צילום: פלאש 90

הסכמה בין הליכוד לכחול לבן: הבחירות ייערכו ב-ו' אדר

הושגה הסכמה בכנסת: אם הכנסת תתפזר, הבחירות צפויות להתקיים באופן תקדימי ביום שני בשבוע, בו' אדר, ה-2 במרץ. ניסנקורן: "נקיים מערכת בחירות קצרה ככל שניתן. אני שמח שבליכוד ובשאר סיעות הבית הסכימו להתגייס למהלך הזה"

לאור שורת ההתנגדויות לכלל התאריכים המוצעים במהלך חודש אדר, במערכת הפוליטית הושגה הסכמה לקיים את הבחירות באופן תקדימי ביום שני בשבוע, בו' אדר (2 במרץ). על פי החוק, הבחירות אמורות להיערך 90 יום אחרי פיזור הכנסת, שיוצא בחג הפורים (10 במרץ), על כן בכנסת מתכוונים לקדם ביומיים הקרובים הליך חקיקה מהיר להזיז את הבחירות לתאריך המסוכם.

מכחול לבן נמסר: "בהתאם לדרישת כחול לבן, הוסכם כי אם הכנסת תפוזר השבוע הבחירות יתקיימו ביום שני 2.3.2020". יו״ר סיעת כחול לבן, ח״כ אבי ניסנקורן: "כחול לבן תעשה כל מאמץ, עד לרגע האחרון, למנוע בחירות נוספות ומיותרות למדינת ישראל. כפי שהבטחנו לציבור, אם נתניהו ימנע הקמת ממשלת אחדות ונאלץ לפזר את הכנסת, נקיים מערכת בחירות קצרה ככל שניתן. אני שמח שבליכוד ובשאר סיעות הבית הסכימו להתגייס למהלך הזה".

ראש צוות המשא ומתן מטעם הליכוד, השר יריב לוין, ויו"ר הוועדה המסדרת, אבי ניסנקורן, נפגשו אתמול בניסיון לסכם על תאריך בחירות. ניסנקורן צפוי לכנס היום את הוועדה המסדרת על מנת לקדם הליך חקיקה מזורז לקיצור מערכת הבחירות, בסביבת ניסנקורן מאשרים שהם אמנם רצו לקיים את הבחירות מוקדם ככל הניתן, אבל הוחלט לקדם מהלך בהסכמה רחבה.

התאריכים שהוצעו עד כה, וההתנגדויות: ז' אדר (3 במרץ) הנו יום לידת ופטירת משה רבנו ובו נקבע יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל שמקום קבורתם לא נודע, בארגון משפחות השכול 'יד לבנים' כבר פנו לוועדת הבחירות המרכזית וליו"ר הכנסת בבקשה לא לקיים את הבחירות ביום זה. בכ"א אדר (17 במרץ) חל יום ההילולא של רבי אלימלך מליזנסעק זצוק"ל, אז טסים חסידים רבים לקברו בפולין. בכחול לבן מתנגדים לקיום הבחירות בכ"ח אדר (24 במרץ), ברצון לזרז את תהליך הבחירות.

השר יריב לוין מהליכוד פרסם לפני פגישתו עם ניסנקורן סרטון בו טען כי עדיין ניתן למנוע את הבחירות, "בעוד דקות אחדות אני עתיד להיפגש עם אבי ניסנקורן, יו"ר הוועדה המסדרת, נציג סיעת כחול-לבן. פגישה שהיא בעיניי מיותרת לחלוטין, כי מה שהיינו באמת צריכים לעשות הוא להשלים עכשיו את המו"מ על הקמת ממשלת אחדות, לאומית ורחבה".

"לצערי הרב", הוסיף לוין, "אחרי שכל הצעות הפשרה שהגשנו, כל הניסיונות שלנו נדחו ע"י כחול-לבן, אני מוצא את עצמי נאלץ לדון איתו על בחירת תאריך לבחירות מיותרות לחלוטין. בסופו של דבר תאריך לבחירות ייקבע כמובן, אבל מה שחשוב באמת הוא לעשות עדיין מאמץ אחרון למנוע בחירות מיותרות. אני קורא מכאן לבני גנץ, השתחרר מהלפיתה של יאיר לפיד, השתחרר מהוטו שלו, גלה מנהיגות ותורה לצוותי המו"מ לשוב לחדר הדיונים. אפשר עוד למנוע בחירות מיותרות".

בתוך כך, נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, הודיעה אתמול ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי שופטי העליון בחרו היום בשופט ניל הנדל כיושב ראש ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-23. על פי החלטת השופטים, השופט עוזי פוגלמן ישמש כממלא מקומו. בשתי מערכות הבחירות שנערכו בשנה האחרונה שימש הנדל ממלא מקומו של יו"ר ועדת הבחירות, השופט מלצר.

5 תגובות

הכותרת והכתבה אותם מילים ממש.
כאילו, על מה משלמים לכם?!

אני לא מבין איך כחול לבן משתפים פעולה עם נתניהו, והרי יש לו כתב אישום,

האם יהיה חופש מהעבודה ביום הבחירות?

מזל טוב ?

אל תמהרו ליברמן המולדובי עוד יכול להתהפך ולחבור לממשלת מיעוט עם לפיד וחבר מריעיו

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *