צילום: דובר צה"ל

"לא זוכר מבצע של הריסת 4 בתים במקביל – 200 לוחמים השתתפו"

קצין אג"ם של חטיבת 'יהודה', רס"ן מרק שולמן, חושף ל'חדשות JDN' את פרטי המבצע של הריסת הבתים של אבעת המחבלים שרצחו את דביר שורק הי"ד: "סגירת המעגל היה די מהיר, קיבלנו אישור בשבת חיי שרה ומיד אחריה יצאנו לביצוע"

השבוע, (בלילה שבין רביעי לחמישי) הרס צה"ל בכפר בית כחיל את ביתם של המחבלים קאסם עארף חליל עצאפרה, נציר צאלח ג'אבר עצפרה, אחמד עארף חליל עצאפרה ויוסף סעיד עטיה זהור – שביצעה את פיגוע הדקירה סמוך ליישוב מגדל עוז בו נרצח דביר יהודה שורק הי"ד. קצין אג"ם של חטיבת 'יהודה', רס"ן מרק שולמן, חושף בראיון ל'חדשות JDN' את פרטי המבצע החריג.

"קודם כל, גם מבחינת ההיערכות, וגם מבחינת החטיבה, מבצע בסדר גודל כזה הוא מאוד משמעותי. גם מבחינת הכוחות המשתתפים, וגם מבחינת התנאים, לצורך העניין כלים, או מאמצים הדדים שהושקעו. אני לא זוכר מבצע שהחטיבה חוותה שבמקביל 4 בתים, אנחנו הרסנו גם את הבית של המחבל, גם של הנהג וגם של הסייענים, זה מאוד משמעותי", פתוח שולמן את הראיון.

"השתתפו שתי גדודים, גדוד של הטיבה שעושים אצלנו תעסוקה מבצעית, וגדוד פיקוד העורף, השתתף גם גדוד של הנח"ל, וגם מג"ב שעשו בידוד על הצירים ועל הבתים, וכל מערך ההנדסי גם האוגדתי וגם החטיבתי לצורך הדבר הזה. ארבע ביתורים במקביל זה אירוע שמורכב גם מבחינת האבטחה וגם מבחינת ביצוע ואני מזכיר שגם תוך כדי התמודדנו עם הפרות סדר, זריקות אבנים, צריך לתחזק את זה על אש קטנה ולאפשר לאנשים לעבוד". כשאנחנו מתעקשים לקבל מספר הוא חושף, "סדר גודל של 200 לוחמים, בערך פי שלושה מבמקרה של הריסת בית אחד".

הקצין מביע שביעות רצון מפעולה, שנערכת תקופה קצרה לאחר שלקח חלק בלכידת המחבלים, "סגירת המעגל, גם מבחינת שב"כ וגם מבחינת צה"ל, היה די מהיר. חיכינו לתהליך של האישור, הוא התקבל בשבת חיי שרה, אז נערכנו לאבטחת 40 אלף איש שמגיעים לחברון, מיד אחרי שבת יצאנו לביצוע". בצה"ל מבהירים ל'חדשות JDN' כי צה"ל לא לוקח חלק בקבלת האישורים להריסות ורק מבצע את ההריסה בפועל.

מבצע של הריסת בית, בטח הריסת ארבע בתים, מצריכה היערכות להפרות סדר משמעותיות שיכולות להתפתח. "חוץ מלהרוס שם בית, אני פועל בתוך הכפר באופן סדור, אז אני יודע איך הכפר מתנהל, כמובן עם כל כניסה או שמתרחש משהו כמו הריסת בתי מחבלים, אז העניינים קצת מתחממים, אנחנו יודעים לעקוב אחרי זה בעזרת מודיעין, בעזרת שב"כ, ולתת הערכת מצב. בכל ההכנות שעשינו, חלק מזה היה הערכת מצב מודיעינית כדי להבין לקראת מה אנחנו הולכים".

 

הפעילות הלילית להריסת בתי המחבלים שרצחו את דביר שורק הי"ד • צפו

5 תגובות

נו אז מה .
זה כמו שהמשטרה תגיד
שהם לא זוכרים מבצע אכיפת החוק בדרכים כזה נרחב.
כי זה העבודה שלהם.
העבודה של החיילים זה לתת מענה ביטחון גם אם הם צריכים להוריד את הבית של 100 מחבלים.
ולא רק לתת מענה לגירוש והריסת 300 בתים של יהודים (גוש קטיף למתעלמים).
גם שם אני לא זוכר מבצע כזה נרחב של הצבא משטרה ועוד ועוד.
ובאמת נזכור ולא נשכח.
שנגד יהודים אנחנו מזה גיבורים.
נ.ב קבלנו מזה שלום מההסכם הזה של הגירוש הנפשע שקראו לא מבלי להתבייש ההתנתקות עשרות אלפי טילים ומנהרות שרפות בכל הדרום וחטיפות יהודים.

בנט עובד טוב

גנוב

זה ממש יעזור אחרי שבוע הם בונים חדש עונש מוות מגיע לחלאות אדם האלה שלא בוחלים ברצח ואכזריות

מדוע בחדשות jdn אין כתבות על האירוע המחריד עם הרכבת הקלה וכן על התאונה של משפחת רימל?????

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *