צוותי המו"מ של כחול לבן והליכוד בפגישה הבוקר עם יו"ר הכנסת

כחול לבן בסיום פגישת המו"מ: "הפערים בין שני הצדדים נותרו משמעותיים"

על רקע הנסיונות של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין להקמת ממשלת אחדות. צוותי המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן נפגשו היום אחר הצהריים בכנסת. מכחול לבן נמסר: "התקיימה ברוח טובה, אך הפערים בין שני הצדדים נותרו משמעותיים. תיתכן פגישה נוספת בהמשך השבוע"

צוותי המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן נפגשו היום אחר הצהריים (ראשון) בכנסת. בשני הצדדים הביעו כבר אתמול פסימיות למצוא פתרון לסבך הפוליטי. בכחול לבן מסרו כי הפגישה "התקיימה ברוח טובה, אך הפערים בין שני הצדדים נותרו משמעותיים. תיתכן פגישה נוספת בהמשך השבוע.

בתוך כך, יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין נפגש בשעה זו עם ראשי סיעת יהדות התורה, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני. קודם הפגישה נפגשו השניים ב-4 עיניים בלשכתו של גפני, בכדי לתאם עמדות. הבוקר נפגש יו"ר הכנסת עם יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן, וביום חמישי נפגש עם יו"ר שס השר אריה דרעי. אדלשטיין מתכוון להמשיך גם בהמשך השבוע בסבב הפגישות עם ראשי המפלגות.

אדלשטיין נפגש ביום חמישי עם יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי בכנסת, בהמשך לניסיון של אדלשטיין למנוע הליכה לבחירות נוספות. בתום הפגישה נמסר מטעמם של שני הצדדים כי "הפגישה התקיימה באווירה טובה ועניינית", אך ככל הנראה לא הושגה בה פריצת דרך לפתרון הפלונטר הפוליטי.

בסיום הפגישה אמר יו"ר הכנסת: "אתמול התחלנו בניסיון להוציא את המערכת הפוליטית מהקיפאון העמוק אליו היא נכנסה. השר דרעי הוא גורם חשוב מאוד באפשרות להקים ממשלת אחדות. אני מודה לו על סיועו ומחוייבותו לנושא. אזרחי ישראל לא רוצים בחירות נוספות ואסור לנבחרי הציבור לבצע את המהלך חסר האחריות הזה".

השר דרעי אמר: "אני שמח על היוזמה של יו״ר הכנסת, יולי אדלשטיין, לנסות למנוע בחירות מיותרות ולפעול להקמת ממשלת אחדות רחבה. הציבור רוצה ממשלת אחדות רחבה והוא יעניש כל מי שיטרפד הקמה של ממשלה כזאת. בחירות נוספות כמוהן כאיבוד עצמי לדעת ואני מקווה שבימים שנותרו שני ראשי המפלגות, בנימין נתניהו ובני גנץ, יתגברו על המחלוקת ויקימו ממשלה טובה שתפעל למען עם ישראל״.

הפגישות באים על רקע הנסיונות של יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין לקדם את המו"מ להקמת ממשלת אחדות, בהצהרה לתקשורת בשבוע שעבר אמר: "פניתי לשני ראשי המפלגות הגדולות ובקשתי מהם להורות לצוותי המו"מ להיפגש איתי, כאן, בלשכתי. להתכנס לניסיון אחרון להקים ממשלה ולמנוע בחירות נוספות. אני שמח להודיע לכם כי פנייתי נענתה בחיוב מצד שני המנהיגים ועוד הערב יחל הניסיון להחזיר את השפיות לישראל".

"לפני כשבוע המנדט להרכבת הממשלה עבר לכנסת. עבר, כשהוא שחוק, חבוט ומלווה בתחושות כעס ותסכול ציבורי עצום. הזמן עובר ונדמה שכולם כבר ויתרו, וחזרנו – מהר מדי לסיסמאות וחישובי בחירות. כולם מבינים: ישראל מצויה בעיצומו של מצב חירום שלטוני שעלול להביא לקריסה כלכלית וחברתית. זו אכן אזעקת אמת. זהו רגע האמת של הפוליטיקה הישראלית. לא יהיה עוד רגע אחר. זהו הרגע לבחור בין מנהיגות לפחדנות. בין התחברות לכמיהת הציבור, כל הציבור, לבין משבר אמון קולוסאלי. זהו הרגע שצריך להגיד שמספיק זה מספיק", דברי יו"ר הכנסת.

4 תגובות

מה, באמת?

באמת נלך לבחירות שלשיות ורבעיות וחמשיות עד שנתניהו יכנס למחלקה גיאטרהתית

זה כבר משעמם

בהקשר למה שמשה כתב שנתניהו ילך למחלקת גריאטרית צריך לחשוב על הרוטציה. מי יכהן במחלקה זו גנץ או לפיד. בעצם ניתן לליברמן להחליט…?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *