צילום מסך: חדשות cbsn

ירי במרכול כשר בניו ג'רזי: 4 הרוגים – שוטר ושלושה אזרחים; היורים חוסלו

ארבעה בני אדם נהרגו בחילופי במרכול כשר בעיר ג'רזי סיטי בארה"ב. בין הארבעה, שוטר ושלושה תושבים. בנוסף, שניים מהיורים חוסלו ויורה שלישי נוטרל ומוחזק בידי המשטרה. הערכה: פעולה משטרתית נגד סחר בסמים הובילה לקרב היריות

ארבעה בני אדם נהרגו הערב (שלישי) בחילופי אש עם חמושים במרכול כשר בעיר ג'רזי סיטי שבמדינת ניו ג'רזי שבארצות הברית. בין הארבעה, שוטר ושלושה תושבים. בנוסף, שניים מהיורים חוסלו ויורה שלישי נוטרל ומוחזק בידי המשטרה. על פי דיווחים, הרקע לאירוע הוא עסקת סמים באזור שהסתבכה ומרדף שנגרר לתוך השכונה היהודית, ולא מדובר באירוע טרור או בפשע שנאה.

עד כה ידוע על 3 חרדים חסידי סטמאר שנפצעו באירוע, מצבם כרגע אינו ידוע, בקהילה מבקשים להתפלל עבור חיים בן לאה ומשה צבי בן בתיה לרפוא"ש. גורם רשמי במשטרה מסר לתקשורת המקומית שהיורים לא מחזיקים בבני ערובה. שוטר נפגע בכתפו ופונה לבית חולים לקבלת טיפול רפואי.

השוטרים הגיעו למקום בעקבות קריאות שנתקבלו על ירי בידי החמושים סמוך למרכול. על פי הדיווחים, שניים מהחשודים פתחו באש, ולאחר מכן אחד מהם התבצר במרכול. לפי עדי ראייה, חילופי האש נמשכו כשעה ואף גלשו לבית עלמין סמוך. ארבעה בני אדם לפחות היו במרכול בזמן חילופי האש.

דני דיין קונסול ישראל בניו יורק מסר כי, "‏על פי מקורות בכירים עמם שוחחתי לפני דקות אחדות התחושה היא שהאירוע בג׳רזי סיטי אינו אירוע טרור או פשע שנאה. יחד עם זאת, האירוע טרם הסתיים, המצב נזיל וכאמור בשלב זה מדובר על תחושה בלבד". ממשרד החוץ נמסר: "האירוע עדיין מתנהל. קשה להשיג מידע ויש הרבה מידע שאנחנו לא יכולים לאמת אותו בשלב הזה. אנחנו בקשר שוטף עם הקונסוליה בניו יורק שמנסה להשיג מידע נעדכן ברגע שיהיו לנו פרטים רלוונטים".

מהבית הלבן נמסר בתגובה כי, "הנשיא טראמפ עודכן על הירי בג'רזי סיטי וממשיך לעקוב אחרי המצב". מאוחר יותר צייץ טראמפ בטוויטר: "קיבלתי תדריך על הירי הזוועתי שהתרחש בניו ג'רזי. חושב ומתפלל על הקורבנות, אנו נמשיך לעקוב אחר המצב, ומסייעים בשטח". מושל המדינה אמר בתגובה לאירוע כי "מחשבותינו ותפילותינו עם הגברים והנשים של משטרת ג'רזי סיטי, ועם התושבים והתלמידים שנמצאים תחת הסגר".

4 תגובות

רפואה שלימה
ובשורות טובות אמן!

מעניין מאוד שהרחוב בו מתרחש הארוע קרוי דווקא ע"ש מרטין לותר קינג שנלחם נגד הגזענות ושנאת האחר,
אולי כדי להראות לו שלא הצליח……

פרשן מדופלם חבל שלא שמעת חדשות של השעה 00:00 שאמרו שהרקע לאירוע הוא פלילי ולא לאומני אבל מה שבטוח שה' ישלח רפאוה שלימה לחסידי סאטמר שנפגעו שמה ולכל חולי עמך ישראל אמן

למה אתם לא מעדכנים שההרוגים הם יהודים ומה השמות?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *