גורם המעורב במשא ומתן הקואליציוני אמר הערב כי בין אשכנזי ליאיר לפיד יש מחלוקת חריפה בנושא, כשלפיד ממשיך להתנגד למגעים עם הליכוד ואשכנזי לוחץ לבחון את הצעת ראש הממשלה. בתוך כך, דווח כי קיים ‏תסכול בצמרת כחול לבן ממודל ה'קוקפיט'

ח"כ גבי אשכנזי לוחץ על חבריו להנהגת הרשימה לבחון את הצעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להקים ממשלת אחדות בה הוא יכהן ראשון ברוטציה לתקופה של כחצי שנה, כך דווח הערב (ראשון) ב'כאן חדשות', לפי הפרסום, גורם המעורב במשא ומתן הקואליציוני אמר הערב כי בין אשכנזי ליאיר לפיד יש מחלוקת חריפה בנושא, כשלפיד ממשיך להתנגד למגעים עם הליכוד.

ממפלגת כחול לבן נמסר בתגובה לדיווח כי "כחול לבן מאוחדת בניסיון למנוע מנתניהו לגרור את מדינת ישראל לבחירות מיותרות בפעם השלישית".

בתוך כך, ב׳חדשות 13׳ דיווחו הערב כי קיים ‏תסכול בצמרת כחול לבן ממודל ה'קוקפיט' בהנהגת המפלגה, לפיו רביעיית ראשי המפלגה מקבלים את ההחלטות יחדיו. גורמים המקרובים ליו"ר המפלגה בני גנץ אומרים כי אי אפשר להתנהל בצורה זו, וכי מצב זה גורם נזק למפלגה ולא משקף את יחסי הכוחות בה. כמו כן דווח כי ‏יש קיימים סימנים שאולי יאיר לפיד יוותר על הרוטציה בראשות המפלגה.

יו"ר כחול לבן נאם הערב בכנס מקור ראשון והביע תקווה שיצליח להקים ממשלה עד לפיזור הכנסת: "בשלושת הימים שנותרו, עדיין יש תקווה שנצליח למנוע בחירות מיותרות", אמר גנץ ושלל את האפשרות שמפלגתו תתמוך בהצעת השר דרעי לקיים בחירות ישירות. לדבריו הוא יקים ממשלה "לא בספינים של שינוי שיטה שיחזירו אותנו לאותו הפלונטר".

"יש למנוע בחירות מתוך תפיסת אחריות". הוסיף יו"ר כחול לבן, "לכן אעשה כל מאמץ במסגרת הערכים המובילים אותי ומבלי לוותר על עקרונות היסוד שלי בכדי למנוע בחירות שכאלו". גנץ התייחס לטענות מצד ראש הממשלה נתניהו לפיהם לפיד הוא הקובע האמיתי במפלגתו ואמר: "אני מתייעץ עם שותפיי ועם אנשים נוספים ומקבל החלטות. אני ולא אף אחד אחר".