צילום מסך: חדשות cbsn

ה-FBI: "הירי במרכול הכשר נחקר כאירוע טרור אנטישמי" • תיעוד מהירי

סוכנות הבילוש הפדרלית של ארה"ב הודיעה כי היא חוקרת את אירוע הירי בניו ג'רזי שבו נהרגו ארבעה בני אדם כתקרית על רקע אנטישמי. על פי הודעת גורמים משפטיים רשמיים, החוקרים בוחנים את התקרית כמעשה טרור


תיעוד חדש מהירי בג'רזי סיטי

התובע הכללי של ניו-ג'רזי, קרייג קרפניטו והתובע הפדרלי גורביר גרול, מסרו היום (חמישי) כי הירי במרכול הכשר בניו ג'רזי ביום שלישי האחרון בוצע ככל הנראה על רקע אנטישמי. על פי ההודעה, החוקרים בוחנים את ההתקפה הקטלנית כמעשה טרור מקומי המונע מאנטישמיות ושנאה לגורמי אכיפת החוק. התובע מסר כי ההערכה היא שלשני התוקפים, בני הזוג דייוויד אנדרסון בן ה-47 ופרנסין גרהאם בת ה-50, לא היו שותפים.

סוכנות הבילוש הפדרלית של ארה"ב, ה-FBI, הודיעה כי גם היא חוקרת את אירוע הירי בניו ג'רזי שבו נהרגו ארבעה בני אדם כתקרית על רקע אנטישמי. שניים מארבעת ההרוגים, הם משה דויטש בן 24 ובעלת המרכול לאה מינדה פרנץ, אם לשלושה. פרנץ ניהלה את המרכול יחד עם בעלה, שעזב את המקום רגעים ספורים לפני הירי והלך לתפילת מנחה בבית הכנסת השכונתי. קורבן נוסף הוא חוקר המשטרה ג'וזף סילס. זהותו של הרוג נוסף טרם ידועה. גורמים לא רשמיים העריכו עוד קודם לכן שהרקע לאירוע היה אנטישמי, אך זו הפעם הראשונה שה-FBI מאשר כי זהו כיוון החקירה המוביל.

הירי בניו ג'רזי: חשד לרקע אנטישמי – אחד היורים פרסם פוסטים אנטישמים

ראש העיר היהודי של ג'רזי סיטי, סטיבן פולופ, אמר אמש כי החשודים תכננו מראש לבצע אותו במרכול הכשר, וכי עניין זה מחזק עוד יותר את החשד שהאירוע כוון נגד יהודים. "זה ברור שהוא כיוון למקום", אמר. ראש העיר אף רמז על הרקע האנטישמי לדברים בציוצים לאורך היום. "אין מקום לשנאה ולאנטישמיות בעיר", אמר.

"סרקנו את צילומי מצלמות ההאבטחה וחשבנו שזה חשוב לעדכן את הציבור במידע", הסביר ראש העיר. "במהלך האירוע קשה היה להבין את המניע – ועדיין יש שאלות רבות לגביו. עם זאת אחרי שצפינו במצלמות האבטחה אנחנו מרגשים שאנחנו יכולים להיות די בטוחים ולומר שההתקפה כוונה כלפי המכולת הכשרה".

ראש העיר פולופ הצביע בקטע הווידאו על הרכב שככל הנראה שימש את החמושים, שעה שנע ברחובות ג'רזי סיטי. "החשוד עצר בנקודה ההיא", אמר והצביע על המרכול הכשר. "הוא פתח את הדלת ברוגע כשהוא נושא שני רובים. הוא והחשוד השני".

ג'יימס שאה, קב"ט העיר ג'רזי סיטי הסביר: "אנחנו יודעים שהאירוע החל בקרב יריות בין שוטרים והחשודים, ונמשך לתוך שטח החנות. האירוע התחיל כמתקפה על האזרחים בחנות, ואז השוטרים שלנו שהוצבו ברחוב הסמוך הגיבו מיד לרעש היריות. הם הציבו עצמם בקו האש ובגבורה. בתוך שניות, עוד שוטרים הגיעו, חילצו אותם תוך ניסיון לחתור למגע עם היורים".

6 תגובות

חבל שאין יכולים לראות את ההסרטה

הסרטון לא עובד

איזה נס היה לאותו אדם חרדי שהצליח לברוח מתי שהמחבלים כבר נכנסו!

מוזר!! גם זה לא נפתח!!

ממההה למי זה נפתח???
אני לא מצליחה לצפות בזה- זה נפתח רק כתמונה ולא ממשיך…

קדימה, אין מה לחפש שם.
ניו ג'רזי – בואו תתחלפו עם שכם. טוב לכולם.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *