ישראל ורדיגר בראיון ל'JDN': "השם מחייב אותך להביא איכות" • צפו

לרגל השקת אלבומו החדש התיישב הזמר החסידי ישראל ורדיגר לראיון ל'JDN' והתייחס לאתגרים אחרי עשר שנות קריירה: "לפעמים אתה מקבל תגובה, 'לא ביג דיל, אתה ורדיגר". על הדיסק החדש: "כל שיר יש מסר, לא סתם מילים, אני מקווה שהשגנו את זה"

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

את הזמר החסידי ישראל ורדיגר, או כפי שהוא מכונה בפי רבים שרולי ורדיגר, אין צורך להציג, מאחוריו קריירה של למעלה מעשור, חמש דיסקים, וכמובן זכות אובות (וסבא, אבא ודוד, ויתר משפחת ורדיגר המפוארת). "זה מעמיד אותך על רף מסוים ואתה צריך להביא איכות מסוימת, כי אחרת אתה חוטא למטרה, מצד שני ברור שזה נותן דחיפה מסוימת", הוא עונה לשאלתנו אם שם משפחתו זה מעלה או חיסרון. "לפעמים אתה מקבל תגובה, 'בסדר, לא ביג דיל שאתה עשית את זה, אתה ורדיגר, אתה לא בעצם שווה', זה גם אני מקבל".

האלבום הנוכחי יוצא למעלה מארבע שנים אחרי האלבום הקודם, לעומת פער של שנה-שנתיים, בין האלבומים הקודמים. "לפעמים עדיף לחכות שיהיה המוצר הנכון ולהגיע עם התותח הגדול זה יותר שווה מכמה דברים קטנים באמצע. בחרנו את החומר בהקפדה יתרה, בחרנו שירים לאורך שנתיים, עשינו עיבודים מוקפדים מאוד, כל תו, כל צליל, הכל מאוד מוקפד, גם הקלטת השירים נמשך למעלה משנה".

המעבד יהושע פריד, שהפיק את האלבום, מוסיף כי "הזמנים משתנים, יש פתאום אופנות חדשות שנכנסות למוזיקה, צריך להתאים את שרולי ורדיגר שהוא גם זמר חסידי וגם זמר מקצועי, צריך להתאים אותו לאופנות החדשות. מה עושים? הופכים אותו למודרני נורא? משאירים אותו מיושן נורא? צריך למצוא את הדרך ואת הכיוון". ורדיגר מוסיף בהומור, "יכול להיות שברגע שמצאנו את הדרך, זה ילך יותר מהר".

ורדיגר מסביר את הייחודיות שדרש בדיסק, "אנחנו רצינו להביא, זה דיסק עם מלא מילים בעלי משמעות ומסרים, כל שיר יש מסר, לא סתם מילים. זה משהו שכשעבדנו על הדיסק, אני ויהושע, כל הזמן היה לנו אתגר, שיר לא צריך רק לחן טוב ועיבוד טוב, צריך גם מסר, מילים שאומר לבן אדם משהו, מלמד אותו משהו, מרים אותו, מעורר אותו, מרגש אותו, אני מקווה שהשגנו את זה".

בראיון המלא ונרחב לשמואל בן צבי ויעקב בנדה התייחסו ורדיגר ופריד בהרחבה לאלבום החדש שיצא השבוע לאור, על הקריירה המוזיקלית שנותרה בחתונות ודינרים והימענותו מהשתתפות בהופעות, על משפחת ורדיגר לדורותיה ועוד. בראיון מתייחס הזמר החסידי לאיך שנשמעת היום המוזיקה החסידית, הוא אמנם נמנע מלהעביר ביקורת על עמיתיו, אבל לא קשה להבין ממנו מה הוא חושב עליהם.

2 תגובות

הערה
הסאונד של JDN לא טוב בכל הראיונות וחבל

זה נראה שהם לא תכננו את הראיון הזה בכלל – חבל?

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן