הרשויות בניו זילנד דיווחו הבוקר על התפרצותו במפתיעה של הר געש השוכן על אי הלבן המרוחק ק"מ ספורים מחופה הצפוני של המדינה - עשרות תיירים ששהו במקום נמלטו עם תחילת התפרצות הליבה. עד כה עומד מנין ההרוגים על 5

בשעות המוקדמות של הבוקר דיווחו הרשויות בניו זילנד על התפרצות הר געש ב"אי הלבן" הממוקם כ 50 ק"מ מהחוף הצפוני של המדינה, בו בזמן שתיירים רבים ובהם ישראלים שהו במקום.

מדובר באזור אותו נוהגים מעת לעת לפקוד קבוצות קטנות של תיירים ובהם ישראלים רבים שמבקשים לקפוץ לאי המפורסם המוגדר כמקום שאינו מיושב בבני אדם מצפון לעיר 'טאורנגה', באי הצפוני, וליהנות מהנוף הנשקף ממנו. הרשויות בניו זילנד דיווחו כי בזמן התפרצות ההר, שהו במקום כ 100 בני אדם אלא שלאחר מכן תקנו את הדיווח והודיעו כי שהו במקום בזמן התפרצות ההר כ 50 מבקרים בלבד ובהם תיירים רבים.

לפי הדיווח, 4 ישראלים הצליחו להימלט מבעוד מועד מהמקום בזמן שההר החל לגלות סימני התפרצות. יצוין, כי הרשויות בניו זילנד שיגרו למקום כוחות חילוץ והכריזו על כוננות באזור בדרגה ארבע מתוך חמש.

יצוין, כי עד לשעה זו הודיעו הרשויות על לפחות 5 הרוגים שנספו באי ועל כ 20 נפגעים ובהם תיירים ממדינות שונות. ממשרד החוץ העומד בקשר עם הרשויות בניו זילנד נמסר באופן רשמי, כי אין נפגעים ישראלים באירוע.