התקשורת הערבית מדווחת על תקרית ישראלית-רוסית כאשר מטוסי קרב רוסיים 'הבריחו' מטוסי קרב ישראלים שהיו בדרכם להפציץ משלוח נשק איראני שהגיע לסוריה, כשאלו נאלצו לשוב על עקבותיהם ללא השלמת המשימה. בישראל טרם הגיבו לדיווח

כלי התקשורת בעולם הערבי מדווחים בהרחבה על כך שבימים האחרונים סיכלו הרוסים פעולה ישראלית נגד משלוחי נשק איראניים שיועדו אל בסיס T4 הנחשב לאחד הבסיסים הגדולים ביותר של הצבא הסורי.

לפי הדיווח, מטוסי קרב מדגם סוחוי 35 רוסיים הוזנקו מבסיס 'חמימים' הסורי, לעבר מטוסי קרב של חיל האוויר הישראלי שהתקרבו אל האזור כשהללו נאלצו לסוב על עקבותיהם ולשוב לבסיסם כלעומת שבאו. ישראל טרם מסרה תגובתה לדיווח. יצוין, כי על פי פרסומים זרים, בסיס T4 כבר הותקף מספר פעמים בעבר על ידי ישראל, לאחר שזו הפכה למוצב קדמי איראני על אדמת סוריה.

על פי פרסומים זרים בבסיס T-4 מאחסנים האיראנים רכיבים לייצור מל"טים, כאשר האתר משמש גם תחנת מעבר לאמצעי לחימה ונשק מתקדם עבור חיזבאללה.

יצוין, כי אין זה הפעם הראשונה שרוסיה מגבילה את חופש התנועה הישראלי מעל שמי סוריה ובעבר יצא ראש הממשלה במיוחד לרוסיה כדי להידבר בנושא עם הנשיא פוטין כשהוא מציג בפניו חומר מודיעיני רב המוכיח העברת משלוחי נשק איראניים לשטחי סוריה שנועדו להוות איום על ישראל.

רק ביום שישי שוחח ראש הממשלה עם הנשיא פוטין בטלפון וסיכמו על המשך התיאום שיאפשר חופש פעולה ישראלי בשמי סוריה. "שוחחתי בטלפון עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין על איראן, המצב בסוריה, הצרכים הביטחוניים של ישראל ובהמשך מניעת החיכוך בין צה"ל לכוחות הצבא הרוסי", סיפר ראש הממשלה סתום השיחה.

אתמול בפתח ישיבת הממשלה חזר נתניהו על הדברים ואמר כי שוחח עם הנשיא פוטין על איראן ועל תוקפנותה המתגברת באזור כשהוא קורא למדינות אירופה לשנס מותניים במאבק אל מול האיום האיראני.