צילום: עבד ראחים קאטיב / פלאש 90.

סגן מנהיג חמאס: "אין הצעה להסדרה ארוכת טווח, מזייפים עובדות"

ח'ליל אל-חיה, התראיין לערוץ "אל-אקצא" וטען כי ארגון הטרור לא קיבל הצעה להסדרה ארוכת טווח עם ישראל. "העלאת הנושא הזה הוא אחד משקריו של נתניהו לעמו במסגרת מאבקו הפוליטי, או כדי לכסות על דברים אחרים"

סגנו של מנהיג חמאס בעזה ח'ליל אל-חיה, התראיין הערב (רביעי) לערוץ "אל-אקצא" וטען כי ארגון הטרור לא קיבל הצעה להסדרה ארוכת טווח עם ישראל. אך אמר כי ארגון הטרור דן בהבנות מקומיות בינו לבין ישראל, כמו הסרת המצור המוגבל, ובהפסקת הירי על משתתפים בצעדות השיבה.

"מקור החדשות על הודנא ארוכת טווח עם ישראל שקוף. יש כמה גורמים פלשתינים ולא פלשתינים שמזייפים עובדות כדי לפגוע בהתנגדות בדרכים רבות", אמר סגנו של יחיא סנוואר והוסיף כי "העלאת הנושא הזה הוא אחד משקריו של נתניהו לעמו במסגרת מאבקו הפוליטי, או כדי לכסות על דברים אחרים".

הבכיר בחמאס הדגיש כי בחמאס "לא מסתירים שום דיאלוג מכלל הפלגים ובמקרה שתוצע להם הודנא, הם יציגו זאת בפני הפלגים הפלשתינים האחרים וידונו עימם על הנושא".

אל-חיה התייחס גם לבחירות הצפויות ברשות הפלשתינית וטען כי "כל ויתור וגמישות שאנו מקדמים לעם הפלשתיני אינו אלא ויתור לשם האינטרס של עמנו. בחמאס הסרנו את כל המכשולים שעמדו בפני הבחירות. רצון העם יושג בהצבעה. העם מחכה לצו הבחירות שתלוי באבו מאזן". הוא לא היסס לעקוץ את יו"ר הרשות הפלשתינית ואמר כי "ההתנחלויות גדלו מאז הסכמי אוסלו ב-600 אחוזים. אנו קוצרים היום את פירות חזיון התעתועים ההוא. הגיע הזמן שנתאחד ונקבע אסטרטגיה לאומית אמיתית בעימות עם ישראל. עמנו מסוגל לכפות משוואות חדשות מולה", הוא הוסיף כי "כל המנהיגים הציונים רחצו בדם עמנו הפלשתיני".

לגבי הצהרת פומפאו לפיה ההתנחלויות ביהודה ושומרון אינם מנוגדת לחוק הבינלאומי, אמר הבכיר בחמאס כי "הממשל האמריקני הנוכחי הוא המזוהה ביותר עם הישות הציונית, והמרדני ביותר כלפי הקהילה הבינלאומית".

אל-חיה סיפר כי חמאס נפגשו כמה פעמים עם בכירי ארגון הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה ומחוצה לה על מנת לקדם את היחסים ביניהם. הוא התעקש שהיחסים יציבים, ושהם דנו בדרכים לשמור על משתתפי "צעדות השיבה" והמשכו של החמ"ל המשותף.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *