ח"כ מרגי משיב לטענת המדינה על חוסר תקציב לתיקון אפליית ילדי החינוך המיוחד החרדי, "בכנסת ה-20 כיהנתי כיו"ר ועדת החינוך ואני יודע להפנות את מי שצריך לסעיפים תקציביים אשר אין בהם צורך". על הפלונטר הפוליטי: "שס הראשונה למען אחדות"

חבר הכנסת יעקב מרגי מש"ס, לשעבר יו"ר ועדת החינוך של הכנסת מגיב לבקשת המדינה לדחות בשנה את תיקון האפליה כלפי ילדי החינוך המיוחד החרדי ואומר, כי מדובר בבקשה מחוצפת שיש בה עזות פנים כלפי הילדים הרכים.

בראיון לגל"צ טען מרגי כי בעוד המדינה מתרצת את האפליה המבישה בחוסר תקציב, הרי ש"בכנסת ה-20 כיהנתי כיו"ר ועדת החינוך ואני יודע להפנות את שר החינוך ומנכ"ל המשרד לסעיפים תקציביים אשר כיום אין בהם צורך, דרכם ניתן למצוא מקור תקציבי לסוגיא".

מרגי סיפר כיצד בכנסת ה- 21 במערכת דיונים על חוסר משמעותי בתקציב משרד החינוך, התחייבו נציגי האוצר והחינוך במסמך כתוב כי ימצא פתרון לסוגיא בתקציב 2020. "בקשה זו של משרד החינוך מבית המשפט כעת, הינה חוצפה ועזות פנים, בניגוד לכל ההבטחות והדיונים שהתקיימו בוועדה, ומציגה הצהרת כוונות כי משרד החינוך באופן תמוה דורס את חוק החינוך, באפליית תלמידי הגנים בחינוך מיוחד, ללא רצון למצוא פתרון לענין". אומר מרגי.

בדבריו התייחס ח"כ מרגי לפלונטר הפוליטי ואמר, כי "ש"ס מנסה לעשות הכל על מנת להקים ממשלה ומוכנה לוותר על המון סוגיות, במטרה כי תקום ממשלה. שס תהיה הראשונה להטות כתף ולהקריב את חלקה למען האחדות". ובאשר לדרישת יו"ר מפלגתו מרה"מ לקבלת משרדים נוספים עבור שס, סבור מרגי, כי "אם ראש הממשלה נדרש להיפטר מארבעה משרדים די טבעי ששותפה קואליציונית כמו שס תקבל את חלקה היחסי".