צילום: Marc Israel Sellem/POOL

ש"ס מתנגדת להגדלת תקציב מימון הבחירות; דרעי: "נאבק על זה"

השר דרעי הביע את התנגדותו בישיבת סיעת ש"ס ואמר: "בתקופת קיצוצים קשים וכואבים בתקציבי הרווחה, הבריאות, החינוך המיוחד ועוד, אסור לכנסת להגדיל את תקציב הבחירות". לאחר הודעת דרעי הצטרפו סיעות נוספות למהלך והודיעו כי הן מתנגדות

יו״ר שס השר אריה דרעי אמר בישיבת הסיעה היום (שני) כי סיעת ש"ס מתנגדת נמרצות להגדלת יחידת המימון לבחירות, אם וכאשר ייערכו בחירות שלישיות. לדבריו: ״אנחנו מתנגדים לכך נמרצות". דרעי הסביר כי "בתקופה של קיצוצים קשים וכואבים בתקציבי הרווחה, הבריאות, החינוך המיוחד ועוד, אסור לכנסת להגדיל את תקציב הבחירות. אסור שזה יקרה ושס תאבק למנוע את הגדלת יחידת המימון לבחירות".

לאחר הודעת דרעי, הצטרפו סיעות נוספות למהלך והודיעו כי הן מתנגדות להגדלת מימון המפלגות לאור הבחירות הנוספות שבפתח. מפלגת ישראל ביתנו פרסמה גם היא הודעה לפיה המפלגה, שגוררת את ישראל לבחירות כבר בפעם השלישית מתנגדת בתוקף להעלות את יחידת המימון של המפלגות. "מדובר פשוט בעושק אזרחי ישראל, באחת מהתקופות הכי קשות מבחינה תקציבית". נכתב בהודעת המפלגה. כמו כן הוסיפו כי "צפויים קיצוצים וגירעון שיפגעו בציבור הרחב ולכן הדבר האחרון שראוי כרגע זה להכניס את היד לכיס של האזרחים לטובת מפלגות כאלה ואחרות".

ההצעה בה תמכו הליכוד וכחול לבן אומרת כי אם ישראל תלך ביומיים הקרובים לבחירות נוספות, מה שניראה הגיוני לפי הקולות הנשמעים מהמפלגות הגדולות. יוגדלו יחידת המימון של המפלגות כך שאם עד עתה המימון למנדט היה 1.38 מליון, כעת יגדל הסכום ל-1.9. אם נחשב סכום זה כפול 120 מנדטים מדובר בהעלאה של 63 מיליון ש"ח, מ-165 ל-228 מליון. ככל הנראה הצעה זאת תתקבל שכן כחול לבן והליכוד סיכמו בניהם שיתמכו בה. מדובר בהעלאה חד פעמית, רק לבחירות לכנסת ה 23.

3 תגובות

חייבים לאכול בטטה

צורך השעה לאכול חסה

אין ספק המפלגה הכי חברתית זו שס ??
תכלס

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן