יו"ר האיחוד הלאומי התייחס לאיחוד אפשרי בקרב המפלגות המרכיבות את גוש הימין והתריע מפני אפשרות שנתניהו גם במערכת הבחירות הקרובה, יפצח בקמפיין געוואלד במטרה למשוך קולות מהציונות הדתית. "ההליכה שלנו עם נתניהו היא לא באיש אלא בסמל"

יו"ר האיחוד הלאומי השר בצלאל סמוטריץ' התייחס לבחירות הקרובות שיהפכו החל מהלילה בחצות לעובדה מוגמרת, כשהוא מתייחס לאתגר העומד בפני גוש הימין לצלוח את משוכת 61 המנדטים ללא מפלגת 'ישראל בתינו' בראשות אביגדור ליברמן ומזכיר, כי בכל הקשור להתנהלות נתניהו מול מפלגות הגוש, הרי ש"נתניהו תמיד בגד ועשה את הציונות הדתית כמה שיותר חלשה וכנועה".

בראיון ל'גלי ישראל' אמר סמוטריץ', כי "ההליכה שלנו עם נתניהו היא לא באיש אלא בסמל". לדבריו, "הציונות הדתית לא צריכה להוכיח את נאמנותו בטח שלא מול נתניהו האיש, שהוא ברמה האישית תמיד בגד בה ועשה כמה שיותר שתהיה חלשה וכנועה".

באשר לתקוות מפלגות השמאל כי היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט יפרסם חוות דעת שתמנע מנתניהו לקבל את המנדט להרכיב ממשלה לאחר הבחירות, אמר סמוטריץ', כי "אמירה של מנדלבליט לנתניהו שהוא לא יכול להרכיב ממשלה, היא בערך כמו האמירה שלי שאני לא אתן לכם לשדר. מנדלבליט יכול לעמוד על הראש ולכשכש בזנב".

כזכור, בשני מערכות הבחירות האחרונות הפעיל נתניהו קמפיין שפעל בקרב מצביעי הציונות הדתית במטרה להפוך את הליכוד למפלגה הגדולה ביותר.
במערכת הבחירות האחרונה, 3 ימים לפני הבחירות יצא נתניהו בקריאה למצביעי הימין שלא להעניק את קולם למפלגות 'ימינה' של בנט ושקד ו'עצמה' מחשש שאלו לא יעברו את אחוז החסימה וקרא 'להצביע רק מחל'. בתגובה האשימה יו"ר המפלגה שקד, כי "נתניהו החל במסע לחיסול 'ימינה' והציונות הדתית. שכן לא שמענו ממנו מילה למצביעי ש"ס. בלוף המפלגה הגדולה נחשף בבחירות האחרונות".