ראש הממשלה ויו"ר כחול לבן ייפגשו היום ב-17:30 בקריה בתל אביב במטרה לקדם הקמת ממשלת אחדות. בתוך כך, גורמים בכחול לבן העבירו מסר לליכוד כי אין בכוונתם לקיים פגישות נוספות עד שהליכוד יקבלו את העיקרון שגנץ יהיה הראשון ברוטציה

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד, בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ וייפגשו היום בשעה 17:30 בקריה בתל אביב על מנת לנסות להגיע להסכמות ולקדם הקמת ממשלת אחדות. במסגרת המגעים ינסו השניים למנוע בחירות שלישיות בתוך שנה.

בתוך כך, הבוקר דווח ב'כאן חדשות' כי גורמים בצוות המשא ומתן של כחול לבן העבירו מסר לליכוד כי אין בכוונתם לקיים פגישות נוספות איתם לאור העובדה שבפגישות הללו לא חלה שום התקדמות אמיתית.

לפי הדיווח, בכחול לבן מתנים את המשך השיחות בין המפלגות בכך שהליכוד יקבלו את העיקרון שיו"ר כחול לבן בני גנץ יהיה הראשון ברוטציה. בשיחות שהיו עד עכשיו, בניסיון לשכנע את נתניהו להסכים להיות שני ברוטציה, הציעו בכחול לבן לחוקק חוק מיוחד שיקבע שנתניהו יכהן כממלא מקום ראש הממשלה במעמד זהה לזה של ראש ממשלה, זאת על מנת שלא יידרש להתפטר מתפקידו בקבינט ובכנסת לאחר שהוגשו נגדו כתבי אישום.

מכחול לבן נמסרלדיווח: "נמשיך להפוך כל אבן להקמת ממשלת אחדות רחבה בראשות גנץ ומניעת בחירות יקרות ומיותרות".

אמש קרא נתניהו לגנץ "לממש הזדמנויות היסטוריות בממשלת אחדות". נתניהו הוסיף: "הלכתי רחוק מאוד לקראת הדבר הזה כי אנחנו צריכים לממש את ההזדמנויות האלה. אנחנו לא צריכים בחירות נוספות".

יו"ר כחול לבן גנץ הגיב בקריאה משלו לנתניהו, בפתח ישיבת סיעתו אמר לראש הממשלה: "עצור את שעון החול, ובוא לדבר על המתווה שהצעתי. בראש המדינה צריך לעמוד מישהו שמסוגל לאחד אותה מבית ולא ממשלת מעבר חסרת לגיטימציה שבראשה עומד חשוד בפלילים".

עוד הוסיף גנץ כי "האתגר האמיתי הוא הפילוג והחשש הגדול והלא בלתי מבוסס הוא חלילה מלחמת אחים. בניגוד לאחרים איני רוצה להעמיד את ישראל בפני בחירות נוספות יקרות ומיותרות. אני מבין שכחלק מהפשרות לא נקים את ממשלת החלומות עליה חלמנו. אני מבין שנצטרך לקבל הצעות פשרה אבל לא הצגות פשרה".