Hadas Parush/Flash90

ה'קוקפיט' מתפרק? "אשכנזי זועם על לפיד שמנע פתרון פוליטי"

גורמים פוליטיים טוענים כי גבי אשכנזי זועם על יאיר לפיד, שלדבריו סנדל אפשרות למציאת פתרון ומניעת מערכת בחירות נוספת לכנסת. "גנץ ואשכנזי רצו להגיע לפשרה, ולפיד לא הסכים בשום אופן. יש מתח גדול מאוד, יותר ממה שיוצא החוצה"

מחלוקת קשה בתוך כחול לבן סביב סוגיית הבחירות הנוספות לכנסת ה-23. גורמים פוליטיים שניסו לשוחח עם הצדדים אתמול, טוענים כי גבי אשכנזי זועם על יאיר לפיד, שלדבריו סנדל אפשרות למציאת פתרון ומניעת מערכת בחירות נוספת לכנסת. במפלגה יש מי שטוען, כי אשכנזי עומד מאחורי הדיבורים על כך שיש לבטל את הרוטציה עם לפיד בבחירות הבאות – כך דווח ב'ישראל היום'.

בדיווח של יהודה שלזינגר צוטט גורם המעורב בנעשה במפלגה שאומר כי "בני גנץ וגבי אשכנזי רצו להגיע לפשרה, ולפיד לא הסכים בשום פנים ואופן. יש מתח גדול מאוד, יותר ממה שיוצא החוצה. גבי כועס מאוד על הסרבנות של לפיד ולא מצליח לעבור על זה לסדר היום". הן בסביבתו של אשכנזי והן בסביבת לפיד מכחישים כל מתיחות בין השניים.

בתוך כך, בכיר במערכת הפוליטית מבהיר הבוקר כי סופית הולכים לבחירות, ואין אפילו תקווה לכינון ממשלה: "חשבנו שאולי היומיים האחרונים יזיזו משהו, שיהיה כמו עם אבי גבאי שאולי יזוז משהו ברגע האחרון אבל לא קורה כלום. כולם כבר עברו למצב נפשי של בחירות. זה נגמר. עכשיו נשאלה שאלת התאריך", צוטט הבכיר ב'ישראל היום'.

 

גנץ: "בשלושת הימים שנותרו, עדיין יש תקווה שנצליח למנוע בחירות מיותרות"

 

ב'כאן חדשות' דווח אמש כי אשכנזי לוחץ על חבריו להנהגת הרשימה לבחון את הצעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להקים ממשלת אחדות בה הוא יכהן ראשון ברוטציה לתקופה של כחצי שנה. לפי הפרסום, גורם המעורב במשא ומתן הקואליציוני אמר אמש כי בין אשכנזי ליאיר לפיד יש מחלוקת חריפה בנושא, כשלפיד ממשיך להתנגד למגעים עם הליכוד.

ממפלגת כחול לבן נמסר בתגובה לדיווח כי "כחול לבן מאוחדת בניסיון למנוע מנתניהו לגרור את מדינת ישראל לבחירות מיותרות בפעם השלישית".

בתוך כך, ב׳חדשות 13׳ דיווחו הערב כי קיים ‏תסכול בצמרת כחול לבן ממודל ה'קוקפיט' בהנהגת המפלגה, לפיו רביעיית ראשי המפלגה מקבלים את ההחלטות יחדיו. גורמים המקרובים ליו"ר המפלגה בני גנץ אומרים כי אי אפשר להתנהל בצורה זו, וכי מצב זה גורם נזק למפלגה ולא משקף את יחסי הכוחות בה. כמו כן דווח כי ‏יש קיימים סימנים שאולי יאיר לפיד יוותר על הרוטציה בראשות המפלגה.

10 תגובות

יאללה חפף לפיד ניסת להרוס את המדינה
אתה יכול לשחק רק בלוג.ילד קטן ומעצבן. אף אחד כבר לא סובל אותו

סליחה על הבורות אבל מה זה קוקפיט?

זה מראה שאת לפיד לא מעניין נטל ולא שוויון.
יש לכם נטל יותר גדול לציבור מ9 מליארד ש6 מליארד זה בגלל שונאי הדת=חרדים.
הוא נלחם בתורה הלפיד של שנאת אחים.
וליברמן סתם מטומטם מרב המאכלים הטמאים שהוא אוכל.

הכסף של הבחירות האלה היה הולך לשכבות החלשות ולא היו עניים במדינה שלנו

הבעיה היא שהציבור החילוני שמצביע לו ולליברמן פשוט מלאים בשנאת חינם נגד ביבי והחרדים שהם באמת אוכלים בכפית את האשמות שווא הללו שביבי 'אשם' בגרירת המדינה לבחירות ולא האגואיזם והנרקיסיזם שלהם…

יאיר לפיד חייב לזוז מהרוטציה עם גנץ, כי הוא תוקע את האפשרות להימנע מבחירות נוספות. זאת הנהגות ילדותית של יאיר, והנהירה להיות ראש ממשלה! לדעתי הוא בכלל לא מתאים להנהיג את המדינה. אולי גם גנץ לא ממש מתאים, אבל הרביעיה ביחד יצליחו, אם לא תהיה ריב פנימי.

אני מכיר את אשכנזי אישית, והוא לא זועם אף פעם

אם כבר קוקפיט, והם בגאוותם לקחו את המשל הזה, אז דמיינו לעצמכם מטוס עם ארבע טייסים בקוקפיט,

נו מה חדש???? מזמן היתה יכולה להיות אחדות שישראל זקוקה לה! לפיד מונע מיצרים מסוכנים מי שלא הבחין בכך שיפקח עיניו. מסוכן לישראל נקודה.

היכן הפטריוטיות ? הכל מלחמת אגו. תתביישו לכם. איך אתם עוד מעיזים להקרא כחול לבן ולגרום נזק של מיליארדים למדינת ישראל !

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *