צילום: שוקי לרר וארי ק.

אחרי המתקפה הרצחנית: האדמו"ר מסאטמר יגיע לחזק את הקהילה

כ"ק האדמו"ר מסאטמר יגיע הערב (מוצ"ש) לחזק את חברי הקהילה בג'רזי סיטי לאחר האסון הכבד בו נרצחו שניים במרכול של הקהילה. בקהילה יודו הערב על שהרוצחים לא נגעו ביושבי ביהמ"ד ותלמידי הת"ת הצמודים למרכול

הערב (מוצאי שבת) יערכו בקהילת 'קהל עדת גרינוויל' סעודת מלווה מלכה רבתי בבית המדרש של הקהילה בשכונת גרינוויל בג'רזי סיטי, במהלכה יודו בני הקהילה על הנס שאירע עמם כששני הרוצחים לא נכנסו לבית המדרש ולתלמוד התורה הצמודים למרכול בו אירע האסון המחריד בהירצוחם של הבחור משה צבי דייטש הי"ד, ומרת לאה מינדל פערענץ הי"ד, שניהם מחסידות סאטמר.

מי שצפוי להשתתף בסעודה הוא כ"ק האדמו"ר מסאטמר שליט"א שיגיע ממקום מושבו בשכונת ויליאמסבורג בניו יורק לחזק ולעודד את בני הקהילה.

במודעה שפרסמה הקהילה בערב שבת נכתב, כי הסעודה תתקיים ב"שבוע הבעל"ט בו חל כ"א כסלו, יום ההצלה והשחרור של מרן רבינו הקדוש והטהור מסאטמאר זי"ע, אשר גם ראינו אור בתוך החושך כאשר אפילו בתוך ההסתרה הציץ עליו מעל הבירה, ולא נגע האויב יד גוי אכזרי אשר כרה לי שוחה, בתוך בית מדרשינו ובילדי התשב"ר בבנין התלמוד תורה".

עוד נכתב כי "במעמד זה נזכה לקבל פני קדשו של ראש גולת אריאל כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א מסאטמאר שישמיע דברות קודש להרעיף עלינו טללי חיזוק ואמונה להחזיק מעמד בימים אלו לחזקינו ולעודדינו, אחר האסון נורא שקרה ל"ע שהחריד כל בחץ בישראל, ובפרט תושבי עירנו היישוב בגרינוויל זשערסי סיטי ההולכת ונבנית ומתנוססת לתפארה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן