אזעקות צבע אדום הופעלו בעיר שדרות ובישובי עוטף עזה: ניר עם, איבים, גבים, ברור חיל, אור הנר, ארז, מפלסים. דובר צה"ל: "זוהו שלושה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל, שני שיגורים יורטו". מד"א: בת 40, בת 10 ובן 27 נפצעו קל


צפו: הפיצוצים בשמי שדרות. צילום: בטחון שדה

אזעקות צבע אדום הופעלו הערב בעיר שדרות ובישובי עוטף עזה: ניר עם, איבים, גבים, ברור חיל, אור הנר, ארז, מפלסים. מדובר צה"ל נמסר לאחר זמן קצר כי, "בהמשך לדיווח על התרעות, זוהו שלושה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. לוחמי ההגנה האווירית יירטו שני שיגורים".

מארגון מד"א נמסר כי במוקד 101 של מד"א לא התקבלו דיווחים על נפגעים, למעט 2 מקרים של אנשים שנחבלו קל בדרך למרחב המוגן ומטופלים ע"י צוותי מד"א במקום. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לאשה כבת 40 וילדה כבת 10 שנחבלו קל מאוד בגפיים (אם וביתה) ובגבר כבן 27 שנחבל גם הוא קל. בנוסף טופלו ע" צוותי מד"א שני נפגעי חרדה.

פורום רשויות העוטף ושדרות מסרו הערב כי, "הערב ראינו שוב את ההרתעה הקלוקלת ואת המדיניות הכושלת בטיפול במצב הביטחוני בעוטף. אנו נמשיך לפעול ולהיאבק עבור זכותם של כלל תושבי העוטף לחיים נורמליים ולביטחון בסיסי. עשרות אלפי מתושבי מדינת ישראל בסכנת חיים כבר עשרים שנה והפוליטיקאים עסוקים במשחקי הכיסאות במקום להתמקד בנושא הבהול של ביטחון תושבי המדינה".

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ ניצל את ההזדמנות לתקוף את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי, "קיבלנו הערב עוד שלוש תזכורות מכיוון עזה לכך שאזרחי ישראל כולם ותושבי הדרום בפרט מצפים מאיתנו לעסוק בביטחונם. לא בספינים ולא ברכילות פוליטית. אנחנו נשנה את המציאות הביטחונית בדרום- נחזיר את ההרתעה שנתניהו מחק".

גם ח"כ גדעון סער, יריבו של נתניהו בליכוד, הגיב לירי הרקטות ואמר כי, "‏הירי מעזה הערב מעיד פעם נוספת על כשלון המדיניות מול עזה: גם התשה באמצעות ירי רקטות על ישובי הדרום וגם המשך ההתעצמות של החמאס והג׳יהאד האיסלמי. ״הסדרה״ שתאפשר את המשך בנין הכוח של החמאס והג׳יהאד האיסלמי בעזה היא שגיאה אסטרטגית חמורה עליה תשלם ישראל בריבית בעתיד".

כזכור, הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי נפגש ביום שישי עם ראשי רשויות בעוטף עזה ושוחח איתם על המצב הביטחוני בדרום ועל ההתפתחויות בשיחות לרגיעה ארוכת טווח עם ארגון הטרור חמאס. ב'חדשות 12' דווח כי ראשי הרשויות שהשתתפו במפגש הבינו שהכיוון של ההסדרה עם חמאס "חיובי". להבנתם של ראשי הרשויות, המאמץ להסדרה יימשך.

הרמטכ"ל אמר לנוכחים כי "פעילות צה"ל במבצע 'חגורה שחורה' הצליחה גם הודות לחוסן של תושבי העוטף ולהנהגה שלכם, והיא מאפשרת הזדמנות מיוחדת למציאות אחרת באזור". בפגישה השתתף גם מפקד פיקוד הדרום האלוף הרצי הלוי. מצה"ל נמסר כי הרמטכ״ל עדכן את ראשי הרשויות בעיקרי הערכת המצב. ‏

השבוע אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "לא תהיה הסדרה ארוכת טווח עם עזה כל עוד יימשך הטפטוף. אנחנו נשים לזה סוף, זו המדיניות שלנו, אנחנו עושים את זה בצורה מאוד תקיפה, אני אומר לכם שיש לנו כל הזמן תכניות מבצעיות".