Hadas Parush/Flash90

יעלון לאדלשטיין: "לא נשב בממשלה בראשות נתניהו כל עוד לא יזוכה"

יו"ר תל"ם ובכיר 'כחול לבן' הבהיר ליו"ר הכנסת כי "אנו מוכנים לרוטציה בתפקיד ראש הממשלה, ובתנאי שבני גנץ ראשון. נמשיך לחתור לאחדות ולעשות כל שניתן כדי להימנע מבחירות נוספות, אך לא נסטה מערכינו ומהתחייבויותינו לבוחרינו"

כתבות נוספות בנושא:

לפיד השווה את הציונות הדתית לבל''ד - וגרר מתקפה חוזרת: "מסית" • צפו
האדמו''ר מפינסק קרלין בעריכת הטיש לרגל ט''ו בשבט • גלריה
ההטרלה של אמסלם: חוק הגיוס החדש שמקדם חבר הכנסת מהליכוד
ט"ו בשבט אצל הגר"מ שטרנבוך • גלריה
 • אם חרדית:"חיים היה הפרח של המשפחה ואז קיבלנו הלם"

  תוכן מקודם

 • 48 יתומים מחכים רק לכם!

  תוכן מקודם

 • על מה זועק המקובל ר' גמליאל רבינוביץ? צפו

  תוכן מקודם

 • רוצים לדעת עוד על מעלות תיקון שובבי"ם?

  תוכן מקודם

יו"ר תל"ם ובכיר 'כחול לבן' ח"כ בוגי יעלון התייחס הערב (רביעי) לניסיונות התיווך של יו"ר הכנסת ומסר כי, "נפגשתי היום עם יו״ר הכנסת ח״כ יולי אדלשטיין בניסיון למנוע בחירות. הבהרתי כי ׳כחול לבן׳ מנסה להקים ממשלת אחדות עם הליכוד, כפי שהודענו מתחילת דרכנו. הבהרנו גם שאנו מוכנים לרוטציה בתפקיד ראש הממשלה, ובתנאי שבני גנץ ראשון".

עוד הוסיף יעלון בהודעה שפרסם בטוויטר לאחר הפגישה עם אדלשטיין כי, "לא נשב בממשלה בראשות בנימין נתניהו כל עוד לא יזוכה בבית משפט מהאישומים החמורים נגדו. נמשיך לחתור לאחדות ולעשות כל שניתן כדי להימנע מבחירות נוספות, אך לא נסטה מערכינו ומהתחייבויותינו לבוחרינו. הבעתי בפני יו״ר הכנסת הערכתי הכנה למאמציו להשיג אחדות ולמנוע בחירות נוספות".

כזכור, בטרם ההצהרה של אדלשטיין שנמסרה מלשכתו בכנסת, נפגש יו"ר הכנסת עם ח"כ משה יעלון (כחול לבן) ולאחריה על פי דיווחים כינס יעלון בלשכתו ישיבת סיעה עם חברי 'תל"ם'. אדלשטיין זימן אותו אליו מכיוון שיעלון נחשב לאחד ממובילי ההתנגדות לישיבה תחת נתניהו בממשלת אחדות. בליכוד סבורים שגנץ יסכים למתווה ומנסים לשכנע אדם נוסף מרביעיית ההנהגה של כחול לבן לתמוך בכך.

אדלשטיין נפגש הערב בשעה 17:00 עם ראש צוות המשא ומתן של כחול לבן, דר' יורם טורבוביץ, כשנציג יש עתיד שלום שלמה נעדר מהפגישה. כשעה לאחר מכן נועד עם ראשי צוות המשא ומתן של הליכוד, השרים יריב לוין וזאב אלקין. הוא עדכן בכך את ראש הממשלה בנימין נתניהו. לפי שעה לא צפויה פגישה משותפת, ואדלשטיין ייפגש עם כל צוות בנפרד.

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין ויו"ר צוות המו"מ של כחול לבן יורם טורבוביץ', הערב.

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין קיים בצהריים הצהרה לתקשורת ואמר כי, "פניתי היום לשני ראשי המפלגות הגדולות ובקשתי מהם להורות לצוותי המו"מ להיפגש איתי, כאן, עוד הערב, בלשכתי. להתכנס לניסיון אחרון להקים ממשלה ולמנוע בחירות נוספות. אני שמח להודיע לכם כי פנייתי נענתה בחיוב מצד שני המנהיגים ועוד הערב יחל הניסיון להחזיר את השפיות לישראל".

"לפני כשבוע המנדט להרכבת הממשלה עבר לכנסת. עבר, כשהוא שחוק, חבוט ומלווה בתחושות כעס ותסכול ציבורי עצום. הזמן עובר ונדמה שכולם כבר ויתרו, וחזרנו – מהר מדי לסיסמאות וחישובי בחירות. כולם מבינים: ישראל מצויה בעיצומו של מצב חירום שלטוני שעלול להביא לקריסה כלכלית וחברתית. זו אכן אזעקת אמת. זהו רגע האמת של הפוליטיקה הישראלית. לא יהיה עוד רגע אחר. זהו הרגע לבחור בין מנהיגות לפחדנות. בין התחברות לכמיהת הציבור, כל הציבור, לבין משבר אמון קולוסאלי. זהו הרגע שצריך להגיד שמספיק זה מספיק", דברי יו"ר הכנסת.

