הרמטכ"ל ומפקד פיקוד דרום נפגשו היום עם ראשי רשויות בעוטף עזה, בתום המפגש סיפרו הנוכחים כי הבינו שישראל תמשיך במאמצים להסדרה עם חמאס כשהכיוון בהם הוא חיובי. לאחר שלושה שבועות של שקט היום צפויות להתחדש "צעדות השיבה"

הבוקר נפגש הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי עם ראשי רשויות בעוטף עזה ושוחח איתם על המצב הביטחוני בדרום ועל ההתפתחויות בשיחות לרגיעה ארוכת טווח עם ארגון הטרור חמאס. בפגישה השתתף גם מפקד פיקוד הדרום האלוף הרצי הלוי.

ב'חדשות 12' דווח כי ראשי הרשויות שהשתתפו במפגש הבינו שהכיוון של ההסדרה עם חמאס "חיובי". להבנתם של ראשי הרשויות, המאמץ להסדרה יימשך. מצה"ל נמסר כי הרמטכ״ל עדכן את ראשי הרשויות בעיקרי הערכת המצב. ‏

הרמטכ"ל אמר לנוכחים כי "פעילות צה"ל במבצע 'חגורה שחורה' הצליחה גם הודות לחוסן של תושבי העוטף ולהנהגה שלכם, והיא מאפשרת הזדמנות מיוחדת למציאות אחרת באזור".

היום צפויות להתחדש "צעדות השיבה". ברצועת עזה קראו לציבור לשוב להפגנות, לאחר שלושה שבועות שבהם לא נערכו צעדות השיבה בצל המגעים להסדרה עם חמאס. הוועדה שמתאמת את האירועים הגדר פרסמה הודעה קצרה ולקונית – ובמערכת הביטחון עוקבים בדריכות אחר האירועים.

השבוע אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "לא תהיה הסדרה ארוכת טווח עם עזה כל עוד יימשך הטפטוף. אנחנו נשים לזה סוף, זו המדיניות שלנו, אנחנו עושים את זה בצורה מאוד תקיפה, אני אומר לכם שיש לנו כל הזמן תכניות מבצעיות".