צילום: גדעון מרקוביץ' / פלאש 90.

דינה זילבר: "נגד מערכת אכיפת החוק מתנהל קמפיין שנאה והסתה"

דינה זילבר תקפה בנאומה את הימין שלדבריה שמבקר את הפרקליטות כשנוח לו: "כשהיועמ"ש מחליט לאשר משפטית מהלך צבאי נגד מחבלים, אף אחד לא אומר שהוא לא עושה את עבודתו נאמנה. בקרב רבים אמון הציבור דווקא התחזק"

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, נאמה הבוקר (שישי) בכנס השנתי של העמותה למשפט ציבורי בישראל, שנערך במלון דן כרמל בחיפה. והאשימה כי בישראל מתקיימת ההסתה כלפי מערכת המשפט, "מתנהל נגד מערכת אכיפת החוק מסע דה לגיטימציה חסר תקדים".

"הפרקליטות ומוסד היועמ"ש לא חפים מטעויות, אפשר ונכון לבקרם". פתחה זילבר את דבריה, "אבל אי אפרש לעוות את התמונה ובגלל החלטות ספציפיות שיש אינטרס כזה או אחר לקעקע, להכתים את יושרתה, ענייניותה ומקצועיותה של המערכת בכללה. להסתכל רק על היבט אחד של פעולת המוסדות האלו".

זילבר המשיכה להגן על מערכת ורמזה כי הימין הישראלי מבקר את הפרקליטות כשנוח לו: "כשהיועמ"ש מחליט לאשר משפטית מהלך צבאי נגד מחבלים, אף אחד לא אומר שהוא לא עושה את עבודתו נאמנה. כאשר הפרקליטות מגישה כתבי אישום נגד בכירי עולם הפשע – אף אחד לא מטיל דופי בעבודתה. כאשר הועמדו לדין אישי ציבור מכל קצוות הקשת הפוליטית, בקרב רבים אמון הציבור דווקא התחזק".

"הסלקטיביות וחוסר העקביות אינן באכיפה, אלא ביחס אל עבודת המוסדות האלה, בבחירה לתת אמון כשנוח ולא לתת אמון כשלא נוח – כשמדובר בהעמדה לדין פלילי של גורמים פוליטיים שביקרם חפצים".

"מתנהל נגד מערכת אכיפת החוק מסע דה לגיטימציה חסר תקדים. זה קמפיין מוצלח שבמסגרתו שנאה והסתה הן מטבע עובר לסוחר", טענה זילבר. "בראשית הייתה המשטרה. לאחר שסיימה את החקירה והעבירה את ממצאיה למשרד המשפטים, אש הדה לגיטימציה החלה לחרוך את הפרקליטות. כעת מעגל 'הקושרים' מתרחב ומחבק אל תוכו בלשונות של אש גם את מנדלבליט שמואשם בימים אלו בתפירת תיקים".

אתמול נאמה באותו הכנס נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, והתייחסה לביקורת על מערכת המשפט: "הכותרת שנבחרה לכנס השנה היא – 'כיצד יש להגן על ערכי המשפט הציבורי ומוסדותיו?'. הצבת השאלה הזו במרכז הכנס מלמדת על הדאגה של מארגניו מן המתקפות על ערכי המשפט הציבורי ועל המוסדות המשפטיים של מדינת ישראל. למרבה הצער, אירועים והתבטאויות מהתקופה האחרונה מלמדים כי לא מדובר בדאגה משוללת יסוד".

בנאום אמרה חיות כי, "שלטון החוק והמשפט איננו "שלטון המשפטנים". השופטים, המשפטנים בשירות הציבורי ובכללם היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, וכל יתר גורמי אכיפת החוק המופקדים מתוקף משרתם על משמר שלטון החוק, עושים זאת באמונה, במקצועיות ומתוך תחושה עמוקה של שליחות. וגם גורמים אלה כולם כפופים כמובן לחוק ולעקרון שלטון החוק. ביטוי לכך ניתן למצוא למשל בסעיף 11 לחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, הקובע כי "כל רשות מרשויות השלטון חייבת לכבד את הזכויות שלפי חוק-יסוד זה".

פרקליט המדינה שי ניצן נאם גם הוא אמש והתייחס להחלטתו להעמיד לדין את המעורבים בפרשת הצוללות. ניצן אמר: "לא נירתע מלהילחם בשחיתות ואנו עומדים בדברינו. עם זאת, עומדת להם חזקת החפות, איש בל ימהר להכתימם כעבריינים". פרקליט המדינה הוסיף: "אחד הערכים שיש להילחם עליו זה כמובן הערך של טוהר מידות וניקיון כפיים".

