גורמים פוליטיים טוענים כי גבי אשכנזי זועם על יאיר לפיד, שלדבריו סנדל אפשרות למציאת פתרון ומניעת מערכת בחירות נוספת לכנסת. "גנץ ואשכנזי רצו להגיע לפשרה, ולפיד לא הסכים בשום אופן. יש מתח גדול מאוד, יותר ממה שיוצא החוצה"

מחלוקת קשה בתוך כחול לבן סביב סוגיית הבחירות הנוספות לכנסת ה-23. גורמים פוליטיים שניסו לשוחח עם הצדדים אתמול, טוענים כי גבי אשכנזי זועם על יאיר לפיד, שלדבריו סנדל אפשרות למציאת פתרון ומניעת מערכת בחירות נוספת לכנסת. במפלגה יש מי שטוען, כי אשכנזי עומד מאחורי הדיבורים על כך שיש לבטל את הרוטציה עם לפיד בבחירות הבאות – כך דווח ב'ישראל היום'.

בדיווח של יהודה שלזינגר צוטט גורם המעורב בנעשה במפלגה שאומר כי "בני גנץ וגבי אשכנזי רצו להגיע לפשרה, ולפיד לא הסכים בשום פנים ואופן. יש מתח גדול מאוד, יותר ממה שיוצא החוצה. גבי כועס מאוד על הסרבנות של לפיד ולא מצליח לעבור על זה לסדר היום". הן בסביבתו של אשכנזי והן בסביבת לפיד מכחישים כל מתיחות בין השניים.

בתוך כך, בכיר במערכת הפוליטית מבהיר הבוקר כי סופית הולכים לבחירות, ואין אפילו תקווה לכינון ממשלה: "חשבנו שאולי היומיים האחרונים יזיזו משהו, שיהיה כמו עם אבי גבאי שאולי יזוז משהו ברגע האחרון אבל לא קורה כלום. כולם כבר עברו למצב נפשי של בחירות. זה נגמר. עכשיו נשאלה שאלת התאריך", צוטט הבכיר ב'ישראל היום'.

 

גנץ: "בשלושת הימים שנותרו, עדיין יש תקווה שנצליח למנוע בחירות מיותרות"

 

ב'כאן חדשות' דווח אמש כי אשכנזי לוחץ על חבריו להנהגת הרשימה לבחון את הצעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להקים ממשלת אחדות בה הוא יכהן ראשון ברוטציה לתקופה של כחצי שנה. לפי הפרסום, גורם המעורב במשא ומתן הקואליציוני אמר אמש כי בין אשכנזי ליאיר לפיד יש מחלוקת חריפה בנושא, כשלפיד ממשיך להתנגד למגעים עם הליכוד.

ממפלגת כחול לבן נמסר בתגובה לדיווח כי "כחול לבן מאוחדת בניסיון למנוע מנתניהו לגרור את מדינת ישראל לבחירות מיותרות בפעם השלישית".

בתוך כך, ב׳חדשות 13׳ דיווחו הערב כי קיים ‏תסכול בצמרת כחול לבן ממודל ה'קוקפיט' בהנהגת המפלגה, לפיו רביעיית ראשי המפלגה מקבלים את ההחלטות יחדיו. גורמים המקרובים ליו"ר המפלגה בני גנץ אומרים כי אי אפשר להתנהל בצורה זו, וכי מצב זה גורם נזק למפלגה ולא משקף את יחסי הכוחות בה. כמו כן דווח כי ‏יש קיימים סימנים שאולי יאיר לפיד יוותר על הרוטציה בראשות המפלגה.