ההצבעה במליאת הכנסת על חוק דומה לפני חצי שנה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

30 שעות לתום המנדט: הצעת החוק לפיזור הכנסת הוגשה באופן רשמי

על שולחן הכנסת הונחה הצעת חוק משותפת להתפזרות הכנסת של חברי כנסת מהליכוד וכחול לבן. על פי ההצעה, הבחירות יתקיימו ביום ו' באדר התש"ף (2 במרס 2020). "תקופת הבחירות לכנסת העשרים ושלוש תימשך 82 ימים במקום 90 ימים"

על שולחן הכנסת הונחה לפני זמן קצר (שלישי) הצעת חוק, התפזרות הכנסת העשרים ושתיים של חברי הכנסת אבי ניסנקורן, מכלוף מיקי זוהר, מאיר כהן, שלמה קרעי וצבי האוזר. הצעת החוק קובעת כי הכנסת העשרים ושתיים תתפזר לפני גמר כהונתה ושהבחירות לכנסת העשרים ושלוש יתקיימו ביום ו' באדר התש"ף (2 במרס 2020).

בדברי ההסבר להצעה נכתב כי, "ביום י"ג בכסלו התש"ף (11 בדצמבר 2019) תסתיים התקופה שנקצבה בחוק-יסוד הממשלה לשם הרכבת ממשלה שתכהן מכוח אמון הכנסת, ותחל תקופת הבחירות לכנסת העשרים ושלוש. לפי סעיף 11(ב) לחוק-יסוד, הממשלה, תקופת הבחירות לכנסת נמשכת כ-90 ימים".

"בנסיבות החריגות שנוצרו, ולאחר שתי מערכות בחירות סמוכות שבהן לא כוננה ממשלה, מוצע לפזר את הכנסת העשרים ושתיים ולקיים בחירות חדשות לכנסת העשרים ושלוש ביום ו' באדר התש"ף (2 במרס 2020), כך שתקופת הבחירות לכנסת העשרים ושלוש תימשך 82 ימים במקום 90 ימים", כותבים חברי הכנסת מכחול לבן והליכוד שהגישו הצעת חוק משותפת עם תאריך בחירות מוסכם.

 

הצעת חוק: ביטול יום השבתון בבחירות והפיכתו ליום עבודה מקוצר

 

הוועדה המסדרת בראשות ח"כ אבי ניסנקורן (כחול לבן) תתכנס מחר בשעה 9:30 לדיו ובחוק. יצוין כי הכנסת תצטרך לאשר מחר את החוק בשלוש קריאות.

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין, הודיע אתמול בישיבת נשיאות הכנסת כי ככל שלא יימנעו הבחירות הנוספות, הכנסת תחוקק ביום רביעי הקרוב בשלוש קריאות את החוק שיקבע את הקדמת תאריך הבחירות ל2.3.20. (ו אדר) "גם כאשר נראה שאפסו הסיכויים למנוע את הבחירות המיותרות והיקרות האלו, לא נתחיל את הליך החקיקה לפני יום רביעי, על מנת לאפשר לראשי המפלגות להתעשת בדקה ה 90, רגע לפני שיהיה מאוחר מדי", אמר יו"ר הכנסת.

 

סקר: אחרי ביטול הרוטציה כחול לבן מתחזקת, גנץ מוביל בהתאמה לרה"מ

 

אדלשטיין אמר בכנס שגרירים היום בכנסת כי, "מדינת ישראל מתמודדת עם מצב מאתגר. קשה להאמין שיש סיכוי להימנע מהסיבוב השלישי של הבחירות. למרבה הצער, אנחנו מצטרפים לקבוצת הדמוקרטיות הפרלמנטריות שחוו דברים כאלה. אני עדיין מקווה שאיכשהו המצב הזה, שפוגע בכלכלה, בביטחון ובחברה – יסתדר, אבל אני מסופק אם יקרה הדבר. אני חושש שבגלל המצב הפוליטי אנחנו מפספסים הזדמנויות משמעותיות".

 

דיווח: בליכוד הסכימו לוותר על החסינות, אך 'כחול לבן' הביעה נכונות למו"מ בלבד

5 תגובות

מתי יש בחירות זה היה צפוי מאוד

רק עם ביבי היה חושב קצת על העם ולא רק על מה שתאומר שרה הכל היה נגמר טוב

בעזרת ה' במערכת בחירות הקרובה החרדים יעלו כיתה וידברו מה רצון ה' ולא מה ביבי האתאיסט צריך.

הדבר היחיד שמנחם בכל הבלאגן הזה – שלפחות כל הציבור הבין מי הפושע שתוקע את המדינה ובעזרת ה' שנתניהו משיח השקר של הביביסטים המקולקלים מערצי הרשעים יקבל מספר חד סיפרתי של מנדטים

שלושת התגובות האחרונות נכתבו על ידי איש אחד… כל כך שקוף

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *