בצל המשבר הפוליטי, בוחן ראש הממשלה אפשרות לקיים גיחה בת 48 שעות לבריטניה בה מכונסים בימים אלו מנהיגי מדינות נאט"ו, על מנת לפגוש במקום את נשיא צרפת, את קנצלרית גרמניה ואת סגן שר החוץ האמריקני מייק פומפאו

ביום שלישי הקרוב צפויה להתכנס בבריטניה פסגת מנהיגי מדינות נאט"ו, כאשר ראש הממשלה נתניהו מתכוון ביקור קצר בן יומיים על מנת לפגוש את קנצלרית גרמניה מרקל ואת נשיא צרפת מקרון. על פי הדיווח מתכוון רה"מ להיפגש בשולי הפסגה עם שר החוץ האמריקני מייק פומפאו כדי לדון בהתפתחויות האחרונות במזרח התיכון.

פסגת מנהיגי נאט"ו תעמוד הפעם בסימן המתיחות שנוצרה בין המדינות לאור הפלישה הטורקית לצפון סוריה והבעת ההתנגדות של ארדואן לתכניות ההגנה של מדינות הבלטיות עד שמדינות נאט"ו יגבו אותו צבאית.

יצוין, כי בשבועות האחרונים נרשמה התקרבות ביחסי ישראל צרפת שמקורם באינטרסים משותפים במזרח התיכון. בשבועות האחרונים מוביל הנשיא מקרון את דגל החזרת הסנקציות על איראן לאחר שמדינות באיחוד האירופי הודיעו כי הן מתנערות מהסנקציות האמריקניות. במקביל, בראיון שהעניק לפני שלושה שבועות למגזין ה"אקונומיסט", האשים מקרון כי הברית הצבאית של המדינות החברות בנאט"ו נמצאת במצב של "מוות מוחי" בשל היעדר תיאום אסטרטגי שבאה לידי ביטוי בחוסר התגובה לפלישה של ארדואן לצפון סוריה אותה הגדיר הנשיא "משוגעת".

ארדואן שהתבטאותו של מקרון לא באה לו בטוב, הגיב כי "מוטב שיבדוק קודם אם הוא זה שסובל ממוות מוחי".