לדברי ניצן, "מדינה שאינה פועלת ככל יכולתה לבצר את הערכים הללו, אוי לה. היום התפרסמה החלטתי להעמיד לדין שורת בכירים לשעבר בשוחד ועבירות שחיתות ונוספות. זו פרשה שטלטלה את המדינה. קודש הקודשים של המדינה. שוחד במערכות ביטחונית זה דבר שקשה לשמוע".

ניצן גם התייחס להחלטות הפרקליטות במערכות הבחירות האחרונות. "בבחירות 2019 ראיתי את הדברים שדיבר המועמד מיכאל בן ארי והזדעזעתי מאוד, הזכיר לי את כהנא, המכונה הרב כהנא". ניצן הוסיף: "אני שמח שעמדת היועץ המשפטי לממשלה ולאחר מכן בג"ץ הייתה לפסול את בן ארי. הגזענות הזאת שמלווה אותנו אינה פוסקת".

"הגיעו בחירות ספטמבר 2019 והפעם היה בנצי גופשטיין וברוך מרזל, ואמרנו אנחנו נדבוק באמת, יש אזרחים ערבים שהדברים האלה צורבים בבשרם. ואני אומר לכם גם ביהודים. החלטנו לפסול. בג"ץ קיבל את עמדתנו".

13 תגובות

למה כל מה שהימין אומר זה הסתה???????

תתביישי לך!!!
עוכרת הדת !!!
שונאת החרדים הכי גדולה שיש!!!
מה עם הנשים החרדיות? להם לא מגיע זכויות!!!
רק על הפרקליטות צריך להגן…. אבל על הנשים החרדיות ממש לא….
תתביישי לך….

תודה באמת גברת שאת מאשרת ברוב טובך מהלכים כנגד מחבלים

דינה זילבר בפעולותיה מראה כיוון מדאיג מאוד של חוסר סובלנות כלפי הערכים היהודיים דל המדינה ושל אזרחיה היהודים.
היא דוגמא לחוסר התחשבות ביהודים ובמנהגים של היהודים ומצד שני התחשבות גמורה בגויים ובמנהגיהים.
נראה כרשעות ואטימות כלפי צד אחד מול התחשבות בגויים ובדעותיהם מצד השני.
אסור שיהיו אנשים שנראים כשונאים יהודים דתיים בפרקליטות וכאנשי חוק. שעיוות החוק ופירושו בפילפולי פרשנות הוא מנת חלקם ולחם חוקם.

דינה זילבר מנהלת קמפיין אכזרי נגד הדת היהודית על ידי פסיקות שנויות במחלוקת שבאות לשנות את הסטאטוס קוו לכיוון דעותיהם של השמאלאנים והגויים וחבל שכך. היא לא באה לומר מה החוק אומר אלא מה היא אומרת.

צבועה שכמוך,
ומה אם ההסתה הבלתי פוסקת נגד כמיליון אזרחי ישראל ?
לא עוד שאינכם נוקטים כל פעולה למיגורה, שפכת גופרית עם התערבותך המקוממת בעפולה ובחיפה בשירה חרדית.
האם למיליון איש אין זכות להביע דעה ?
אבל לך, ולמשפטנים שלך המקבלים משכורת עתק על חשבונו אסור להביע דעה ????
שיא חדש לצביעות !

בצדק…

שי מתוקי
מעניין איך בג"ץ מקבל את עמדותיכם?????????
אתם כנראה עובדים בניגוד למה שהבג"ץ מצפה..

מתנהל קמפיין בצדק.

מה זה כל הפקה פקה הזה, עובדה שבארצות הברית הדמוקרטיה הגדולה בעולם מי שיכול להרשיע את הנשיא הם נבחרי הצבור הקונגרס והסנאט, ולא שום יועץ משפטי ולא שום פרקליט

שיייקה מה עם כסיף שקרא לחיילי צה"ל נאצים????? זה לא צורב לך??? ככה מתנהג בוגד!!!!

עוד מרשעת

שילד בוכה בגלל שהגננת כל הזמן צועקת עליו אז אמא אומרת לו אולי הבעיה בך אולי אתה לא מתנהג יפה בגן?
שדינה זילבר בוכה שצועקים עליה שתחשוב שניה אולי היא לא בסדר

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *