צילומים: האו"ם

ארה"ב הטילה סנקציות נוספות על איראן: "מעבירה למורדים בתימן נשק להשמדה המונית"

הבית הלבן הודיע על סנקציות נגד חברת התעופה הגדולה ברפובליקה האסלאמית וכן נגד תאגיד הספנות הגדול במדינה בעקבות תמיכה בתוכנית הטילים הבליסטיים ובשל חלקן בהעברת אמצעי לחימה מאיראן למורדים החות'ים בתימן

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

ארה"ב הודיעה הערב (רביעי) כי היא מטילה סדרה חדשה של סנקציות נגד איראן על ענפי הספנות והתעופה של המדינה. זאת בעקבות הובלה של כלי נשק להרס המוני – מאיראן לתימן והמשך פיתוח תוכנית הטילים הבליסטיים של המדינה.

מזכיר המדינה האמריקאי, מייק פומפאו, הודיע כי הבית הלבן יטיל סנקציות בין היתר גם על "מהאן אייר" על התפקיד שמילאה חברת התעופה בהפצת נשק להרס המוני. כמו כן סנקציות יוטלו גם על רשת הספנות האיראנית המעורבת בסיוע להברחת ציוד קטלני לתימן. החברות כבר נפגעו מעיצומים אמריקנים קודמים אך כעת הסנקציות מכוונות באופן פרטני על מנת לפגוע בחברות הללו.

ארצות הברית טענה כי חברת הספנות הלאומית האיראנית זייפה מסמכים והשתמשה בשיטות של רמאות על מנת להסוות משלוחים הקשורים בתוכנית הטילים הבליסטיים האיראנית, וכי חברת הספנות עשתה שימוש בחברה הרשומה בשנגחאי שבסין, במטרה לסייע לתעשייה האווירית האיראנית ולחברה האיראנית המייצרת דלק טילים מוצק.

האיראנים תומכים במורדים החות'ים בתימן מבחינה כלכלית ובאמצעות העברה של כלי נשק. לפי הערכות,חלק מכלי הנשק שמעבירה איראן הם טילים בליסטיים ששוגרו כבר כמה פעמים בשנים האחרונות לעבר סעודיה, בת בריתה של ארה"ב במפרץ הפרסי.

נשיא איראן חסן רוחאני דחה את ההאשמות והבהיר: "אנחנו לא מעוניינים בעימות באזור. במקביל ללחץ הפסיכולוגי והכלכלי שמפעילה ארה"ב על העם האיראני, היא מנסה להגביר את הלחץ על טהרן גם על ידי השמצות".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell