לאחר שראש הממשלה הביע הסכמה עקרונית לקיום פריימריז לראשות המפלגה, הבוקר פרסם דובר הליכוד כי אלו יתקיימו בעוד שבועיים. בתוך כך בסביבת סער דורשים לבדוק את הדיווחים על הסרת שמות של מאות ואלפי מתפקדים מספר הבוחרים של הליכוד

לאחר שגדעון סער הודיע כי בכוונתו להתמודד על ראשות הליכוד מול בנימין נתניהו כשהוא מפציר לקיים פריימריז לפני סיבוב הבחירות הנוסף העומד לפתחם של אזרחי ישראל, הבוקר הודיעה דוברות הליכוד על קביעת תאריך לקיום הבחירות המקדימות. בהודעה שפרסם דובר הליכוד נכתב, כי הבחירות לראשות המפלגה ייערכו בעוד כשבועיים, ביום חמישי כ"ח כסליו נר רביעי של חנוכה וזאת בכפוף להיתכנות והתארגנות לוגיסטית.

ח"כ גדעון סער הגיב על ההחלטה ואמר, כי הוא מודה ליו"ר המרכז ח"כ חיים כץ על פעילותו לקיומן של בחירות אלו. "אקיים קמפיין חיובי, נקי ואציג בו סדר יום לעתיד ישראל". כזכור, רק לפני יומיים בירך גדעון סער את ראש הממשלה על נכונותו לקיים פריימריז לראשות המפלגה, ואמר, כי "הליכוד היא התנועה הפוליטית הגדולה בישראל ולה מסורת דמוקרטית מפוארת. אנו נקיים מערכת בחירות חיובית, מכבדת ונקייה בה אציג תכניות ועמדות ברורות בכל תחומי המדיניות. חברי הליכוד יכריעו".

אתמול, בנאום שנשא סער בכנס שדולת הפרלמנטרים למען ישראל, הכריז כי אם יפסיד בבחירות הפנימיות, הרי שיתמוך בבנימין נתניהו והוסיף, כי "אם אבחר לראשות הליכוד אוביל אותו לניצחון ולהקמת ממשלה בראשות הליכוד". לדברי סער, "אתמול התפרסם סקר שלישי תוך שבוע שאומר שגוש הימין גדל אם אני עומד בראש הליכוד ושאני מביא קולות מהצד השני. זה דבר דרמטי בייחוד שזה קורה עוד טרם המועמדות ובוודאי טרם בחירתי. לכן אני משוכנע שאם אנצח אוביל לניצחון גדול של הליכוד ולממשלה בראשותי יוזמנו כל המפלגות הציוניות למשא ומתן. אם נמשיך בתוואי הנוכחי לא נגיע למקום טוב יותר מאשר בשתי מערכות הבחירות האחרונות".

"בכוונתי להתמודד כדי לנצח. תמיד צריך להתמודד במטרה לנצח, ולכבד את ההכרעה הדמוקרטית שמתקבלת". חתם סער את דבריו כשהוא רומז כי יקבל כל הכרעה שתתקבל גם אם יפסיד בה.

ח"כ מיכל שיר המקורבת לגדעון סער פרסמה הבוקר ציוץ בו היא דורשת לבדוק את הדיווחים שהתפרסמו בימים האחרונים ולפיהם הוסרו שמותיהם של מתפקדי ליכוד רבים מחברותם במפלגה. "מחובתנו לבדוק ידיעות על הסרתם של מאות רבות, אולי אפילו אלפים, ממתפקדי הליכוד מספר הבוחרים. מדובר על חברים ששילמו דמי חבר כחוק וחברים שהוסרו ללא ידיעתם. זה מדאיג. זה מחייב בדיקה. לכן על מועד הפריימריז להתקיים ב 6.1.".