צילום: אלעד מלכה

הסתיים בפיצוץ: הפגישה בין נתניהו לגנץ ערכה פחות משעה – מתקפה הדדית

מהליכוד נמסר בתום הפגישה כי, "נתניהו הציע לעגן בחקיקה יצירתית את הסדר הרוטציה, שמונע מכל צד להפר אותו". דוברו של נתניהו: "ההצעה היא כהונה ראשונה לחצי שנה". כחול לבן: "נתניהו לא הביא שום הצעה חדשה, הוא החליט בחירות"

בתום 45 דקות בלבד הסתיימה הפגישה בין ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין ליו"ר כחול לבן בני גנץ, בקריה בתל אביב. הפגישה שנקבעה היום בצהריים הייתה אמורה להיות ניסיון כמעט אחרון להקמת ממשלת אחדות ולמנוע בחירות נוספות, אך על פי ההודעות שיצאו בתומה, היא הסתיימה בפיצוץ.

בתום הפגישה נמסר מהליכוד כי, "כדי למנוע בחירות מיותרות ולהקים ממשלת אחדות, ראש הממשלה נתניהו הציע לעגן בחקיקה יצירתית את הסדר הרוטציה, שמונע מכל צד להפר אותו. למרות זאת וחרף ויתורים מרחיקי לכת, כחול לבן ממשיכים לסרב להקמת ממשלת אחדות בשל הוטו שהטיל יאיר לפיד נגד הקמת ממשלת אחדות". ב'מעריב' דווח כי נתניהו זימן לישיבה דחופה את בכירי סיעת הליכוד, בשעה 19:00 בקריה בתל אביב.

דוברו הפוליטי של ראש הממשלה, יונתן אוריך, הוסיף כי, "אני מזכיר שההצעה שעל הפרק היא כהונה ראשונה לחצי שנה שזה פרק הזמן שראש הממשלה נתניהו יכהן בלאו הכי כראש ממשלה, אם כחול לבן יגררו לבחירות. כלומר: לפיד גורר לבחירות כדי להבטיח שראש הממשלה נתניהו ימשיך לכהן". זאת הפעם הראשונה בו דוברו של נתניהו מאשר רשמית כי ההצעה היא כהונה של חצי שנה בלבד.

מכחול לבן נמסר בסיום הפגישה כי, "יו"ר הליכוד לא הביא שום הצעה חדשה התואמת את מצבו המשפטי ואת ההכרה בהפסד בבחירות, או שום הצעה חדשה בכלל. בפגישה אף סירב להתחייב על קווי יסוד לממשלה או כי ימנע מחתירה לחסינות אישית. בקיצור- נתניהו החליט בחירות. למרות זאת, נמשיך עד הרגע האחרון לנסות ולמצות כל סיכוי להקים ממשלה של שותפות ואחדות. מילים שככל הנראה זרות לנתניהו".

מהליכוד נמסר בתגובה להודעת 'כחול לבן' כי, "נושא קווי היסוד לא עלה בפגישה, לא הבלוק, וראש הממשלה נתניהו לא התייחס כלל לנושא החסינות – אלה תירוצים של גנץ כדי למנוע ממשלת אחדות, רק בגלל שיאיר לפיד לא מוכן לכך".

נתניהו אמר מוקדם יותר כי, "ממשלת אחדות כרגע, לפני שארה״ב נכנסת למערבולת הבחירות, תביא הישגים היסטוריים שלא יחזרו. ביניהם סיפוח בקעת הירדן וברית הגנה קריטית עם ארה״ב. זה לא יגביל את חופש הפעולה שלנו, כמו שזה לא מגביל חברות בנאט״ו לתקוף כשהן רוצות. הסכם ההגנה שאני מביא עם הנשיא טראמפ יותאם כמובן לצרכים שלנו וישמר את חופש הפעולה שלנו. ממשלה עכשיו תוכל להשיג הישגים היסטוריים ואנחנו עלולים להחמיץ את ההזדמנות הזאת. לכן אני עושה כל מאמץ, כולל בפגישה שאקיים היום עם יו״ר כחול לבן בני גנץ, כדי להקים את הממשלה הזאת. זה עדיין אפשרי".

בישיבת סיעה אתמל אמר גנץ כי "פוליטיקה היא אומנות הפשרות, אני מבין שחלק מהפשרות, שלא נרכיב את ממשלת החלומות, אך לא אהיה מוכן שנרכיב ממשלת בלהות. אני קורא לנתניהו, אכן יש פשרות בחיים. כחול לבן ניצחה בבחירות, אבל אנחנו מוכנים לאפשר רוטציה ביננו במסגרת ממשלת אחדות. אני אחל בכהונה של שנתיים, בזמן שאתה תוכל להישאר בראשות הליכוד ולטפל בעניינך. אני מבטיח שנמצא עבורך את המעמד ההולם את מצבך הייחודי.כזה שיאפשר לך לחזור אם תנקה את שמך".

5 תגובות

מה שהכי מעניין עכשיו
זה מתי הפגישות הבאות?

מעניין מה עכשיו הם יטענו שנתניהו אשם ,שקרנים נוכלים וצבועים,לפיד רוצה ראשות ממשלה ואם לא ,תמות נפשי כם פלשתים

לא יאומן
עכשיו צריך לקוות שהעם יעניש את סרבני האחדות

לא ברור מי באמת אשם כל אחד מתעקש על העמדות שלו
וברור לו שהצד השני הוא שצריך להתפשר
זה נשמע הזוי שאנשים עם שנים של נסיון בפוליטיקה לא מצליחים להגיע להבנות

הציבור שכח שהמצב היה שברור שיש ממשלת ימין וביבי ראש ממשלה וליברמן היה מובן מאילו בתוך גוש הימין עד שהוא התחיל עם רעיון חדש שהחרדים לא מתאימים לו

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *