע ההסתה הרעיל והמסוכן שלו כנגד מוסדות המדינה. אם כח״ל חלילה תיפול למלכודת הזו משול הדבר כאילו עלתה אתמול על הבמה. יש סיכוי ממשי למחנה השינוי ואסור להפנות לו עורף ולחנוק את התקווה".

אתמול נפגש אדלשטיין עם ראש הממשלה נתניהו, לראשונה מאז פרסום כתב האישום – ומקריאת התיגר של ח"כ גדעון סער על מנהיגותו של נתניהו. בתום הפגישה פרסמו השניים הודעה משותפת: "אנחנו קוראים לאחדות בליכוד. יש צורך להוריד את הלהבות, להימנע מפיצולים ומריבות פנימיות ולהתייצב מאוחדים אל מול האתגרים העומדים בפני התנועה והמדינה".

 

גנץ: "מחפשים כל דרך להגיע לממשלת אחדות, דיאלוג פוליטי מתקיים כל הזמן"

5 תגובות

וואי איך אני מחכה שהם יביאו את המפתחות למשיח.
די נמאס מכל הקישקושים=פוליטיקה.
שלהם.
משיח עכשיו.
ואם לא אז שתקום ממשלמה אפילו ממשלת שמאל כי לולי….איש את רעהו חיים בלעו.
משיח עכשיו

כל יום דרמה חדשה.
כל יום יש יוזמה ומפגש דרמטי בדרך לאחדות כאילו לא היה אתמול.
שחקנים מושלמים…

מאחלים לך
שתהיה המלאך המושיע!!!!!!

רק ה' יכול לעזור

בוגי יעלון הפח שהעיד נגד הפקוד שלו ליאור עזריה איך אפשר לסמוך על רשע כזה שעושה מעשה רשע כנגד חייליו איך אפשר לסמוך עליו . שמאלן הזוי חלש שיכור ומטורלל . ונראה כמו בוגי . תתבייש לך בוגי שונא חרדים ומפריר חיילים . אתה רוצה להנהיג אותנו הזוי שמאי וזקן על כדורים אנו מהליכוד מתחננים תמיד תסרב לשבת עם נתנייהו .כי אנו ממש לא רוצים לניות בקירבתך איש מבכן וחדל אישיים

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן