משפחות החיילים הנעדרים גולדין ושאול מבטלים את הנחיית שר הביטחון בנט על שינוי המדיניות בכל הקשור להשבת גופות המחבלים וטוענים כי מדובר בהחלטת קבינט מ 2017 שאף צלחה את משוכת בג"ץ והיועמ"ש, ומאשימים את נתניהו ברפיסות

למרות הנחיית שר הביטחון על שינוי המדיניות בכל הקשור להשבת גופות מחבלים לבני משפחותיהם, מדיניות שעל פי הדיווח הוחלט על יישומה, לאור הפצרת הוריו של החייל הנעדר הדר גולדין הי"ד, הרי שגם הבוקר מתחו ההורים ביקורת קשה על ראש הממשלה שלטענתם אינו עושה די להשבת הבנים הביתה.

בראיון לכאן מורשת האשים שמחה גולדין אביו של הדר, כי ראש הממשלה אשר הוציא את חייליו לקרב לא עושה מאומה להחזרת החיילים הנעדרים.
גולדין גם מתח ביקורת על הרמטכ"ל והצבא שלטענתו אינם מפעילים די לחץ על חמאס בניסיון להשיב את גופות החיילים. "ראש הממשלה אף יוצא מגדרו לטובת רווחת החמאס ומקים בית חולים במעבר ארז לטובת תושבי עזה וצריך לצאת כנגד זה על מנת להפעיל לחץ. כל הטובות שנתנו לתושבי עזה ולחמאס לא הותנו בהשבת החיילים הנעדרים", האשים האב.

אמו של הדר הגב' לאה גולדין, התייחסה גם היא להנחיית שר הביטחון בנושא השבת גופות המחבלים ובראיון רשת ב' טענה כי "זו לא יוזמה של שר הביטחון בנט, אלא החלטת קבינט מינואר 2017 שאף עברה אישור של בג"ץ וזכתה לתמיכת היועמ"ש לממשלה". לדבריה, "הקושי הוא שלא עשו עם זה שום דבר. חמש שנים מאז שהבן שלי נשלח לעזה ובעצם לא נעשה שום דבר בשביל להחזיר אותו. ראש הממשלה אישית נתן הוראה לתא להחזיר מחבלים. הוא בעצם אמר לנו איזה פרויקטים יהיו קשורים להשבת החיילים והאזרחים. זה הדבר הנכון לעשות".

הגב' גולדין התייחסה לדבריה של זהבה שאול, אמו של אורון הי"ד שנעדר אף הוא באותה פעולה בה נהרג בנה, שטענה, כי הנחיית בנט לא תתרום מאומה להשבת הבנים הביתה, "זהבה, את מכוונת בדיוק למה שצריך לעשות כדי להשיב את הבנים. הפתרון להשבתם – קוראים לזה הסכם חילופי שבויים. כל הסכם צריך להתחיל מאיפה שהוא. אני בעד הסכם חילופי שבויים שמי שצריך להוביל אותו הוא צה"ל. הממשלה צריכה למצוא את הפתרונות. אני לא מסוגלת לסבול את השיח הישראלי ששוכח שגם לנו יש זכויות הומניטריות".

בהתייחסותו להנחיה החדשה של שינוי המדיניות הבהיר שר הביטחון בנט, כי ״כל עוד הם לא משחררים את גופות חיילינו, אנחנו לא נשחרר את הגופות שלהם״.