בכיר בפיונגיאנג הזהיר את נשיא ארה"ב שלא להתבטא כלפי קים ג'ונג און בצורה "לא הולמות ומסוכנת". קים יונג צ'ול, שהיה ממארגני הפסגה השנייה והכושלת בין קים לטראמפ: "אין לנו יותר מה להפסיד". אמש אמר טראמפ כי קים עלול לאבד "הכול"

גורם בכיר בצפון קוריאה, אמר היום כי קים ג'ונג און, הדיקטטור השולט במדינה המבודדת עשוי לשנות את גישתו כלפי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אם האחרון ימשיך להתבטא בצורה "לא הולמות ומסוכנת" כלפיו, אותו גורם כינה את טראמפ "זקן חסר סבלנות".

בתוך כך, קים יונג צ'ול, שהיה ממארגני הפסגה השנייה והכושלת בין קים לטראמפ בווייטנאם בחודש פברואר האחרון, אמר כי ארצות הברית מתעלמת מהאולטימטום שהציבה מדינתו לוושינגטון לפיו על ארה"ב לרכך את עמדותיה בשיחות הפירוז הגרעיני עד לסוף השנה. בהצהרה שפורסמה בסוכנות הידיעות הקוריאנית צוטט צ'ול אומר: "אין לנו יותר מה להפסיד".

אמש אמר הנשיא טראמפ כי קוריאה הצפונית חייבת להתרפק מנשקה הגרעיני וכי קים עלול לאבד "הכול" אם ישוב למדיניות העוינת כלפי ארצות הברית. זאת לאחר שצפון קוריאה הודיע אמש כי ערכה "ניסוי מוצלח בעל משמעות רבה".

התקשורת הממלכתית בקוריאה הצפונית דיווחה כי הניסוי שביצעה "חשוב מאוד" באתר שיגור במדינה. דובר האקדמיה הצפון קוריאנית למדעי ההגנה הלאומית, אמר כי הניסוי התבצע באתר שבו שיגרה המדינה לוויינים לחלל. בדיווח לא צוין מה נבדק, אך נאמר כי תוצאות הניסוי ישמשו לדירוג מעמדה האסטרטגי של המדינה.

משרד ההגנה של הדרום אמר כי קוריאה הדרומית וארצות הברית משתפות פעולה ועוקבות מקרוב אחרי הפעילויות באתרים בקוריאה הצפונית, כולל בטונגצ'נג-רי, האזור שבו סוהאה ממוקם. מומחי טילים סבורים כי ככל הנראה היה זה ניסוי במנוע רקטי, ולא בשיגור טיל, שבדרך כלל מאותר די בקלות על ידי השכנות קוריאה הדרומית ויפן.

"אם אכן בוצע ניסוי, זהו סימן משמעותי לכך שהדלת לדיפלומטיה נטרקת במהירות, אם היא לא נטרקה כבר", אמר לרויטרס ויפין נאראנג, מומחה לענייני גרעין. "זה יכול להיות איתות אמין לגבי מה שמחכה לעולם אחרי השנה (הלועזית) החדשה". בהצהרה שפורסמה בסוכנות הידיעות הממשלתית, KCNA, אמר הדובר כי לתוצאת הניסוי "תהיה השפעה חשובה על המעמד האסטרטגי של קוריאה הצפונית".

שגריר קוריאה הצפונית לאו"ם אמר אתמול כי נושא פירוז המדינה מנשק גרעיני ירד משולחן המשא והמתן עם האמריקנים. "הדיאלוג הממושך והחשוב אליו שואפת ארצות הברית נועד 'למרוח זמן' שיתאים לאג'נדה הפוליטית שלה", אמר השגריר קים סונג. נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר בתגובה כי "נראה לגבי זה".