מהליכוד נמסר בתום הצהרת אדלשטיין כי הם "מברכים על הצעתו של יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין בניסיון נוסף למנוע בחירות. ראש הממשלה נתניהו הנחה את צוות המו״מ של הליכוד להיענות מיידית ליוזמה".

מכחול לבן נמסר: "אנו מברכים על יוזמתו של יו"ר הכנסת כמו גם על כל דיאלוג שיוכל לקדם ממשלת אחדות רחבה בהובלת כחול לבן ביחד עם הליכוד, אשר תתבסס על קווי יסוד משותפים. יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל') בני גנץ, הנחה את צוות המשא ומתן, בראשות ד"ר יורם טורבוביץ ומר שלום שלמה לעשות כל מאמץ כדי למנוע בחירות שלישיות מיותרות ויקרות ולהיוועד עם יו"ר הכנסת עוד היום במטרה לדון בכך".

גורמים בגוש הימין אמרו היום כי יו"ר הכנסת עושה מאמץ על מנת לקדם את אותו מתווה האחדות, עליו הצוותים דיברו לפני שבוע. לפי מתווה האחדות, נתניהו הוא הראשון שיכהן במשך חודשים בודדים ולאחר מכן יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ יכנס לתפקיד רה"מ ויכהן שנתיים. גורמים בכחול לבן מסרו בתגובה: "לא נכהן תחת נתניהו גם לא לזמן קצר".

אתמול נפגש אדלשטיין עם ראש הממשלה נתניהו, לראשונה מאז פרסום כתב האישום – ומקריאת התיגר של ח"כ גדעון סער על מנהיגותו של נתניהו. בתום הפגישה פרסמו השניים הודעה משותפת: "אנחנו קוראים לאחדות בליכוד. יש צורך להוריד את הלהבות, להימנע מפיצולים ומריבות פנימיות ולהתייצב מאוחדים אל מול האתגרים העומדים בפני התנועה והמדינה".

הכתבות המעניינות ביותר

אין כמו מרק חם בחורף קר: מרק גריסים / עטרה ז'ורנו
ליברמן יערער על פסיקת בג''ץ בגזירת המעונות - וחוטף: "שונא ילדי חרדים"
יִרְאוּ וְיִשְׂמָחוּ • אלפים בשמחת נישואי נכד האדמו"ר מגור
תיעוד: ט"ו בשבט אצל האדמו"ר מטאלנא
קרמשניט נפוליאון של הרבנית גיטה שטרן ע"ה / ניסי גולדרייך
וְעֵץ הַשָּׂדֶה יִתֵּן פִּרְיוֹ • ראש השנה לאילנות אצל האדמו"ר מספינקא ב"ב
האדמו''ר מזוטשקא ירושלים בעריכת השולחן לכבוד ט"ו בשבט • גלריה
מסקנות התחקיר: אל''מ שרון אסמן התמוטט בחדר הכושר כתוצאה מדום לב
בני ברק: תינוקת בת שלושה חודשים במצב קשה לאחר שאיבדה את הכרתה
דו"ח ממשלתי: האיחוד האירופי מסייע כספית לפלסטינים להשתלט על שטחי C
בקרוב בחיפה: כיכרות על שמם של הרב עובדיה יוסף זצ''ל ועל רבנים אחרים
נחשף: המשטרה ריגלה באמצעות 'פגסוס' אחרי טלפונים של חפים מפשע
במערב משוכנעים: רוסיה מנסה לגרום לזעזוע ולפלג בין מדינות אירופה
אבל בכפר חב"ד: החסיד שהדפיס את הגיליונות מתורתו של הרבי נפטר
המחבל גרם למותו של אליאב גלמן - ולא הורשע בגרימת רצח; המשפחה מערערת
מקומם: מחירי הצוללות זינקו ל-3 מיליארד יורו ובממשלה לא סיפרו לציבור
יומיים של דיונים חשובים באו''ם: המאבק בטרור הפלסטיני ובהכחשת השואה
הרמב"ם היומי • ספר קרבנות הלכות שגגות פרק ב' • צפו
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
7 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

צבועים!! איזה עקרונות??? מלאי תככים!
השם גורם לנו להתגעגע וליחל למלכות מלך המשיח. במהרה אמן.

ניבזים מה הבעיה שביבי יהיה ראשון הריי זה יעזור לצדק האמיתי למה אתם מנסים לשרוף בנאדם

הכל מתואם עם הפרקליטות, גם עם ההוראות שמגיעות מוינה.-לסגור על נתניהו להתפטר

לא יאומן!!! לשתק מדינה שלמה, לשתק את מערכת הבריאות לשתק את הרווחה ,החינוך ..והכל בשביל ערך עליון…לא לשבת תחת ראש ממשלה תחת כתב אישום….שביקש קצת סיקור חיובי ושיפסיקו ללכך עליו ועל משפחתו….
צבועים נמאסתם!!!!!!

יעלון הצבוע הלאומי שזנח והפקיר והעיד נגד ליואר אזריה רוצה להטיף מוסר .לך לך הבייתה איש אומלל ומפגר אנו לא אוהבים את הגישה של הפקרת החייל .

מוכנים לשרוף את המדינה העיקר להפיל את נתניהו שנוא נפשם שונאי ישראל רשעים מורשעים ערב רב

מה משחקי הכבוד האלה על חשבוננו? תגידו נסתמה דעתכם? אתם אמורים להיות שליחי ציבןר. אלעק בסוף אתם נבזי ציבור

לא רוצים שיבזבזו את כספי האזרח על עוד בחירות!!!!!!

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו