צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

רה"מ תוקף את היועמ"ש: "לוח זמנים משפטי שמושפע מלוח זמנים פוליטי"

נתניהו טוען להטיה פוליטית במועד הגשת כתב האישום, לדבריו, היועמ"ש והפרקליטות החליטו לפרסם אותו "בדיוק ביממה שגנץ החזיר לנשיא את המנדט להרכיב ממשלה", והסיף: "נראה שהאופן החפוז והלקוי שבו הוגש המסמך מעיד על לוח זמנים פוליטי"

ראש הממשלה בנימין נתניהו תוקף הערב (שני) בחריפות את היועמ"ש והפרקליטות בפוסט שפרסם בדף הפייסבוק שלו וטוען כי בהחלטתם קיימת הטיה פוליטית. זאת בעקבות כתב האישום המתוקן שהגיש נגדו היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, הכוללת את רשימת עדי התביעה ומיקום משפטו הצפוי.

"תשפטו בעצמכם". פתח נתניהו את הפוסט ותהה – "אם רק היום הגישה התביעה כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו הכולל את רשימת העדים, מה אצה לה הדרך להציג ליו״ר הכנסת מסמך חסר ולקוי בלי רשימת עדים לפני שבועיים".

ראש הממשלה טוען כי קיימת הטיה פוליטית בבחירת הזמן להגיש נגדו כתב אישום, רה"מ טוען כי היועמ"ש והפרקליטות החליטו לפרסם זאת "בדיוק ביממה שבו בני גנץ החזיר לנשיא את המנדט להרכיב ממשלה?".

"נראה שהאופן החפוז והלקוי שבו הוגש המסמך ליו״ר הכנסת, כשכתב האישום עדיין לא היה מוכן, מעיד על לוח זמנים משפטי שמושפע מלוח זמנים פוליטי". כתב נתניהו והוסיף: "הצורך להידרש למאות עדים מעיד על הקושי לשכנע בנכונות הטענות המופרכות נגד ראש הממשלה. כשיש טענה אמיתית לא צריך 333 עדים, וכשאין טענה אמיתית גם 333 עדים לא יועילו. רשימת העדים המנופחת נראית כמו מחווה נוסטלגית ל״דפי זהב״".

לסיום מבקר ראש הממשלה את ההוצאות הגבוהות בחקירת תיקיו: "הוציאו רבע מיליארד שקלים בחקירות ברחבי העולם על סיגרים וכמה כתבות רכילות בוואלה. לא יאומן!".

כזכור, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מסר היום ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין את כתב האישום המתוקן נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. במכתב ששיגר היועמ"ש לאדלשטיין נכתב כי כתב האישום יוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים וכן שובצה בו רשימת שמות עדי התביעה. החל מהיום עומדים לרשותו של נתניהו 30 יום להגשת בקשה לחסינות.

רשימת 333 עדי התביעה כוללת בין היתר 122 אנשי משטרה ורשות ניירות ערך, את השרים גלעד ארדן, יריב לוין וזאב אלקין, מספר 2 בכחול לבן יאיר לפיד, עדי המדינה ארי הרו, ניר חפץ ושלמה פילבר, עו"ד דוד שמרון, אנשי העסקים ארנון מילצ'ן, גיימס פאקר ורון לאודר, ראשי מערכות הביטחון לשעבר תמיר פרדו ויובל דיסקין ורבים אחרים.

יועמ"ש הכנסת, עו"ד איל ינון, פרסם היום חוות דעת לפיה לא ניתן לחייב את הקמתה של ועדת כנסת, שהיא הוועדה המוסמכת לדון בבקשת החסינות של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אם יחליט להגיש אותה. עם זאת, ינון הבהיר כי לא קיימת מניעה להקים את ועדת הכנסת, אם יהיה לכך רוב במליאה. מכך עולה כי הדבר תלוי בחברי סיעת "ישראל ביתנו".

כתב אישום 1000 2000 4000 – 1.12.2019 – כולל רשימת עדים – חתום by מערכת Jdn on Scribd

כזכור, היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, החליט להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, ח"כ בנימין נתניהו, בגין עבירות של לקיחת שוחד ומרמה והפרת אמונים בפרשת "4000", ובגין עבירות של מרמה והפרת אמונים בפרשות "1000" ו-"2000", אותן ביצע לכאורה במהלך כהונתו כראש הממשלה וכשר התקשורת.

עוד החליט היועץ המשפטי לממשלה, על פי המלצת הפרקליטות, להגיש כתב אישום גם נגד בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ' בעבירות של מתן שוחד, שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה, בפרשת "4000", וכן בעבירות נוספות נגד שאול אלוביץ'. עוד החליט היועץ המשפטי לממשלה, על פי המלצת הפרקליטות, להגיש כתב אישום גם נגד בעל השליטה והעורך האחראי של קבוצת "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס, בעבירה של הצעת שוחד בפרשת "2000". הודעות על כך נמסרו לבאי-כוחם של המעורבים.

8 תגובות

תתקוף תאשים תתמסכן,
העיקר תמשיך לתקוע את המדינה ולרסק את גוש הימיןמעם האגו המטופש שלך

ברור לוח זמנים פוליטי. הפיכה שלטונית. אין מילים…

במקום פולסא דנורא
אנא בכוונה לקרוא את הפרק הבא לטובת נשמותיהם של מנדלביטחורא וניצנפורא
תהלים-תהילים פרק-קט
תפתחו ותגידו בכוונה

תגיד אתה בסדר
מישהו אוהב את נתניהו כנתניהו
אתה לא מבין שרק בשביל לכסח את הפרקליטות המרשעת
שווה שנתניהו לא יכנע לעולם
מנדלבליט
שותה בליט של נתניהו
מי שיודע מה זה בליט ביידש חסידית יבין

מישהו אולי יודע? אם לא מקימים את ועדת הכנסת, ג"כ נתניהו מפסיד את אופציית החסינות עוד 30 יום?

בחירות שלשישות ??? דיסלקט חסר הבנה ….
עוד מעז לדבר נגד רה'מ שומר בטחון ישראל ?!

כולם לא בסדר חוץ ממך …
וכולם רשעים עוכרי ישראל חוץ מביבי …..

ואני לתומי חשבתי שכל יהודי מאמין שהקב"ה שומר בטחון ישראל ולא החוטא ומחטיא מחלל שבת בפרסיה אוכל נבלות וטרפות,
קשה לחשוב שיש איש עם כיפה שעד כדי כך יסתנוור מדיבורו החלקלק של השייגעץ.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *