יו"ר סיעת יהדוה"ת בפניה למשרדי הפנים והאוצר בעקבות: "אל תאשרו העלאת ארנונה בערים בהן ראשי העיר עושים מהלכים פופוליסטים לצרכי יח"צ דוגמת תח"צ בשבת, ובלא כל הצדקה מוסרית מנתבים את כספי הציבור לפרויקטים שרוב התושבים אינם זקוקים להם"

יו"ר סיעת יהדוה"ת, ח"כ יעקב אשר, בפניה למשרדי הפנים והאוצר בעקבות הפעלת התחבורה העירונות בשבת על ידי עיריות בגוש דן: "אל תאשרו העלאת ארנונה בערים בהן ראשי העיר עושים מהלכים פופוליסטים לצרכי יח"צ דוגמת תח"צ בשבת, ובלא כל הצדקה מוסרית מנתבים את כספי הציבור לפרויקטים שרוב התושבים אינם זקוקים להם".

לדברי אשר, "אילו טובת האזרחים מול עיניהם חובה עליהם להתמקד ולנתב את כספי העיר לשיפור תחומי החינוך והרווחה, הנקיון, התברואה והבריאות להם זקוקים רוב מוחלט של תושבי עירם באופן ישיר ומיידי". עוד הוסיף כי, "משאבי העיריה אסור שיהיו 'פרה חולבת' שראשיה יכולים לעשות בהם כרצונם, העלאת ארנונה בערים בהן יש עיוות מוחלט של סדרי עדיפויות זו שערוריה שאינה מתקבלת על הדעת"

ח"כ אשר תקף בחריפות את ראשי הערים מחללי השבת: "בימים אלו בהם אנו נחשפים לנתונים הקשים של דו"ח העוני האלטרנטיבי ולשורת המצוקות היומיומיות איתן מתמודדים מאות אלפי משפחות ומעל מליון ילדים וקשישים, ההתעלמות מהסיוע הדחוף להם הם זקוקים, זהו בזבוז משווע ושוד הקופה הציבורית".

כזכור, וועדת הרבנים למען קדושת השבת מגבשת חזית משפטית לסיכול "ההפעלה הלא חוקית של תחבורה פיראטית תוך עבירה על החוק ובגיבוי רשויות מקומיות". בדיונים עם משפטנים עלתה העובדה כי הפעלת מערך ההיסעים, בשבת פוגעת ברגשות הציבור אף כאלו שאינם נמנים על שומרי השבת ואשר מבקשים להמשיך ולקיים את צביונה היהודי הייחודי של הפרהסיה הישראלית ביום שבת.