יונתן סינדל / פלאש 90

ליברמן מגיב לנתניהו: "ממשלה צרה תהיה צרה גדולה לישראל"

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן: "ממשלה צרה תהיה צרה למדינת ישראל, האתגרים גדולים מידי ולא ניתן לטפל בהם במסגרת המצומצמת של ממשלה צרה". נתניהו: "הולכים לבחירות, אין שום סיכוי שאביגדור ליברמן יבוא לממשלה צרה"

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן נפגש הערב (שני) עם ראשי רשויות מהליכוד ואמר כי "ממשלה צרה תהיה צרה למדינת ישראל, האתגר הוא כפול – גם ביטחוני וגם כלכלי, ולא ניתן לטפל במסגרת המצומצמת של ממשלה צרה". את המפגש הסגור אירח ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג בהיכל התרבות בעיר. ראשי הרשויות ביקשו לפגוש את ליברמן, יומיים לפני פיזור הכנסת לקראת בחירות שלישיות, בניסיון לשכנע אותו להצטרף לממשלת ימין צרה בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בדבריו אמר ליברמן: "מתחילת מערכת הבחירות עמדתי על כך שחייבת לקום ממשלת אחדות ואין בילתה. למרות שזכיתי להצעות מרחיקות לכת, כולל תפקיד מ"מ רה"מ, שר הביטחון, שני תיקי שרים נוספים, כל ועדה בכנסת שנרצה ותקציבים, אמרתי שאצלנו מילה זו מילה ואנחנו לא נפר את התחייבויותינו לבוחר. אנחנו לא מחליפים עקרונות בכיסאות, גם אם מדובר בכיסא הכי מרופד".

יו"ר ישראל ביתנו התייחס לנושאי דת ומדינה ואמר: "אנו בעד הענקת סמכויות לשלטון המקומי, במיוחד בנושא דת ומדינה. הממשלה לא צריכה להתערב, לא בנושא פתיחה או סגירה של מרכולים בשבת ולא בנושא תחבורה ציבורית בשבת. בשביל זה קיימים חוקי עזר עירוניים וכל ראש עיר ומועצת עיר, בהתאם לאופי האוכלוסייה בישוב יחליטו על כך ללא התערבות מלמעלה".

ליברמן תקף את המועצות הדתיות ואמר: המועצות הפכו בפועל לסניפי מפלגות שיש לפרקן ובמקומן להקים מחלקות לשירותי דת בכל עיר ועיר כמו שקיימות מחלקות רווחה ותרבות. ח"כ ליברמן חזר והדגיש את אמונתו בעקרון של חיה ותן לחיות והדרישה לאמץ גישה ידידותית ומחברת בכל הקשור לערכים יהודיים – קרי ללכת בדרך של בית הלל ולא בית שמאי. 

בשיחות סגורות אומר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "הולכים לבחירות, אין שום סיכוי שאביגדור ליברמן יבוא לממשלה צרה". כך פורסם הערב 'בכאן חדשות'

מנגד גורמים בליכוד שצוטטו 'בחדשות 12' טעונים בתוקף שגם כעת, זמן קצר לפיזור הכנסת, עדיין מועברות לליברמן בערוצים גלויים וחשאיים הצעות שונות ומגוונות. לטענת אותם גורמים, מדובר ב"הצעות מרחיקות לכת" בתחום הדת והמדינה, אם כי לא ברורה מידת ההסכמה של הסיעות החרדיות בנושא, שאף הקשיחו את עמדותיהן לאחרונה בעקבות המת'קפות של ליברמן עליהן.‎

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו שב וקורא לראשי 'כחול לבן' להקים ממשלת אחדות וכן פונה ליו"ר ישראל ביתנו: "אני קורא להם להתעשת, אפשר לעשות מאמץ אחרון, ואני חושב שגם אביגדור ליברמן צריך לעשות מאמץ אחרון – צריך למנוע את הבחירות המיותרות האלה ולהקים ממשלה לאומית חזקה למדינת ישראל".

בסרטון שפרסם נתניהו לפני זמן קצר אמר כי, "עברו 84 יום מאז הבחירות. בכל הזמן הזה בני גנץ ויאיר לפיד סירבו לכל הצעה שהצענו, הצעות נדיבות ומרחיקות לכת. הם סירבו לכל הצעה להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה. עכשיו, כשנותרו רק יומיים, 48 שעות עד שפג הזמן, הם מעמידים תנאים לעצם קיום השיחות".

בדבריו לא התייחס להצעה של יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ להוגיע כי לא יבקש חסינות: "זה ברור לצערי שהם לא רוצים להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה, ממשלה שיש לה הזדמנות היסטורית להשיג הסכם הגנה עם ארה״ב ולהחיל את הריבונות הישראלית על חלקים נרחבים מיהודה ושומרון – זה מה שהם מסרבים לו וזה מה שהם מנסים להסתיר מעיני הציבור".

10 תגובות

ליברמן, אל תשכח שאתה הצרה הכי גדולה שהיתה אי פעם בתולדות מדינת ישראל. מי שהוביל למערכת בחירות שלישית זה אתה ורק אתה.
עד תשלם על זה ביוקר

הלוואי שלא תעבור את אחוז החסימה

עם הארץ מדאורייתא ליברמן הזה
"ללכת בדרך בית שמאי ולא בית הלל" זה בתוך התורה עצמה אבל לא לבטל את עצם התורה.
ודי למבין.
טוב מה אני מצפה ממנו להבין בזה…

איווט! תפסיק לדבר שטויות. ברגע שתתנתק מהממשלה והמדינה הכל יהחה בסדר. אתה הצרה.

אני לא מבין את הראש העקום הזה, עדיף שתקום ממשלה צרה שיזיזו בה קצת את הענינים שנותרו תקועים והיה אם הממשלה לא הסתדרה ילכו לבחירות

לא לחינם מרן אמר
" ראש השטן"

רוסי קר שחצן ומתנסה תמיד לא הבין כלום בכלום.אפס מאופס.

זה אותו ליברמן שאמר שממשלת אחדות לאומית זה ממשלת שיתוק? עכשיו ממשלה צרה היא צרה גדולה?? התחלתי להתבלבל

תכנית גמילה מאלכוהול באופן דחוף! ויפה שעה אחת קודם.

הבעיה הגדולה זה שהוא הצליח למכור תותים לקהל ענק שלא יודעים מימינם ומשמאלם שהוא מייצג את בית הלל, ואז אם תומכים בו לא תומכים נגד הדת ולדאבונינו הוא הצליח עם השקר הזה להוסיף לעצמו הרבה קולות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *