הבית הלבן הודיע על סנקציות נגד חברת התעופה הגדולה ברפובליקה האסלאמית וכן נגד תאגיד הספנות הגדול במדינה בעקבות תמיכה בתוכנית הטילים הבליסטיים ובשל חלקן בהעברת אמצעי לחימה מאיראן למורדים החות'ים בתימן

ארה"ב הודיעה הערב (רביעי) כי היא מטילה סדרה חדשה של סנקציות נגד איראן על ענפי הספנות והתעופה של המדינה. זאת בעקבות הובלה של כלי נשק להרס המוני – מאיראן לתימן והמשך פיתוח תוכנית הטילים הבליסטיים של המדינה.

מזכיר המדינה האמריקאי, מייק פומפאו, הודיע כי הבית הלבן יטיל סנקציות בין היתר גם על "מהאן אייר" על התפקיד שמילאה חברת התעופה בהפצת נשק להרס המוני. כמו כן סנקציות יוטלו גם על רשת הספנות האיראנית המעורבת בסיוע להברחת ציוד קטלני לתימן. החברות כבר נפגעו מעיצומים אמריקנים קודמים אך כעת הסנקציות מכוונות באופן פרטני על מנת לפגוע בחברות הללו.

ארצות הברית טענה כי חברת הספנות הלאומית האיראנית זייפה מסמכים והשתמשה בשיטות של רמאות על מנת להסוות משלוחים הקשורים בתוכנית הטילים הבליסטיים האיראנית, וכי חברת הספנות עשתה שימוש בחברה הרשומה בשנגחאי שבסין, במטרה לסייע לתעשייה האווירית האיראנית ולחברה האיראנית המייצרת דלק טילים מוצק.

האיראנים תומכים במורדים החות'ים בתימן מבחינה כלכלית ובאמצעות העברה של כלי נשק. לפי הערכות,חלק מכלי הנשק שמעבירה איראן הם טילים בליסטיים ששוגרו כבר כמה פעמים בשנים האחרונות לעבר סעודיה, בת בריתה של ארה"ב במפרץ הפרסי.

נשיא איראן חסן רוחאני דחה את ההאשמות והבהיר: "אנחנו לא מעוניינים בעימות באזור. במקביל ללחץ הפסיכולוגי והכלכלי שמפעילה ארה"ב על העם האיראני, היא מנסה להגביר את הלחץ על טהרן גם על ידי השמצות".