משטרת ניו ג'רזי ממשיכה לחקור את האירוע הקשה שהתרחש בלב הקהילה החרדית והערכה הגוברת היא, כי האירוע לא התרחש על רקע אנטישמי, חבר הקהילה: "לא בטוח שמי שהחזיק ברשותו 300 מחסניות ביקש לפגוע בקהילה קטנה יחסית כמו הקהילה שלנו"

שעות לאחר האירוע הטראגי בניו ג'רזי סיטי והמשטרה עדיין חוקרת את מה שאירע במטרה להתחקות אחר מניעי האירוע שגבה מחיר כבד ביותר של 6 הרוגים.

יצחק וולנר, מתנדב בארגון 'חסד של אמת' בג'רזי סיטי, שהשתתף בטיפול בזירת ההרג במרכול הכשר סיפר לערוץ 7, כי בחיפוש שערכה המשטרה ברכבי המפגעים, נמצאו כ 300 מחסניות. לדבריו, בניגוד לעמדתו של ראש העיר שטען כי מדובר ב'פיגוע ממוקד', "אינני בטוח שמי שהחזיק ברשותו 300 מחסניות ביקש לפגוע בקהילה קטנה יחסית כמו הקהילה שלנו".

לדבריו, "בערך כשעה אחרי שהיה ברור שכל היורים חוסלו, אפשרו לתלמידים לעבור למבנה המצוי מספר רחובות מהזירה, כדי להמשיך ללמוד".

וולנר מספר, כי "את הגופות הוציאו רק סמוך לחצות לפי השעון המקומי בעוד המבנה נותר פרוץ, כיוון שהיורים פגעו בו באמצעות משאית גדולה".
הוא ציין, כי המשטרה ממשיכה כל העת לאבטח את המבנה ואינה מאפשרת אליו כניסה כלל, כנראה לצורכי חקירה".

"היה כאן הרבה צורך בתמיכה נפשית והרבה מתנדבים מארגונים שונים התארגנו יחד כדי לסייע כאן. 'חסד של אמת' הביא מטען שלם של אוכל שנתרם, בגלל שמדובר במרכול הכשר היחיד כאן, שכנראה לא ייפתח בקרוב". סיפר וולנר.

הרב משה שפירא, רב בית כנסת חב"ד הסמוך למרכול בג'רזי סיטי סיפר הבוקר בראיון לרשת ב' על מה שאירע, "דיברתי עם בן אדם שהיה בתוך החנות בזמן הפיגוע, הוא היה עם בן דוד שלו משה דייטש וראה אותו נופל. גם הוא נורה אך שרד", סיפר הרב.

לדבריו,"המשטרה עוד לא יודעת האם זה אקראי או התקפת מכוונת – זו קהילה קטנה וידידותית שמסתדרת עם כולם". הרב שפירא סיפר, כי הגב' פרענץ שנהרגה בחנות, היתה ביתו של בעל הבית והותירה אחריה 3 ילדים קטנים שהגדול בהם בן 12, "רק בשעה מאוחרת בישרו למשפחת באופן רשמי כי אמם בין ההרוגים". סיפר הרב שהוסיף, כי "הלב ממאן להאמין על מה שאירע, כולנו מזועזעים ומנסים להתחזק באמונה שהכל מלמעלה."

ההרוגים החרדים בניו ג'רזי: משה הירש דייטש ולאה מינדל פערענץ הי"ד

ראש עיריית ג'רזי סיטי: "מאמינים שהמרכול הכשר היה יעד התקיפה"

עדויות מהתופת: "נכנסו אישה וגבר וכיוונו אלי רובה, נתתי לה מכה וברחתי"