כ 67 מליוני אזרחים בריטיים החלו מאז שעות הבוקר לצעוד אל הקלפיות בפעם השלישית בתוך 5 שנים, ויכריעו אם הממלכה תישאר כחברה באיחוד האירופי או שתלך למשאל עם חוזר. בקהילה היהודית חוששים מצמצום הפער בין ג'ונסון השמרני לקורבין האנטישמי

מליוני אזרחים בריטים החלו מאז שעות הבוקר לבחור את 650 חברי הפרלמנט, במסגרת הבחירות הכלליות במדינה. הבחירות הפעם מעוררות ענין מיוחד בשני אספקטים. הראשון שבהם הנו לנוכח העובדה כי מדובר במערכת בחירות שלישית בתוך 5 שנים אליה צועדת הממלכה, ואילו האספקט הנוסף שמושך את תשומת הלב במערכת בחירות זו הוא העובדה שבבחירות אלו מתמודדים האחד מול השני ראש הממשלה הנוכחי בוריס ג'ונסון השמרני והפרו ישראלי מול ג'רמי קורבין האנטישמי.

אזרחי בריטניה צועדים היום אל הקלפי לאחר שראש הממשלה ג'ונסון הודיע על פיזור הפרלמנט והקדמת הבחירות בשל רצונו לעצב מחדש את הפרלמנט באופו בו הוא מקווה שיסייע לו בפלונטר יציאת הממלכה מהאיחוד האירופי. ההערכות הן כי הבחירות יוכרעו על חודם של מושבים בודדים, שכן לפי סקרי דעת הקהל האחרונים הפער בין מפלגת השמרנים בראשות ראש הממשלה המכהן בוריס ג'נסון ליריבו קרובין עומד על כ 30 מנדטים, וזאת לאחר שרק לפני כחודש הפער היה רחב באופן משמעותי.

תוצאות הבחירות יקבעו האם ג'ונסון יוכל להמשיך במאמציו להעביר את הסכם הפרישה מהאיחוד האירופי שצפוי להתבצע באופן רשמי ב-31 בינואר, או שמא מנהיג מפלגת הלייבור קורבין יעביר את ההצעה למשאל עם פעם נוספת.

כזכור, באיחוד האירופי הסכימו להתחשב במבוי הסתום הפוליטי בבריטניה והאריכו בפני הממלכה את הדד-ליין כדי לקבוע את עמדתה בענין עד לסוף חודש ינואר 2020.

יצוין, כי בקהילה היהודית מביעים חשש לנוכח הצטמצמות הפער בין שני המועמדים ובחירתו של קורבין הידוע בעמדותיו האנטישמיות.