לאחר שעה וחצי, הסתיימה פגישתם של נשיא המדינה עם יו"ר ש"ס במשכן הנשיא. במהלך הפגישה עדכן השר דרעי את הנשיא, בפגישות שערך במסגרת הניסיונות להקים ממשלת אחדות. מוקדם יותר מסרו מבית הנשיא כי הפגישה היא "בהמשך למגעים הקואליציוניים"

לאחר שעה וחצי, הסתיימה פגישתם של נשיא המדינה ראובן ריבלין עם יו"ר ש"ס השר אריה דרעי במשכן הנשיא. במהלך הפגישה עדכן השר דרעי את הנשיא, בכל הפגישות שערך בשבועות האחרונים, במסגרת הניסיונות להקים ממשלת אחדות. מוקדם יותר מסרו מבית הנשיא כי הפגישה היא "בהמשך למגעים הקואליציוניים הנוכחיים".

הפרשן הפוליטי הוותיק ירון דקל טען לאחר הפגישה כי היא הייתה התקווה האחרונה שלא יהיו בחירות, לדבריו: "אם כבר גם להם אין פתרון אנחנו בדרך לבחירות".

 

ריבלין לנתניהו וגנץ: "נדמה שאתם רוצים להשתגע, אך מדוע לגרור אתכם את העם"

 

אמש בראיון ל'חדשות 12' חשף השר דרעי כי נפגש עם בכירי כחול לבן והיה מוכן לתת לו ערבויות במקרה ויצטרף לממשלת אחדות: "ישבתי עם בני גנץ, גבי אשכנזי, עמיר פרץ, נפתלי בנט. ניסיתי בכל דרך למצוא פתרון למשבר. המפתחות אצל בני גנץ. אני מוכן להתחייב שנתניהו יעזוב תוך חצי שנה. אני זה שידאג שגנץ יהיה ראש ממשלה אחרי נתניהו".

בראיון חזר על טענתו כי קיבל הצעות רבות מ'כחול לבן', וכי הבעיה שלהם היא עם נתניהו לא עם המפלגות החרדיות: "היום כבר ברור לכולם ש'כחול לבן' לא הקימו ממשלה עם נתניהו רק בגלל שהם לא מסוגלים לתת לנתניהו להיות ראשון, אין לזה קשר לגוש ה-55, הם מאוד רוצים להקים ממשלה עם החרדים".

עוד הוסיף על המצב הפוליטי ותקף את מנהיגי המפלגות, "המצב פה לא נורמלי, הכל חשבונות אישיים. אפשר היה להקים ממשלה בקלות, כל אחד חושב איך לדפוק את השני והכל בגלל נקמות אישיות". בראיון העביר גם ביקורת על ראש הממשלה ואמר כי, "אני מסכים שהודעת 'הליכוד' אחרי פגישת נתניהו וגנץ הייתה תקלה, אמרתי זאת למי שצריך".

 

"המאמצים למניעת בחירות": ריבלין נפגש עם ראשי המפלגות החרדיות

 

בראיון שנערך דקות לפני שנתניהו פרסם את הסרטון הקורא לבחירות ישירות לראשות הממשלה, התייחס דרעי להצעה שאותה העלה כבר לפני כחודש: "גם הערב אני אומר: אסור ללכת לבחירות, ויש פיתרון של ללכת לבחירה ישירה. אף אחד לא בטוח שינצח אבל אפשרי תוך 30 יום לגמור את הסיפור הזה, מיד לאחמ"כ להקים ממשלה. רה״מ לא אהב את זה בהתחלה, לאחר שכנוע היום הוא יתמוך בזה", כפי שאכן קרא.

יו"ר שס תקף את ידידיו לשעבר יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן, "צריך לבדוק למה ליברמן רוצה כל הזמן להפיל את ממשלות הימין. איווט הפך אותנו לשק החבטות של החברה הישראלית". עם זאת, למרות ההתקפות ההדדיות של השניים בשבוע האחרון אמר דרעי כי, "איווט ליברמן לא אנטישמי. לא צריך להגזים".

דרעי טען לסיום הראיון עם רינה מצליח שהוא היה מוכן לפשרות פוליטיות רבות בדרך להקמת ממשלה, אך לא היה מוכן להתפשר על נושאי השבת. "אני מוכן כפי שאת רואה לעשות המון פשרות פוליטיות שקשורות לש"ס, אליי, לסטטוס קוו. אני לא יכול להתפשר על דברים שלא שייכים לי. שבת קודש שייכת לעם ישראל".