צילום: ISI

צילומי לוויין חושפים: איראן בונה בגבול סוריה עיראק מנהרה לאחסון טילים

חברת המודיעין הישראלית "ISI" פרסמה דוח ובו צילומים המראים כי משטר האייתולות חופר מנהרה תת קרקעית בבסיס 'אימאם עלי' שבגבול סוריה עיראק, המנהרה עשויה לשמש כמחסה למשאיות ולאחסן מערכות נשק והגנה מתקדמות

חברת הלוויינים והמודיעין הישראלית ImageSat International) ISI), חושפת צילומים המראים כי איראן בנתה מנהרה תת קרקעית באחד מבסיסה שבגבול סוריה עיראק. בדוח שפרסמה החברה נכתב כי המנהרה עשויה לשמש כמחסה למשאיות ולאחסן מערכות נשק והגנה מתקדמות.

ב-ISI אומרים כי הבנייה בבסיס "אימאם עלי" החלה לאחר שהותקף לפני כחודשיים, ונעשתה תוך שימוש רב בהשקעות ובמשאבי אנוש. לפי הערכות, רוחב המנהרות הוא כחמישה מטר, בעוד שאורכן אינו ידוע.

עוד נכתב בדוח כי הבנייה של הבסיס התת קרקעי באזור מעבר הגבול תאפשר לאיראנים להעביר ציוד, נשק, ולוחמים בקלות מעבר לגבול בין עיראק לסוריה. איראן מנסה במשך שנים להשלים את ה"גשר הקרקעי" שיאפשר לה תנועה חופשית מטהרן ועד ביירות. הדוח מראה את התקדמות בנייתה של מנהרה תת קרקעית גדולה במיוחד בחלק הצפוני של המתחם הצבאי.

שבועיים לאחר התצלום הראשון של בניית המנהרה, שבוצע ב-5 באוקטובר, הוקמה מעל החפירות סככה שככל הנראה נועדה להסוות את הפעילות. במקביל נוצרו תלוליות עפר גדולות בקצה השני של המנהרה.


צילום: ISI

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *