משלחת ראשי עיר חרדים שביקשה לצאת לתפילה בקבר אהרון הכהן, התבקשה במעבר הגבול להסיר כל סממן דתי. סגרה"ע ירושלים יוסי דייטש שנכח במשלחת: "דרשו מאיתנו להסיר את הכיפות והציציות. מזעזע לראות כאן ערימה של כיפות וציציות"

אירוע חריג התרחש הבוקר במעבר הגבול לירדן כאשר מטיילים ישראלים שביקשו לחצות לירדן, התבקשו להסיר את הציציות ואת הכיפות שעל ראשם ומשסירבו והמתיחות במקום גאתה, חזרה המשלחת על עקבותיה ושבה לישראל.

מדובר במשלחת של כ 100 מטיילים ובהם סגני ראשי עיר ואישי ציבור חרדים שהתכוונו לצאת לטיול ותפילה בקבר אהרון הכהן בפטרה שבירדן, אך במעבר הגבול עם ישראל נדרשו להסיר כל סממן דתי. סגן ראש עיריית ירושלים יוסי דייטש שהצטרף אף הוא למשלחת סיפר הבוקר ל'קול חי': "הגענו כל סגני ראשי הערים לטיול בפטרה, ודרשו מאיתנו להסיר את הכיפות והציציות. מזעזע לראות כאן ערימה של כיפות וציציות".

לדברי דייטש, "מדובר באנטישמיות ובביזיון – האם אי פעם דרשנו מערבים להסיר את הכפייה בגבול? זה הזכיר לי תמונות מתקופות אפלות בהיסטוריה. אבל יש גם צד חיובי, מרבית הסגנים הלא חרדים שהשתתפו במסע פשוט הזדהו איתנו, ולא היו מוכנים להיכנס למדינה האנטישמית ירדן".

בעקבות המקרה, פנה ח"כ מיכאל מלכיאלי במכתב בהול לשר החוץ ישראל כץ בדרישה לכנס ישיבה דחופה לבירור הענין, לדבריו "האירוע הבוקר, מזכיר תקופות אפילות מהעבר של העם היהודי".

יצוין, כי רק אתמול דווח, כי בהמשך לפגישתו עם הנסיך הירדני הנסיך ראזי בן מוחמד בסוף השבוע שעבר, ולאור הדיונים שנערכו בנושא לאחר פגישה זו בממלכה, עדכן אתמול נשיא המדינה ראובן ריבלין את שר החוץ ישראל כץ כי ירדן החליטה לפתוח מחדש את אתר הר אהרון לביקורי קבוצות מישראל, זאת לאחר שלפני ארבעה חודשים הורה שר הדתות של ירדן עבד א-נאצר אבו בסל, לסגור את קבר אהרן הכהן למבקרים, לאחר שקבוצה של כ-500 יהודים תועדה בסרטון שפורסם ברשתות החברתיות, כשהיא מתפללת במקום ערב הילולת אהרן הכהן.

כאשר משרד ההקדשים הירדני מסר כי יפתח בחקירה על מנת לגלות מי התיר את כניסת המתפללים היהודים למקום, וכי ויעמיד את האחראי לכך לדין. השר הירדני ביקש מהאחראי על הקבר למסור את מפתחותיו לממונה על נפת "מען" שבדרום ירדן, ולא לאפשר לאף מבקר להיכנס אליו ללא אישור המשרד.

כאמור, רק אתמול דווח, כי ישראל וירדן הגיעו להבנות בענין שיאפשרו מחדש את קיום התפילות במקום והבוקר סורבה משלחת ישראלית כניסה לממלכה בשל העובדה שעטו על עצמם סממנים דתיים.