צילום: פלאש 90

"רק עד 40 ק"מ מהרצועה": מעסיקים יצטרכו לשלם לעובדים שנעדרו ב"חגורה שחורה"

ראש הממשלה חתם על צו הרחבה המחייב תשלום לעובדים אשר נעדרו מעבודתם בשל המצב הביטחוני בתקופה בה התרחש מבצע "חגורה שחורה". צו ההרחבה שנחתם תקף לטווח של עד 40 ק״מ מרצועת עזה

ראש הממשלה בנימין נתניהו חתם הבוקר (שלישי) על צו הרחבה בעניין תשלום שכר לעובדים אשר נעדרו מעבודתם בשל המצב הביטחוני בתקופה בה התרחש מבצע "חגורה שחורה".

צו ההרחבה שנחתם מרחיב את קשת המעסיקים אשר יקבלו שיפוי מהמדינה בגין מתן תשלום השכר לעובדים המתגוררים או שמקום עבודתם נמצא בטווח של עד 40 ק״מ מרצועת עזה.

ההסכם מחייב את המעסיקים לשלם את שכרם של העובדים שנעדרו מעבודתם עקב השבתת מערכת החינוך או סגירת מקום עבודתם בהמשך להוראות פיקוד העורף. צו ההרחבה נחתם בהתאם לחוק ההסכמים הקיבוציים ובשיתוף הסתדרות העובדים הכללית, נשיאות הארגונים העסקיים, משרד העבודה והרווחה והממונה על השכר באוצר.

מבצע "חגורה שחורה": 450 טילים, 25 מחבלים הרוגים, עשרות תקיפות

כזכור, לפני כשלושה שבועות מאות אלפי ישראלים נעדרו מעבודתם ב-48 שעות ההסלמה שקיבלו את השם "חגורה שחורה", המבצע התחיל לאחר חיסולו של בכיר מפקדי הג'יהאד האסלאמי בהאא' אבו אל-עטא. במהלך המבצע שוגרו לישראל 450 רקטות, 60% לשטחים פתוחים, כיפת ברזל יירטה 90% מהירי שכוון לאזורים מיושבים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *