סופית: ישראל הולכת שוב לבחירות; אישור חוק פיזור הכנסת – הלילה

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת החוק לפיזור הכנסת ואת הצעת חוק הצעת חוק הבחירות לכנסת ה-23. הוועדה המיוחדת תתכנס בעוד רבע שעה להמשך הדיון, יועמ"ש הכנסת קבע שיתאפשר לסיים את הליך גם לאחר חצות

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת החוק הצעת חוק התפזרות הכנסת העשרים ושתיים והקדמת הבחירות ברוב של 92 תומכים ללא מתנגדים, ואת הצעת חוק הצעת חוק הבחירות לכנסת ה-23 (הוראות מיוחדות) ברוב של 93 תומכים מול 7 מתנגדים. ההצעות יוחזרו לוועדה המיוחדת שהוקמה לצורך הכנתם, להמשך דיון להכנה לקריאה שנייה ושלישית. יצוין כי יועמ"ש הכנסת קבע כי מאחר והכנסת כבר בעיצומם של הדיונים, יתאפשר לסיים את הליך החקיקה גם לאחר חצות.

יו"ר יש עתיד איר לפיד אמר בדיון כי, "יש בחירות, והבחירות האלה הולכות להיות פסטיבל של שנאה ואלימות. אז תדאגו שהילדים שלכם לא יהיו ליד הטלוויזיה בשלושת החודשים הקרובים, שהם לא יראו מה אומרים להם נבחרי העם. מה שהיה פעם החגיגה הדמוקרטית הגדולה הופך להיות רגע הבושה של הבית הזה. לבחירות האלה יש רק שלוש סיבות – שוחד, מרמה והפרת אמונים".

ח"כ ישראל אייכלר במליאה: "חברי הכנסת הערביים זועקים את זעקת האלימות במגזר הערבי. אנחנו לא רוצים לגלוש לאלימות גם במגזר היהודי. אם לא תהיה הכרעה פוליטית תשרור כאן אנרכיה שעשויה להוביל לכך. חוק יסוד הכנסת קובע שמי שפועל בגזענות לא יכול להיבחר לכנסת. ליברמן פועל לליבוי שיטתי נגד החרדיים והערביים. לפי סעיף 7 ליברמן לא יכול להתמודד לכנסת. ליברמן גם עובר על הסעיף שאוסר לפעול נגד קיומה של ישראל כמדינה יהודית".
ח"כ מקלב במליאת הכנסת:

חבר הכנסת אורי מקלב: "איך אפשר לקבל את זה שפסילת ציבורים שלמים הוא שיח לגיטמי?, כל מה שעומד מאחורי פיזור הכנסת העשרים, העשרים ואחת וכעת העשרים ושנים הוא הרצון להפיל את ראש הממשלה, יש כאלה שאולי רצו לשפר עמדות מבחינה פוליטית ואלקטוראלית, אנחנו לא יודעים מה יביאו בחירות נוספות, אבל אם נשנה את השיח, אם הציבור ידרוש וירצה לשמוע מסרים חברתיים, מסרים כלכלים או מדיניים, שהציבור יתבע לדעת למי יש את הנסיון והיכולות להוביל את מדינת ישראל זה יכוןל להביא לפתרון אחרת נחזור לאותה הנקודה".

ח"כ יעקב אשר בנאום תקיף במליאת הכנסת: "אף אחד לא האמין שיכול להיות תסריט שאנשים יגרמו למדינה שלימה שנמצאת בחצי שיתוק הולכת לפעם שלישית לקלפי בגלל השנאות, חרמות, על אגו. הופכים השקפת עולם של אנשים אחרים כדי להדיח מישהו שלישי, קרבות אגו קורים בכל העולם, אנחנו פה עדים לאדם שבגלל רצון למנוע מאדם אחר להיות רה"מ לוקח נושאים אידיאולוגים והופך אותם להסתה נגד ציבור שלם".

ח"כ יעקב טסלר תוקף את ליברמן במליאת הכנסת: שמעתי היום פוליטיקאי שמאשים את כולם בהליכה לבחירות, זה מזכיר את הילד בביה"ס שצועק זה לא אני". עו"ד מח"כ טסלר: "לפני שכולם רצים לקמפיין, אולי הגיע הזמן לנהל את הבחירות בצורה עניינית ולהפסיק את השימוש בהסתה נגד הציבור החרדי, הרדיפה אחרי קולות לא מצדיקה שימוש בשנאת האחר כפי שראינו בבחירות האחרונות".

ח"כ עמיר פרץ: "אני עומד בפניכם כוותיק חברי הכנסת, חשבתי שראיתי כבר הכל, אבל גם בימים הקשים ביותר הוויכוחים התמקדו בנושאים שקשורים לרצון העם, על שאלות של תהליך מדיני, על שאלות של תהליכים חברתיים. אבל מעולם איש לא ערער לא על מהות הדמוקרטיה. אני יודע שכולם רוצים להטיל את האשמה רק על נתניהו, אין ספק שנתניהו הוא אמן ההסתה שם את הערבים ככתובת והסתה אבל אני לא מתכוון לשחרר את ליברמן".

"אני חושב שהגורם המרכזי שהביא למערכת הבחירות הזו הוא אביגדור ליברמן ששדרג את ההסתה לא רק נגד הערבים אלא גם נגד החרדים, והוא עושה זאת מבוקר עד ערב. אני חושב שהגיע הזמן שנאמר לליברמן, אם חזרת להיות אותו פירומן שאנחנו מכירים אותו מהימים שלך כמי שלא ויתר על שום הזדמנות להצית את הלהבות בתוך העם קח את גפרורי ההסתה שלך קח את כל מכלי הדלק שאתה שופך לתוך החברה הישראלית תחזיר אותם למחסנים שמהם הבאת אותם", דברי פרץ.

10 תגובות

זה רק נראה לי שהיציע מלא בחולצות לבנות. מה שאומר בחורי ישיבות??

שאפו לעמיר פרץ אדם עם אומץ בלתי רגיל עושה שירות שלא יסולא בפז לחרדים
יהיר לפיד טועה
הבחירות הן בגלל 3 דברים
והם: שי ניצן. יהיר לפיד. איווט האיום.

שאפו לעמיר פרץ אדם עם אומץ לב בלתי רגיל עושה שירות שלא יסולא בפז לחרדים.
יהיר לפיד טועה. כי הבחירות הן בגלל 3 דברים.
והם: שי ניצן. יהיר לפיד. איווט האיום.

מדינה מפגרת בעלילללללל
גן יונה………..

אהבתי את דבריו של עמיר פרץ.
הדבר הכי חכם ששמעתי לאחרונה על המסית ליברמן.

חילול השם נורא…..

ולי נראה שזה מפעם שעברה שכן בפעם שעברה היו הרבה בחורי ישיבות

מאיר זה רק נראה לך חולצות לבנות

תכלס אי אפשר לדעת ביגלל מי הולכים לבחירות.
אבל מה שבטוח שביבי אין לו כל כך סיכווים להצליח.
למרות שהרבה פעמים הספידו אותו אבל אכשיו זה נישמע יותר בטוח כי בתול מפלגתו רוצים להחליף אותו.
ומה שעוד בטוח שאנחנו חיים במדינה מפגרת ושקרנית.

היי שכחתם שלב מלכים ושרים היד ה'.
הולכים לבחירות כי זה רצונו יתברך.
ומי שמחפש אשמים הוא נגרר אחרי התשקורת ונמצא כופר באלקותו יתברך.
החרדים לדבר ה' מבינים שקץ המשיח הגיע
אני חושב על לראות בבניין בית המקדש
ולא על מי אשם בבחירות.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו